لابیاپلاستی در تهران 🌟 مشاوره تخصصی با دکتر لیلا خلیلی

در 3 دقیقه از زبان دکتر لیلا خلیلی ، با عمل لابیاپلاستی آشنا شوید و برای اطلاع از صفر تا صد لبیاپلاستی توضیحات دکتر خلیلی را بخوانید.

لابیاپلاستی (Labiaplasty) یا لبیاپلاستی از جمله جراحی های زنان است که می تواند در راستای دو هدف زیبایی و فانکشنال به انجام برسد. لابیاهای واژن در طول زندگی افراد ، به سبب علل مختلف ممکن است ظاهر طبیعی و زیبای خود را از دست بدهند. البته لازم به ذکر است که برخی از خانم ها به طور ژنتیکی لابیاهایی با ظاهر نامتقارن را دارا هستند. امروزه با توجه به پیشرفت های حاصل شده در زمینه سلامت و زیبایی زنان ، چنین مشکلاتی از سوی متخصصان مربوطه حل شدنی هستند. چرا که روحیه حساس زنان می تواند به راحتی تحت تاثیر اثرات ناخوشایند و منفی امر مذکور قرار بگیرد. در ادامه مقاله لابیاپلاستی از دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح زیبایی زنان در تهران ، مجموعه ای از اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار متقاضیان عمل لابیاپلاستی در تهران قرار داده ایم تا با آگاهی کامل و دید بازتری در جهت جراحی نامبرده اقدام نمایند و از انجام جراحی لبیاپلاستی پشیمان نشوید. همچین میتوانید نظر کسانی که جراحی لابیا پلاستی را تحت نظر ایشان به انجام رسانده اند ، با خبر شوید.

لابیاپلاستی - دکتر لیلا خلیلی

این نکته نیز شایان ذکر است که به طور قطعی نمی توان یک سایز و فرم را به عنوان حالت طبیعی و نرمال لابیاهای واژن دانست. زیرا این مسئله با توجه به ظاهر کلی ناحیه تناسلی مشخص می گردد. به همین دلیل متقاضیان دقت داشته باشند که نباید نتیجه جراحی خود را با فرد دیگری مقایسه نمایند ؛ چرا که اصلاحات اعمالی طی جراحی لابیاپلاستی  در تهران با توجه به معیارهای و استانداردهای ناحیه ژنیتال هر فرد اعمال می گردد و بدین ترتیب هر نتیجه منحصر به فرد می باشد.

لابیاپلاستی چیست - دکتر لیلا خلیلی

چرا عمل لابیاپلاستی انجام می شود؟

عمل لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که برای کاهش اندازه یا تغییر شکل لابیاهای کوچک انجام می‌شود. لابیاهای کوچک چین‌های پوستی هستند که در دو طرف واژن قرار دارند. دلایل مختلفی برای انجام عمل لابیاپلاستی وجود دارد، از جمله:

 • ناراحتی فیزیکی: لابیاهای بزرگ یا نامتقارن می‌توانند باعث ناراحتی فیزیکی شوند، مانند درد هنگام ورزش، پوشیدن لباس‌های تنگ یا رابطه جنسی دردناک.
 • مشکلات بهداشتی: لابیاهای بزرگ یا نامتقارن می‌توانند باعث مشکلات بهداشتی شوند، مانند عفونت یا تحریک.
 • نارضایتی از ظاهر: برخی از زنان از ظاهر لابیاهای خود ناراضی هستند و می‌خواهند ظاهر آن‌ها را بهبود بخشند.

فواید و مزایا عمل لابیاپلاستی :

 1. اصلاح شکل و ظاهر نامتناسب لابیاها و متقارن ساختن آن ها
 2. افزایش اعتماد به نفس بانوان در روابط جنسی خود
 3. احساس راحتی و نبود درد در حین پرداختن به فعالیت های ورزشی مختلف
 4. برداشتن محدودیت های موجود در خصوص پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

اهداف از انجام لابیاپلاستی

شاید شما هم کنجکاو باشید که بدانید چرا زنان عمل زیبایی لابیا انجام میدهند؟ لابیاهای مینور در دو سمت مدخل واژن قرار گرفته و از ناحیه کلیتوریس تا پرینیوم (perineum) کشیده شده اند. همچنین سایز و اندازه آن ها برای هر شخص متفاوت و منحصر به فرد می باشد. در شرایطی که ظاهر لابیاها از حالت عادی خارج شده و موجب بروز علائم ناخوشایندی در افراد شوند ، بهتر است جهت برطرف کردن مشکل بوجود آمده اقداماتی به انجام برسد. طبق گفته دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران هدف از انجام فرایند مذکور می تواند زیبایی یا عملکردی باشد ؛ گاهی حتی این پروسه به طور همزمان دو هدف مذکور را در پیش می گیرد.

اهداف فانکشنال : زمانی که بزرگی لابیاها از حالت طبیعی و نرمال خارج شده باشد ، در مواردی مثل پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان یا لگ های ورزشی ، همچنین در مواقعی که فرد می خواهد به ورزش هایی مثل دوچرخه سواری بپردازد ، امکان دارد به درد و سوزش دچار شود. مسئله دیگر دشواری در رعایت بهداشت لابیاها می باشد. شایان ذکر است که وجود لابیای بزرگ می تواند در امر رابطه جنسی نیز اختلال ایجاد نماید. تمامی موارد مذکور به لحاظ عملکردی مشکلاتی را پدید می آورند که با لابیاپلاستی فانکشنال قابل درمان هستند.

اهداف زیبایی : همه ما می دانیم که گرایش بانوان به زیبایی بسیار زیاد بوده و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس آنان می شود. همچون زیبایی چهره ، تناسب در ناحیه واژینال نیز در رضایت شخص از خود تاثیر گذار است. فرم شل و آویزان لابیاهای واژن موجب کاهش زیبایی آن ناحیه شده و به دنبال آن اعتماد به نفس بانوان در روابط عاطفی و زناشویی آنان کمتر می شود. از این بابت است که می توانند به جهت برطرف نمودن چنین مواردی برای لابیاپلاستی در تهران زیر نظر متخصص اقدام نمایند.

تکنیک های عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

تکنیک های متعددی در راستای کاهش سایز و فرم دهی لابیاها از سوی بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مورد استفاده قرار می گیرند. متخصص به جهت تعیین و برگزیدن مناسب ترین متد ، وضعیت ، اشکالات لابیاها و خواسته های هر بیمار را در نظر می گیرد. البته که هدف تمامی تکنیک ها بهبود بخشیدن ظاهر ناحیه واژینال است.

برش خطی یا طولی (Linear Resection) : طی تکنیک نامبرده شده یک خط صاف یا قوسی در امتداد بخش خارجی لابیای مینور ایجاد شده و بدین ترتیب بافت اضافی از آن قسمت جدا می شود. بخیه های مورد استفاده در این متد عموما جذبی و زیر پوستی می باشند.

برش V شکل (V-wedge resection) : در صورت بکارگیری این تکنیک لابیاپلاستی ، یک برش v شکل بر روی بافت خارجی لابیا مینور ایجاد می شود. پس از برداشتن بافت اضافی ، دو لبه برش خورده به جهت بهبود ظاهر ، به یکدیگر بخیه می شوند.

تکنیک Z-Plasty : تکنیک Z-Plasty جدیدترین روش لابیاپلاستی است و زمانی انجام می شود که میزان بافت اضافی روی لابیا زیاد باشد، به گونه ای که روی کلاهک کلیتوریس و پرینئوم (ناحیه ما بین مقعد و واژن) را پوشانده باشد

برای توضیحات و اطلاعات دقیق تر در مورد تکنیک های برش دهی در عمل زیبایی لابیا ، به ویژه تکنیک وج پلاستی ، پادکست زیر را گوش دهید.

چگونه برای عمل لابیاپلاستی آماده شویم ؟

پیش از انجام هر نوع عمل جراحی ، لازم است از سوی بیمار ، اقداماتی به منظور آماده سازی به انجام برسد که عمل لبیاپلاستی در تهران خارج از این قاعده نیست. در وهله اول ، پس از انتخاب پزشک لابیاپلاستی خود در شهر تهران ، جلسه مشاوره با ایشان خواهید داشت. هدف از این جلسه صحبت در خصوص انتظارات و خواسته های شما از عمل و آگاهی از جوانب مختلف پروسه از جمله ، روند جراحی ، مزایا ، عوارض جانبی و راه های مقابله با آن می باشد.

طبیعی است که پیش از انجام جراحی استرس و اضطراب را تجربه کنید. در جلسه مشاوره تمامی نگرانی ها و پرسش های خود را با جراح مطرح سازید تا ایشان مطابق گفته هایتان ، توصیه های مناسب و مطلوب را برای شما بازگو کند و آرامش را در وجود شما نهادینه نماید. در اینجاست که نقش یک جراح با تجربه در زمینه عمل لابیاپلاستی به چشم می آید.

در راستای اقدامات قبل از عمل لبیاپلاستی ، جراح به منظور تعیین تکنیک جراحی و اصطلاحات موردنیاز ، به صورت فیزیکی لابیاها را مورد بررسی و معاینه قرار می دهد. طی این معاینه ایشان به طور تقریبی نتایجی که از عمل بدست می آید را برای شما بازگو می کند تا انتظارات خودتان از عمل را بر مبنای آن قرار دهید و خواسته غیر منطقی نداشته باشید.

در مرحله بعدی شما به عنوان یک متقاضی عمل لابیاپلاستی ، می بایست یکسری تست های آزمایشگاهی را نیز به انجام برسانید ؛ از جمله :

 • آزمایش ادرار
 • آزمایش خون
 • سی تی اسکن ریه

در پایان جلسه ، از سوی پزشک نکاتی در خصوص موارد زیر به شما ارائه می شود که موظف هستید به درستی تمامی موارد را رعایت کنید :

 1. در روز عمل چه لباسی بپوشید ( تا پس از مرخص شدن بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید )
 2. چه زمانی پیش از جراحی لابیاپلاستی خوردن و آشامیدن را متوقف کنید
 3. توصیه هایی در خصوص تغییر روند مصرف دارو یا توقف استفاده از آن در صورت مصرف دارو خاص

آیا لابیاپلاستی یک نوع جراحی است؟

بله، لابیاپلاستی یک نوع جراحی است که به منظور تغییر شکل و اصلاح لبهای زنانه انجام می‌شود. این جراحی معمولاً به منظور کاهش اندازه یا تغییر شکل لبهای داخلی یا خارجی ناحیه تناسلی زنان (لبهای کوچک یا بزرگ)، بر طبق نیاز و مطابق با آرزوها و نیازهای فرد، انجام می‌شود.
لابیاپلاستی می‌تواند به دو صورت کاهش لبهای داخلی (ناحیه زنونه) یا خارجی (ناحیه پوستی) انجام شود، و هدف آن اصلاح شکل لبهای زنانه است تا منجر به افزایش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر زیبایی شخصی شود.
به عنوان یک جراحی زیبایی، لابیاپلاستی نیازمند تخصص و مهارت فراوان پزشکان جراحی زنانه است و قبل از انجام این جراحی، باید با دقت به مشورت با یک پزشک متخصص مراجعه شود تا انتخاب صحیح و مناسبی برای نیازهای شخصی انجام شود.

جراحی چسبندگی لابیا:

چسبندگی لابیا به چسبیدن لبه‌های داخلی واژن (لابیا مینور) به هم گفته می‌شود. این عارضه در دختران تا سن 6 سالگی اتفاق می‌افتد و در بیشتر موارد به طور خود به خود رفع می‌شود.
در موارد نادری که چسبندگی لابیا ، وسیع باشد و مجرای ادرار را مسدود کرده یا باعث درد و ناراحتی شود؛ جراحی چسبندگی لابیا برای جدا کردن لابیاها و رفع مشکل انجام می‌شود.

برداشتن زگیل تناسلی همزمان با لابیاپلاستی ممکن است؟

برداشتن زگیل تناسلی و لابیاپلاستی (جراحی تغییر شکل لبهای زنانه) معمولاً به صورت جداگانه انجام می‌شوند. این دو فرآیند به دو اندازه مهم و مختلفی در زیبایی و تغییر شکل دستگاه تناسلی زنانه تاثیر می‌گذارند. اما در صورتی که پزشک متخصص تصمیم بگیرد که این دو روش را همزمان انجام دهد، این امکان وجود دارد. اما باید توجه داشت که هر فرد و شرایط بدنی آن شخص متفاوت است، بنابراین تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا این دو فرآیند همزمان انجام شود یا نه، باید توسط پزشک متخصص و بر اساس وضعیت و نیازهای فرد مشخص شود.

توضیحات دکتر خلیلی در مورد شکل طبیعی لابیا

بانوان برای اینکه بدانند به عمل زیبایی لابیاپلاستی احتیاج دارند یا نه به دنبال این هستند که نسبت به فرم طبیعی لابیاهای واژن ، اطلاعاتی بدست آورند و بدین ترتیب ظاهر لابیاهای خود را با نسبت های یک لابیای طبیعی تطابق دهند. حال برای اینکه بدانید اصلا استانداری برای تعیین یک لابیا طبیعی وجود دارد یا خیر ، به توضیحات دکتر خلیلی ، بهترین متخصص برای عمل لبیاپلاستی در تهران ، توجه کنید.

لابیاپلاستی با بی حسی موضعی

بسیار طبیعی است که در زمان اقدام به انجام هر عمل زیبایی از جمله لابیاپلاستی، حتی در صورت سریع و بی درد بودن آن، احساس اضطراب داشته باشید. زمانی که جراحی لابیا پلاستی تحت بی حسی موضعی انجام می شود، پزشک بیمار محور، برای ایجاد آرامش بیشتر در بیمار خود، از داروهای آرامبخش نیز استفاده می کند. این کار باعث ایجاد آرامش در بیمار شده و استرس تان را کاهش می دهد. با این شرایط، با توجه به اینکه مانند بیهوشی عمومی به خواب کامل فرو نمی روید، زمان ریکاوری تان بعد از لبیاپلاستی نیز کوتاه تر می شود و عوارضی که ممکن است در صورت اجرای فرایند تحت بیهوشی عمومی اتفاق بیافتد را نیز تجربه نمی کنید.

عکس قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی

عکس قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی

چه مواردی باعث بزرگی بیش از حد لابیاها می شوند؟

یکی از اصلی ترین دلیل ها بالا رفتن سن است.همچنین ، پیدایش دوره یائسگی در زنان به سبب افزایش سن و دیگر تغییرات هورمونی ، موجب نازک شدن بافت لابیا ماژور شده و به همین علت لابیای مینور به صورت برجسته و بیرون زده نمایان می شود. در این شرایط بانوان به انجام لابیاپلاستی تمایل بیشتری نشان می دهند.

بارداری و زایمان نیز به سبب تغییراتی که در بدن بانوان ایجاد می کنند ، یکی دیگر از دلایل برهم خوردن ظاهر لابیاها می باشند. نوسانات وزنی نیز در امر مذکور بی تاثیر نیستند. علاوه بر موارد فوق ، عوامل ارثی نیز در چگونگی ظاهر لابیاها اثر گذار هستند و فرد را در مسیر انجام عمل لابیاپلاستی قرار میدهند.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نامتقارن و بزرگش شدن بیش از حد طبیعی لابیاها ، داشتن رابطه جنسی مداوم و بسیار است. این عمل می تواند باعث کشیدگی بافت لابیاهای مینور شود. در این شرایط افراد می توانند برای عمل لابیا پلاستی اقدام کنند و ظاهر لابیاهای واژن را بهبود ببخشند.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر (Laser labiaplasty)

در کنار تکنیک تیغ جراحی ، می توان از لیزر نیز در ایجاد ظاهری مطلوب برای لابیاها بهره گرفت. پروسه لابیاپلاستی با لیزر در قیاس با عمل با تیغ جراحی از تهاجم کمتری برخوردار است. طی این فرایند پس از آن که فرد تحت بیهوشی قرار گرفت ، متخصص به کمک لیزر ، طبق تکنیک اتخاذ شده ، برش را بر روی بافت لابیا ایجاد می کند. از مزایای این پروسه در مقایسه با عمل جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • عموما برش ها دقیق تر ایجاد می شوند
 • به سبب قابلیت اشعه های لیزر در انعقاد خون ، این فرایند با میزان خونریزی کمتری همراه است
 • با توجه به کم تهاجم تر بودن لابیاپلاستی با لیزر ، دوره ریکاوری پس از آن نیز کوتاه تر و آسان تر می باشد.

✨ به این نکته توجه داشته باشید که تمامی افراد نمی توانند گزینه خوبی برای پروسه مذکور محسوب شوند. انتخاب کاندیدای ایده آل برای جراحی لابیا با لیزر در صلاحدید بهترین متخصص زنان تهران است.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا با جراحی

در جراحی زیبایی اندام تناسلی، پروسیجرهای لابیاپلاستی به روش جراحی یا با استفاده از لیزر، می تواند به ایجاد احساس راحتی در این اندام و نیز بهبود عملکرد و شکل ظاهری بخش خارجی اندام تناسلی کمک کند. انتخاب از میان این گزینه ها به طور کامل به نیاز بیمار وابسته است، به این معنی که پزشک با در نظر گرفتن ترجیحات و اهداف بیمار، یک طرح درمان کاملاً تخصصی را برای او طراحی می کند و بر این اساس، تصمیم می گیرد که برای محقق شدن اهداف مشخص شده در این طرح، کدام گزینه از میان روش های جراحی و استفاده از لیزر، نتیجه بخش تر می باشد. شاید در اینجا این سوال برایتان پیش آید که بین این دو گزینه یا روش درمان، کدامیک برای شما بهتر است. تصمیم گیری درباره این موضوع، تنها بعد از انجام جلسه مشاوره با بهترین متخصص زنان و زیبایی محقق می شود. چراکه هر یک از این روش ها دارای ویژگی های خاص خود بوده و باید به دقت بررسی شود که کدامیک می تواند منافع بیشتری را برای شما به همراه داشته و قادر باشد که اهداف بیمار و البته پزشک را به نتیجه مطلوب برساند.

چه سنی برای لابیاپلاستی مناسب است؟

جراحی لابیا یک فرایند گزینشی است و تصمیم گیری برای انجام آن ، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. برای مثال ، برخی به دلیل بزرگ بودن لابیا ، از نظر فیزیکی ، احساس راحتی نمی کنند یا بدشکلی این اندام ، باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد می شود. در هر سنی که هستید ، اگر این معضلات و بسیاری موارد دیگر ، برایتان آزاردهنده است ، قابل اعتماد ترین منبعی که می توانید با مشورت با او ، در یک مسیر صحیح قدم بگذارید ، متخصص جراحی زنان و زیبایی است. به خاطر داشته باشید که سن ، به تنهایی یک فاکتور تعیین کننده محسوب نمی شود و مد نظر قرار دادن ملاحظات بسیاری در تصمیم گیری در خصوص این فرایند ، حائز اهمیت هستند. اما به طور کلی چنانچه دوره بلوغ را پشت سر گذاشته اید ، می توانید جهت انجام جراحی لابیاپلاستی ، به جراح و متخصص زنان مراجعه نموده و از ایشان مشورت لازم را دریافت کنید.

جراحی لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

اگر متقاضی عمل لبیاپلاستی هستید ، توصیه می شود با مراحل جراحی آشنا شوید.

مرحله یک – اعمال بیهوشی : فرایند جراحی زیبایی لابیاهای واژن میتواند تحت بیهوشی عمومی با بی حسی موضعی به انجام برسد. متخصص با توجه به شرایط بیمار در خصوص نوع بیهوشی تصمیم گیری می کند. در بیهوشی عمومی ، فرد طی جراحی لابیاپلاستی به طور کامل بیهوش میشود و مدت کوتاهی پس از به پایان رسیدن عمل ، به هوش می آید. در بی حسی موضعی ، برخلاف تکنیک قبل ، هوشیاری فرد حفظ می شود و تنها موضع تحت جراحی لابیاپلاستی ، بی حس می گردد.

مرحله دو – اعمال تغییرات : معمولا در جلسه مشاوره پیش از جراحی لابیاپلاستی ، متخصص معاینه فیزیکی از لابیاهای واژن به عمل می آورد تا طبق مشکلات موجود ، میزان اصلاحات مورد نیاز و البته تکنیک مناسب جراحی را مشخص نماید. پس از اثر گذاری ماده بیهوشی یا بی حسی ، ممکن است پزشک برای دقت عمل بیشتر با مارکر جراحی ، نواحی از بافت لابیا که باید برش دهی شوند را علامت گذاری کند. سپس ایشان با اعمال یکی از روش های برش دهی ( برش خطی ، برش V شکل یا تکنیک Z-Plasty ) بافت های اضافی لابیاها را برش داده و ظاهری متقارن را برای آن ها ایجاد میکند.

نکته : این مرحله می تواند به کمک ابزار میکروسرجری به انجام برسد.

مرحله سه – بخیه زدن برش ها : پس از اعمال تمامی اصلاحات لازم ، برش های جراحی باید بخیه شوند. متخصص دو لبه برش خورده لابیا را بوسیله نخ های بخیه جذبی ، به یکدیگر متصل می کنند. بخیه های جذبی با گذشت زمان جذب شده و نیازی به کشیدن ندارند.

تجربه عمل لابیاپلاستی ناموفق

در انجام هرکاری می بایست عدم موفقیت در کسب نتیجه مطلوب را نیز در نظر گرفت. پروسه جراحی زیبایی لابیاهای واژن نیز از این قاعده مستثنی نیست. نکته ای که باید در این امر به آن توجه شود ، عللی هستند که منجر می شوند فرد عمل لابیاپلاستی موفقی را تجربه نکند.

یکی از اصلی ترین عامل ها ، عدم انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران است. در صورتی که خود را به فردی فاقد تجربه کافی در زمینه مذکور بسپارید ، باید انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه را کنار بگذارید.

مهم نشمردن توصیه های پزشک و رعایت نکردن آن ها از دیگر عوامل دخیل در این امر هستند. کسانی که عمل اولیه برایشان ناموفق بوده ، میتوانند تحت پروسه ترمیمی لابیا قرار بگیرند.

عمل لبیاپلاستی

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟

 • افراد زیر 18 سال
 • افراد مبتلا به عفونت در ناحیه ژنیتال . قبل از اقدام به جراحی لابیا پلاستی ، لازم است درمان های لازم برای رفع عفونت انجام شود.
 • باردار بودن . در صورتی که باردار هستید و قصد کوچک کردن لابیا هایتان را دارید ، لازم است تا پایان بارداری و زایمان دست نگه دارید.
 • ابتلا به یک بیماری زمینه ای از قبیل ناهنجاری خونی ، دیابت کنترل نشده و غیره. در این شرایط لازم است نخست بیماری تحت کنترل در آورده شده و سپس برای جراحی اقدام شود.
 • داشتن انتظارات غیر منطقی از نتیجه جراحی لابیاپلاستی

به خاطر داشته باشید که فهرست فوق یک فهرست جامع نمی باشد. زمانی که در جلسه مشاوره با متخصص لابیاپلاستی در تهران شرکت می کنید ، پزشک با بررسی و ارزیابی شرایط شما ، مناسب بودن یا مناسب نبودن داوطلبی شما تصمیم گیری خواهد کرد.

کاندید ایده آل برای عمل لابیاپلاستی :

کاندید لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

 • کسانی که حین برقراری رابطه جنسی ، در ناحیه واژینال خود به سبب فرم نامناسب لابیاها درد و فشار را تجربه می کنند و پس از آن دچار سوزش می شوند می توانند کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی لابیاپلاستی باشند.
 • بانوانی که هنگام انجام فعالیت های معمول مثل قدم زدن یا نشستن برای مدت طولانی ، متحمل درد و فشار می شوند
 • کسانی که بخاطر بزرگی و برجستگی لابیاها در انتخاب نوع لباس خود دچار محدودیت شده اند
 • خانم هایی که به طور کلی از ظاهر برجسته و تیرگی های لابیاهای واژن احساس نارضایتی دارند
 • لابیا مینور واژن ، ادرار را در مسیر درست هدایت می کند. عدم تناسب و بزرگی این لابیاها می تواند این امر را نیز با مشکل مواجه سازد و شرایط نامطلوبی مثل پخش شدن ادرار را به وجود آورد. کسانی که از این معضل رنج می برند نیز  از نظر بهترین پزشک لابیاپلاستی در تهران کاندید مناسبی محسوب می شوند

✨ به طور کلی ، اگر تمایل دارید که بدانید کاندیدای ایده آلی جرحی لابیاپلاستی در تهران یا هر نقطه دیگری در دنیا هستید یا خیر ، توصیه می شود به متخصص زنان مراجعه نموده و به صورت حضوری با ایشان مشاوره ای داشته باشید.

عمل ترمیم لابیا :

متاسفانه برخی از بانوان بدون دقت کافی در امر انتخاب یک متخصص با تجربه و متبحر در حوزه جراحی های زنان ، برای لابیاپلاستی در تهران اقدام می کنند. در این مواقع احتمال پیدایش نتیجه نامطلوب و عارضه ها افزایش می یابد.

در چنین شرایطی بیماران می توانند جهت انجام لابیاپلاستی ترمیمی (Revision labiaplasty) اقدام نمایند. در شرایط زیر ، بانوان عموما برای جراحی مجدد لبیاپلاستی به یک متخصص زنان خوب مراجعه می کنند :

 1. طبیعی نبودن ظاهر لابیا به سبب برش دهی نامطلوب
 2. باز شدن بخیه ها
 3. عدم رفع تمامی مشکلات موجود در جراحی اولیه
 4. توجه داشته باشید که عدم پیروی از توصیه های مراقبتی قبل و بعد از پروسه لابیاپلاستی توسط شخص متقاضی ، نیز ممکن است نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.
 5. نظر کسانی که عمل زیبایی لابیا انجام داده و به نتیجه موفقیت آمیز رسیدند نیز در عدم نیاز به جراحی ترمیم لابیا اثر گذار است.

زمان مناسب برای عمل لابیاپلاستی

از نظر سنی بهترین زمان برای انجام عمل جراحی مذکور ، پس از پایان یافتن دوره بلوغ و رشد فرد است. این نکته قابل ذکر است لابیاها تا زمانی که بلوغ جنسی فرد کامل شود ، به رشد خود ادامه می دهند. عموما پایان دوره رشد ، 18 سالگی بوده و پس از آن ، با تایید متخصص زنان ، شخص می تواند جهت جراحی اقدام نماید.

بانوان باردار دقت فرمایند که دوره حاملگی ، زمان مناسبی برای عمل زیبایی لابیا نیست. این گروه از متقاضیان لازم است که تا موعد زایمان خود صبر کرده و پس از آن با مشورت بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران، زمان جراحی را مشخص نمایند.

آیا در طول دوره قاعدگی می توان عمل زیبایی لابیا انجام داد ؟

همانطور که پیشتر اشاره شده ، جراحی لابیاپلاستی، یک پروسیجر گزینشی است به این معنی که مورد اورژانسی محسوب نمی شود. قاعدگی باعث شدت گرفتن جریان خون می شود و ممکن است در پروسیجر جراحی ، اختلالاتی را ایجاد کند. بعلاوه ، در دوره قاعدگی ، آستانه درد پایین آمده و ممکن است باعث شود که جراحی به یک تجربه دردناک تبدیل شود. به همین دلیل ، اگر قصد دارید تحت این فرایند جراحی قرار بگیرید ، بهتر است آن را به بعد از این دوره موکول کنید.

لابیاپلاستی و رابطه جنسی

هر بانویی که برای انجام عمل لبیاپلاستی به مطب متخصص مراجعه می کند ، بی شک این سوال را از پزشک می پرسد که چه مدت بعد از لابیاپلاستی میتوان رابطه داشت؟ بعد از جراحی لابیاپلاستی یا هر روند جراحی با ماهیت تهاجمی لازم است به بدن فرصت دهید تا به بهبود کامل دست پیدا کند. بعد از جراحی لابیا، ناحیه جراحی شده ملتهب و متورم است و به هیچ وجه نباید تحت فشار قرار گرفته یا به شدت لمس شود. معمولاً دو ماه زمان لازم است تا این التهاب و ورم فروکش کند. پس از این مدت می توانید رابطه جنسی اغلب با کیفیت بهتر در مقایسه با قبل از جراحی را تجربه کنید.

صحبت های دکتر خلیلی در مورد تاثیر لابیاپلاستی در حس جنسی

تاثیر لبیاپلاستی در حس جنسی
 •  تفاوت میل جنسی و حس جنسی

میل جنسی مربوط به مغز ، شرایط روحی و فیزیولوژی هست و عمل لابیاپلاستی روی میل جنسی تاثیر مستقیم ندارد! ولی می تواند به صورت غیرمستقیم تاثیر بذارد. (مثلا اعتماد به نفس فرد بخاطر عمل خوبی که داشته بالا میره و رابطه خوبی برقرار میکنه)😊👍

ولی اگه میخواین بدونین روی حس جنسی تاثیر میذاره تا آخر پادکست رو گوش کنید😉

بعد از عمل زیبایی لابیا به چه مراقبت هایی نیاز است؟

 • برای جلوگیری از عفونت احتمالی ، از سوی پزشک لابیاپلاستی در تهران  داروهای آنتی بیوتیک تجویز می شوند. به جهت اثر گذاری مطلوب حتما طبق دستور مصرف نمایید. همچنین در راستای کنترل و کاهش درد ، داروهای مسکن تجویز شده باید مورد استفاده قرار بگیرند.
 • تا رسیدن به بهبودی کامل ، از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید ؛ بدین ترتیب می توانید از مالش و فرسایش بیش از حد لابیاهای جراحی شده و افزایش درد در آن ناحیه جلوگیری نمایید.
 • به مدت 4 الی 6 هفته پس از لابیاپلاستی از برقراری رابطه جنسی خودداری کرده و نیز از تامپون استفاده نکنید
  جهت شروع هرگونه فعالیت ، بهتر است با بهترین متخصص زنان تهران مشورت نمایید ؛ ایشان با بررسی روند بهبودی شما در خصوص زمان مناسب برای انجام هر فعالیت تصمیم گیری می کند. بدین ترتیب از بروز هر مشکل و عارضه احتمالی پس از عمل لابیاپلاستی نیز جلوگیری می شود.
 • توجه داشته باشید که عدم پیروی از توصیه های مراقبتی قبل و بعد از پروسه توسط شخص متقاضی ، نیز ممکن است نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.

درد در جراحی لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیا یک فرایند جراحی است و مثل هر جراحی تهاجمی دیگری می تواند با درد همراه باشد. سطح درد بر حسب ویژگی های فردی، آستانه درد هر بیمار و تکنیک استفاده شده متفاوت است. جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با تزریق آرامبخش انجام می شود بنابراین در طول جراحی بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد. بعد از عملیات به مدت چند روز درد، ورم و ناراحتی تجربه می شود. پزشک تکنیک های مدیریت درد را به بیمار توصیه کرده و داروهای مسکن را تجویز می کند. درد در طول زمان کاهش می یابد و شما می توانید در مدت یک یا دو هفته فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید.

خشکی واژن بعد از لابیاپلاستی

با توجه به اینکه این پروسیجر شکل دهی به لابیا را مورد هدف قرار می دهد بنابراین ، خشکی واژن بعد از آن اتفاق نخواهد افتاد. خشکی واژن اغلب در اثر تغییرات هورمونی ، مصرف برخی داروها ، یائسگی یا ابتلا به برخی بیماری های زمینه ای رخ می دهد و با توجه به بی ارتباط بودن لابیا پلاستی با تمامی این موارد ، خوشبختانه ، بعد از این پروسیجر شکل دهی به لابیا ، خشکی در واژن اتفاق نخواهد افتاد.

عمل زیبایی لابیاپلاستی

بعد از لابیاپلاستی چگونه حمام کنیم؟

بانوان عزیز ، فردای روز عمل می توانند استحمام کنند. . در زمان حمام کردن ، به جای استفاده از آب داغ ، از آب ولرم استفاده کنید؛ چراکه آب داغ باعث تحریک شدن زخم ها می شود. در زمان تمیز کردن و شستشو دادن ناحیه جراحی ، از صابون های ملایم بدون عطر استفاده کنید و در زمان تمیز کردن ، از مالش دادن ناحیه جراحی لابیاپلاستی خودداری کنید. همچنین از فرو بردن ناحیه جراحی در وان آب یا استخر در طول فاز اولیه بهبود بمنظور پیشگیری از بروز خطر عفونت ، خودداری کنید.

بخیه های جراحی لابیاپلاستی

در فرایند جراحی لابیا پلاستی ، از بخیه های جذبی و غیر جذبی استفاده می شود. به طور کلی بیشتر جراحان استفاده از نوع جذبی این بخیه ها را بمنظور اجتناب از تجربه درد برای بیمار در زمان کشیده شدن بخیه ها ترجیح می دهند. نخ های بخیه جذبی ویکریل رپید ( vicryl rapid) نوعی نخ بخیه بسیار ظریف با قابلیت جذب بالا می باشد. مدت زمانی که طول می کشد تا بخیه ها جذب شوند به نوع بخیه استفاده شده در طول فرایند جراحی لبیاپلاستی وابسته است ولی به طور کلی اغلب 2-3 هفته برای تکمیل این روند جذب بخیه زمان لازم است.

بعلاوه ، 1-2 هفته بعد از عمل لابیاپلاستی ، برای کنترل وضعیت بخیه ها و نیز ارزیابی کیفیت روند بهبود، جلسه ملاقاتی با جراح برای شما ترتیب داده می شود. بر جای ماندن جای زخم و اسکار در محل برش ها در این فرایند جراحی اغلب بسیار جزئی بوده و به راحتی در چین های طبیعی لابیای ماژور پنهان می شود. بعد از جذب بخیه ها، بافت اسکار، اندکی سفت می شود ولی به مرور زمان در طول یک دوره چند ماهه، دوباره نرم خواهد شد.

جراح قبل از جراحی دستورالعمل های دقیقی را در خصوص مراقبت های بهداشتی و نحوه شستشوی لابیا در اختیار بیمار قرار می دهد. بیمار می تواند روز بعد از عمل لابیاپلاستی ، محل جراحی را با آب ولرم و صابون ملایم بدون عطر بشوید. پس از شستشو، ناحیه باید به آرامی با دستمال تمیز خشک شود. بعلاوه، در زمان خشک کردن ناحیه، نباید سایشی اتفاق بیافتد.

نتایج عمل لابیاپلاستی چه زمانی مشخص می شود؟

دستاورد عمل لابیاپلاستی معمولاً پس از شش هفته قابل مشاهده است. در این مدت، تورم و کبودی ناشی از عمل جراحی برطرف می شود و شکل نهایی لابیاهای کوچک مشخص می شود.
با این حال، ممکن است تا چند ماه طول بکشد تا نتایج کامل این روش ظاهر شود. در این مدت، پوست لابیاهای کوچک به تدریج سفت و محکم می شود.

چه مدت بعد از عمل لابیاپلاستی می توانم ورزش را شروع کنم؟

زمان شروع ورزش پس از عمل لابیاپلاستی به عوامل مختلفی، از جمله نوع جراحی، پیشرفت بهبودی شما و توصیه های پزشکتان بستگی دارد.
معمولاً پزشک توصیه می کند که تا حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل، ورزش های سبک را شروع کنید مانند پیاده روی، یوگا، ایروبیک غیرضربانی و تمرینات کششی.
ورزش های شدیدتر و با ضربان قلب بالا مانند دویدن، شنا، بدمینتون و تمرینات وزنه برداری، معمولاً ۶ تا ۸ هفته بعد جراحی توصیه می شوند.
تا زمانی که پزشک اجازه ندهد، از ورزش های سنگین و فعالیت هایی که ممکن است منطقه عمل را تحت فشار قرار دهند، خودداری کنید. درد، التهاب و احساس ناراحتی بعد از عمل زیبایی لابیاپلاستی کاملا طبیعی است. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع ورزش پس از عمل لابیاپلاستی آورده شده است:

 • از فعالیت های سبک شروع کنید و به تدریج به فعالیت های شدیدتر بروید.
 • به بدن خود گوش دهید و اگر احساس درد یا ناراحتی کردید، ورزش را متوقف کنید.
 • از لباس های گشاد و راحت برای حمایت از ناحیه تناسلی خود استفاده کنید.

اگر در مورد شروع ورزش پس از عمل لابیاپلاستی سوالی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

تجربه بیمار مراجعه کننده عزیز از انجام عمل لابیاپلاستی​

عمل زیبایی لابیا چگونه بر بهبود جوانب مختلف زندگی تاثیر می گذارد؟

هر چند لابیاپلاستی یک فرایند زیبایی است ولی می تواند فوایدی را به همراه داشته باشد که نهایتاً به بالا رفتن کیفیت عملکردهای فیزیکی نیز منجر شود. جراحی لبیاپلاستی می تواند اعمال زیر را بهبود ببخشد :

 • بهبود عملکرد های ورزشی

لابیاپلاستی باعث می شود که فرد در زمان انجام فعالیت های ورزشی با محدودیت هایی از قبیل سایش لابیا به دلیل بزرگی روبرو نشده و درد ناخوشایندی که او را از ادامه فعالیت ورزشی باز خواهد داشت تجربه نکند.

 • بهبود میل و لذت جنسی

احساس پایین آمدن اعتماد به نفس به دلیل بدشکلی لابیا حس ناخوشایندی است که برخی بانوان در زمان مقاربت در مقابل شریک جنسی شان تجربه می کنند. این امر کیفیت رابطه را در مسیر منفی تحت تاثیر قرار داده و از رغبت بانوان را برای ورود به این رابطه می کاهد. جراحی لابیا پلاستی با خلق ظاهری زیبا در این اندام، اعتماد به نفس از دست رفته بانوان را به آنها بازگردانده و با بالا بردن سطح رغبت برای ورود به رابطه جنسی لذت بخش و رضایت بخش تر، طرفین رابطه را از یک زندگی زناشویی با کیفیت بهره مند می سازد.

 • بهداشت

به طور کلی بزرگ بودن لابیای مینور می تواند خطراتی از قبیل عفونت را به همراه داشته باشد ولی زمانیکه تحت جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرید به واسطه امکان تمیز کردن بهتر ناحیه واژن، احتمال رشد باکتری ها یا شکل گیری قارچ های پوستی در این ناحیه به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

پشیمانی از عمل لابیاپلاستی

شاید شما هم از برخی افرادی که تحت روند جراحی زیبایی لابیا قرار گرفته اند این عبارت را که عمل لابیا نکنید پشیمون میشید را شنیده باشید , اما تا چه حد این امر حقیقت دارد؟

پشیمانی از عمل لابیاپلاستی در تهران به دنبال عوامل مختلفی نمود پیدا میکند. یکی از مهم ترین عامل ها ، عدم انتخاب و مراجعه به یک متخصص خوب و مجرب در این حوزه است. زمانی که پروسه به دست یک پزشک متبحر و مسلط به جراحی زیبایی لابیا انجام نشود ، احتمال بروز خطا بالا رفته و فرد بعد از عمل به سایر متقاضیان می گوید که عمل لابیا نکنید پشیمون می شوید.

دیگر مورد تاثیر گذار در این مورد ، رعایت نکردن نکات مراقبتی پس از عمل است. تا زمان بهبودی لازم است یکسری موارد از سوی بیمار رعایت گردند در غیر این صورت روند بهبودی به طور مطلوب پیش نرفته و نتیجه ای که باید ، رقم نمی خورد. بنابراین شما برای جلوگیری از وقوع عمل لابیالاستی ناموفق ، بایستی به یک متخصص زنان خوب مراجعه کرده و به توصیه های او گوش دهید. دیگر راهکاری که پشیمانی شما از جراحی لابیاپلاستی را به رضایت تبدیل می کند ، عمل ترمیمی است.

توجه به نظر کسانی که لابیاپلاستی انجام داده اند یکی از مواردی است که به شما در انتخاب جراح مناسب و جلوگیری از پشیمان شدن از عمل لابیا کمک می کند.

هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران

در زمان مراجعه بیماران به مطب متخصص زنان به جهت انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی ، یکی از  سوالات متداول آنان ، بحث قیمت عمل لبیاپلاستی است. متقاضیان همواره به دنبال این هستند که با پرداخت هزینه مناسب ، نتیجه رضایت بخشی را بدست آورند. حتی گاهی به دنبال این هستند که عمل لابیاپلاستی ارزان قیمت را انجام دهند اما آیا در این صورت نتیجه موفقیت آمیزی را بدست می آورند یا از انجام عمل زیبایی لابیا پشیمان می شوند ؟

هزینه عمل لابیاپلاستی 1402

در خصوص هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران این مورد قابل ذکر است که فاکتورهای متعددی در تعیین این مبلغ دخیل هستند. تخصص پزشک ، تکنیک جراحی و حتی موقعیت جغرافیایی از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار به شما می آیند.

پیچیدگی عمل لبیاپلاستی و مقدار اصلاحات لازم نیز  از دیگ عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل زیبایی لابیا هستند. پس از مراجعه به مطب متخصص و انجام معاینات و بررسی های لازم ، شما میتوانید از هزینه دقیق مطلع شوید.

در انتها باید گفت که نبایستی در انتخاب جراح خود برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران، هزینه ملاک انتخاب شما باشد. قطعا پایین بودن قیمت عمل لبیاپلاستی به طور غیر منطقی، نشان دهنده آن است که نقصی در کار خواهد بود. همچنین این مورد را در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط اقتصادی مطمئنا قیمت عمل جراحی لابیا پلاستی در سال 1402 با سال های قبل یعنی 1401 و 1400 متفاوت است و در آینده نیز این تغییر ادامه پیدا خواهد کرد و اگر بخواهیم طبق شرایط حاکم پیش بینی کنیم شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

لابیاپلاستی بدون خونریزی

عمل لبیاپلاستی بدون خونریزی که تحت عنوان سافتنینگ نیز شناخته می شود یک تکنیک جدید جراحی زیبایی لابیا بوده که توسط دکتر خلیلی برای بانوان به انجام می رسد. به جهت آگاهی از چگونگی انجام عمل لابیاپلاستی  بدون خونریزی ، به توضیحات دکتر خلیلی در ویدیو زیر دقت فرمایید.

نمایش ویدیو درباره جراحی لابیاپلاستی بدون خونریزی

آیا می توان لابیاپلاستی را با تزریق چربی ترکیب کرد؟

تزریق چربی فرایندی است که می توان آن را همزمان با پروسیجر جراحی زیبایی لابیا انجام داد. تزریق چربی که با عناوین فت گرافتینگ (fat grafting) یا فت اینجکشن (fat injection) نیز نامیده می شود تکنیکی است که در آن چربی از سایر نواحی بدن معمولاً از شکم یا ران ها با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته شده و سپس برای بزرگ کردن لابیای ماژور و شکل دهی به آن به این ناحیه تزریق می شود. این عملیات در کنار لابیاپلاستی که با هدف کوچک کردن اندازه لابیای مینور انجام می شود میتواند شکل ظاهری خوشایندی را در این اندام خلق کرده و مشکلات مربوط به عدم تقارن یا حجم از دست رفته را جبران کند.

آیا بعد از جراحی زیبایی لابیا اسکار باقی میماند؟

برش ایجاد شده در طول جراحی لابیاپلاستی باعث برجای ماندن اسکار میشود. این اسکار بر روی لابیای مینور جا خوش کرده و در چین های طبیعی لابیای ماژور پنهان میشود. این اسکار معمولاً بسیار کوچک است ولی اغلب جراحان ماهر از تکنیک های منحصر بفرد برای به حداقل رساندن اسکار استفاده کرده و به بیمار توصیه می کنند تا پروسه بهبود و توصیه های این دوره را مو به مو اجرا کنند. هدف از این همه حساسیت تلاش برای خلق یک نتیجه تحسین برانگیز و رضایت بخش است. اسکار در طول یک دوره چند ماهه محو می شود.

 

آیا عمل زیبایی لابیاپلاستی باعث آسیب دیدگی عصب می شود؟

 یکی از نگرانی های متقاضیان لابیا پلاستی ، وارد شدن آسیب به رشته های عصبی ناحیه لابیا و به دنبال آن از بین رفتن حس و کاهش تحریک پذیری آن ها می باشد ؛ دقیقا برخلاف نتیجه ای که باید از عمل لابیا رقم خورد. زمانی که این پروسه به دست یک جراح باتجربه و ماهر انجام شود یک عملیات جراحی بی خطر محسوب می گردد. آسیب دیدن عصب یک عارضه جانبی نادر است و در صورت وقوع موقتی خواهد بود در نتیجه از دست رفتن حس در ناحیه لابیا پس از لابیاپلاستی به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد.

چقدر طول میکشد تا ورم بعد از عمل لابیا فروکش کند؟

ورم بخش طبیعی دوره ریکاوری لابیاپلاستی است. مقدار ورم و مدت ماندگاری آن برحسب ویژگی های بدن هر بیمار و تکنیک استفاده شده برای جراحی متفاوت است. به مرور زمان در طول یک دوره چند هفته ای ورم به طور کامل فروکش میکند. دنبال کردن دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل لابیا از قبیل مراقبت از زخم ها و مصرف به موقع داروها میتواند روند بهبود را سرعت بخشیده و از بروز عوارض جانبی پیشگیری کند. اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و خودداری از برقراری رابطه جنسی طبق توصیه پزشک ، نکته دیگر حائز اهمیت در کمک به کاهش ورم محسوب می شود.

لابیاپلاستی قبل و بعد از بارداری

واژن ، مولفه ای با سطح سازگاری شگفت انگیز در سیستم تولید مثل بانوان است. وقتی زنان تحت جراحی زیبایی لابیا قرار می گیرند، این جراحی هیچ اختلالی در عملکرد واژن ایجاد نمی کند. بنابراین ، انجام لابیاپلاستی قبل از بارداری کاملاً بی خطر است.

علیرغم این حقیقت، در بسیاری از موارد بنا به دلایلی چند، جراحان و متخصصان این حوزه از زیبایی زنان به بیماران خود توصیه می کنند که لابیاپلاستی را به بعد از زایمان موکول کنند. نخستین دلیل این است که لابیای مینور و ماژور اغلب در حین بارداری تغییر شکل و اندازه می دهد. علت این تغییر، جریان یافتن خون زیاد به این ناحیه در طول دوره بارداری است که باعث بزرگ شدن لابیا می شود.

لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

زنان به بارداری به شکل های متفاوتی واکنش نشان می دهند؛ ولی در اکثر آنها، بزرگ شدن لابیا اتفاق می افتد. این پدیده خصوصاً در مراحل آخر بارداری یعنی زمانی که تولید هورمون ها خصوصاً استروژن شدت پیدا می کند حادث می شود.

اگر بانویی تصمیم بگیرد که لابیاپلاستی را قبل از بارداری انجام دهد، نتایج این جراحی تحت تاثیر اثرات ناشی از زایمان قرار گرفته و ممکن است پیامدهای منفی را در نتیجه جراحی بر جای گذارد. دلیل دیگر توصیه جراحان به موکول کردن عمل لابیا به بعد از بارداری این است که می توان به راحتی آن را با سایر پروسیجر های زیبایی واژن از قبیل پرینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن ترکیب کرد.

خارش بعد از لابیاپلاستی

خارش بعد از لابیاپلاستی

بعد از عمل لابیای مینور برای مدت کوتاهی دچار خارش می شوید. این خارش ها دو نشانه را به همراه دارد:

1. ترمیم بخیه : اغلب سه روز بعد از جراحی فاز ترمیم بخیه آغاز می شود و بیمار خارش را در ناحیه درمان شده، تجربه خواهد کرد. البته، شدت خارش بر حسب ویژگی های بدن هر فرد متفاوت است و نشانه بسته شدن زخم ها و بهبود یافتن محل جراحی می باشد.

2. اگر خارش پس از لابیاپلاستی با درد و ورم همراه بوده و ترشحات غیر عادی در ناحیه درمان مشاهده شود دیگر نمی توان آن را به فرایند ترمیم نسبت داد. در چنین شرایطی احتمالاً محل جراحی شده دچار عفونت شده و باید تحت مراقبت اورژانسی قرار گیرد.

3. مصرفی آنتی بیوتیک و رشد قارچ در ناحیه تناسلی یکی دیگر از عوامل محرک خارش بعد از لبیاپلاستی هستند.

خونریزی بعد از لابیاپلاستی

ناحیه لابیا بسیار حساس است و برای بهبود یافتن به زمان نسبتاً طولانی نیاز دارد. برای جلوگیری از بروز خونریزی در این ناحیه، لازم است در مراقب از آن دقت عمل کافی را به کار بندید. زخم های ناشی از جراحی لابیاپلاستی را به هیچ وجه دستکاری نکنید و داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده، طبق دستور مورد استفاده قرار دهید. رعایت نکات بهداشتی نیز لازمه سپری شدن یک روند بهبود موفقیت آمیز است.

خونریزی-بعد-از-لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی برای بکارت دختران مجرد خطرناک است؟

لابیا پلاستی روند جراحی است که در بخش خارجی اندام تناسلی اجرا می شود و عملاً هیچ مداخله ای در ساختار داخلی این اندام نخواهد داشت. بنابراین، منطقی است بپذیریم که در طول اجرای این روند جراحی هیچگونه آسیبی به پرده بکارت وارد نشده و دختران جوان و مجرد می توانند با علم به این موضوع، با خیالی آسوده برای زیباسازی اندام تناسلی خود اقدام کنند.

نتیجه عمل لابیاپلاستی چه زمان مشخص می شود؟

هدف از جراحی کردن لابیا، کاهش دادن اندازه این اندام است به شکلی که دیگر حالت آویخته و بد شکل نداشته و مشکلاتی را در تحت تاثیر قرار دادن اعتماد به نفس و فعالیت های فیزیکی به همراه نیاورد. نتیجه عمل لابیاپلاستی را که عمدتاً روی کاهش اندازه لابیا تمرکز دارد می توان بلافاصله بعد از عمل مشاهده کرد ولی با توجه به اینکه این عمل دارای ماهیت تهاجمی است و طبیعتاً ورم را به همراه دارد، نتیجه نهایی، بعد از فروکش کردن کامل ورم و سپری شدن دوره بهبود محقق خواهد شد.

لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

عوارض و آسیب های احتمالی ناشی از یک فرایند جراحی، موردی است که جراحان صاحب تجربه با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و مناسب با هدف مهار این عوارض و اجرای فرایند درمان در یک شرایط ایمن و به دور از عارضه های خطرناک، احتمال بروز آنها را به حداقل می رسانند. هر چند جراحی لابیاپلاستی در صورت اجرا به دست یک متخصص ماهر و با تجربه در خانواده جراحی های زیبایی بدون خطر گنجانده می شود؛ ولی به همان نسبت اگر در مرحله انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان دقت عمل کافی را به خرج ندهید ممکن است خود و سلامت تان را در معرض خطر مواجهه و تجربه عوارض گاهاً جبران ناپذیر زیر قرار دهید:

 • کاهش حساسیت فرج
 • بی حسی در ناحیه لابیا
 • مقاربت دردناک
 • خشکی واژن

به گزارش بسیاری از بیمارانی که در فاز انتخاب جراح ، با وسواس و حساسیت عمل کرده اند، نه تنها احتمال بروز خطرات فوق در سطح صفر می باشد بلکه بسیاری از آنها بهبود کیفیت رابطه جنسی را بعنوان یکی از تجریبات دوست داشتنی بعد از لابیاپلاستی مطرح نموده اند.

پرسش و پاسخ لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

برای جراحی زیبایی لابیا، هزینه بر حسب علائم و ایراداتی که در این ناحیه از واژن شناسایی می شود در دامنه متغیری قرار دارد. لابیاپلاستی به دلیل داشتن ماهیت یک جراحی زیبایی، نمی تواند از خدمات بیمه ای برای پوشش دادن هزینه های مربوط به این فرایند زیبایی استفاده کند.

بعد از جراحی زیبایی لابیا، از چه فعالیت هایی درطول دوره ریکاوری باید خودداری کنیم؟

ورزش، فعالیت های فیزیکی سنگین، بلند کردن اجسام سنگین، رابطه جنسی از اقداماتی هستند که تا زمان دستیابی به بهبود کامل بعد از عمل باید از آنها خودداری کنیم.

آیا می توان بعد از عمل لابیاپلاستی راحت نشست؟

پزشک داروهای مسکن و داروهای ضد التهاب را برای شما تجویز می کند تا با مصرف آنها بتوانید درد را کنترل کنید. وقتی بخیه ها جذب شده یا کشیده شوند فرایند بهبود به تدریج سرعت می گیرد و شما احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. درد کمتر از دو هفته طول می کشد.

دوره ریکاوری لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

حدوداً شش هفته زمان لازم است تا ورم بعد از عمل به طور کامل فروکش کند. دنبال کردن دستورالعمل های پزشک می تواند در تضمین پیشرفت هر چه بهتر دوره ریکاوری بسیار موثر واقع شود.

آیا نتیجه جراحی کوچک کردن لابیا ماندگار است؟

کوچک شدن اندازه لابیای مینور دائمی است مگر عوارضی پیش آید که منجر به لزوم انجام مجدد جراحی شود. بارداری و زایمان می تواند نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

جراحی زیبایی کوچک کردن لابیا تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می شود و در نتیجه در ناحیه جراحی، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. بعد از رفع اثر بی حسی نیز می توانید با مصرف داروهای مسکن به میزان قابل ملاحظه ای درجه درد بعد از عمل را تخفیف دهید. تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی شده و استفاده از کمپرس سرد نیز می تواند تاثیر مثبتی روی کاهش درد داشته باشد.

آیا لابیاپلاستی دارای عارضه جانبی است؟

خونریزی مختصر در طول چند روز اول بعد از عمل، تجربه درد مختصر، ورم و کبودی از عوارض جانبی این فرایند زیبایی هستند. بانوان اغلب بعد از چند هفته می توانند انجام فعالیت های نرمال زندگی خود را از سر گیرند.

آیا لابیاپلاستی همان واژینوپلاستی است؟

خیر این دو فرایند با یکدیگر متفاوت هستند. هر چند هر دو جزو پروسیجرهای جوانسازی واژن محسوب می شوند ولی لابیاپلاستی عمدتاً روی لابیا و بخش خارجی واژن تمرکز دارد در حالیکه واژینوپلاستی کار بازسازی واژن را انجام می دهد و بخش های داخلی واژن را نیز مورد هدف قرار می دهد.

نظرات

3 2 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
13 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادیا

لابیاپلاستی چقدر توی رابطه جنسی تاثیر داره؟

سونیا زکی زاده

سلام خسته نباشید
خانم دکتر اگر از شهرستان مراجعه کنیم، چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی میتونیم برگردیم؟

سمانه موسوی

سلام خانم دکتر خسته نباشید. من باردار هستم میخواستم بدون چند وقت بعد از زایمانم میتونم لابیاپلاستی انجام بدم؟

drkhalili7

سلام دو الی شش ماه ، در واقع هر زمان که ورم لبیاها کاملا از بین بره

دریا حسن پور

سلام .
خانم دکتر اگر زگیل تناسلی داشته باشم ، میتونم لابیاپلاستی هم انجام بدم؟

drkhalili7

اگر زگیل وجود داشته باشه ، ابتدا باید واکسن تزریق بشه و زگیل ها لیزر بشه و بعد حداقل دو ماه لبیاپلاستی انجام بشه

حدیث

خانم دکتر سلام
چطوری میتونم نمونه کار و عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی که انجام دادید رو ببینم؟ چون میخوام این عمل پیش ما انجام بدم.

لیلی

سلام خانم دکتر . یه سوالی داشتم. جای لیزر لابیا سیاه باقی میمونه ؟

drkhalili7

سلام. خیر اثری به جا نمیونه

donya

خانم دکتر باربی لابیا پلاستی چه نوع عملی هست ؟

drkhalili7

باربی لابیا پلاستی نوعی از لبیاپلاستی هست که قسمت زیادی از لبیا ها برداشته می شود

لابیاپلاستی

بسیار عالی بود. سپاس فراوان از مطالب خوبتون درباره لابیاپلاستی و زیبایی زنان.

لابیاپلاستی

بسیار عالی و مفید بود. واقعا بعضی اوقات لابیاپلاستی برای بعضی خانوما خیلی لازم و واجبه و میتونه تاثیر خیلی خوبی روی روابطشون داشته باشه.