سفید کردن واژن

به جهت آشنایی بانوان عزیز با پروسه روشن سازی ناحیه تناسلی (Vaginal bleaching) که با اصطلاح سفید کردن واژن (Vaginal whitening) نیز شناخته می شود ، اطلاعات کاملی از سوی دکتر لیلا خلیلی ، متخصص زنان در تهران ، در این خصوص ارائه شده است. سلامت و زیبایی اندام های تناسلی زنان یک موضوع بسیار مهم است که متاسفانه علیرغم اهمیت بالا اغلب در برنامه سلامت زنان نادیده گرفته می شود. در واقع مطرح نمودن مشکلات مربوط به سلامت جنسی زنان برای بسیاری از آنها تابو است و به راحتی نمی توانند آن را علنی کنند و اغلب خود را از درمان ها و راه حل های ثابت شده علمی محروم می نمایند.

سفید کردن واژن - دکتر لیلا خلیلی

بدن هر زن به مانند یک اکوسیستم منحصربفرد است که مکانیسم های خاص خود را دارد و عوامل محرک از قبیل زایمان، تغییرات هورمونی، بیماری ها و حتی رابطه جنسی سلامت آن را به شکل های مختلفی تحت تاثیر قرار می دهد. خبر خوب برای بانوانی که دوستدار حفظ سلامت و زیبایی این اندام تناسلی خود هستند این است که امروزه درمان های مطرح بسیاری وجود دارند که می توانند به شکلی موفقیت آمیز با حداقل تهاجم، جوانی، زیبایی و سلامت این اندام را بازیابی کنند. یکی از این راه حل های پرطرفدار سفید کردن واژن می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص به توضیحات جامع و کامل این بخش ، درباره یکی از مطرح ترین روش های سفید کردن ناحیه تناسلی یعنی لیزر واژینال لایتنینگ توجه کنید.

آیا من داوطلب خوبی برای فرایند سفید کردن واژن هستم؟

داوطلبین خوب برای این پروسیجر درمان افرادی هستند که رنگدانه ها در پوست بخش های خصوصی بدنشان افزایش یافته و منجر به تیره شدن رنگ پوست در این نواحی گردیده است. این افراد در ناحیه تناسلی، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی دچار هایپرپیگمنتاسیون یا همان تیرگی شدید پوستی شده اند. تیرگی رنگ پوست در این بخش ها می تواند علاوه بر کاهش رضایت شخصی از زیبایی ظاهری این اندام، کیفیت رابطه جنسی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این تیرگی پوست می تواند باعث ایجاد احساس خجالت در بانوان در زمان برقراری رابطه جنسی شده و کیفیت این رابطه را بکاهد.

چرا واژن دارای پوست تیره تری است؟

پیش از اینکه با روند سفید کردن واژن آشنا شویم ، خوب است دلایل مرتبط با تیرگی واژن را بدانیم. واژن زنان دارای شکل، اندازه و رنگ های مختلفی می باشد. این تفاوت ها کاملاً طبیعی است ولی با توجه به اینکه استانداردهای اجتماعی در تعریف زیبایی تغییر کرده است تمایل بانوان برای ارتقا دادن زیبایی های خود حتی در خصوصی ترین بخش های بدن نیز افزایش یافته است. از نظر علمی ثابت شده است که تیرگی پوست در ناحیه واژن کاملاً طبیعی است و علت آن این است که پوست واژن دارای ملانوسیت (سلول تولیدکننده رنگدانه در پوست) زیادی می باشد که باعث پیگمنتاسیون (تیرگی پوست) می شود. برخی عوامل دخیل دیگر در تیرگی پوست واژن شامل موارد زیر است:

 • پوشیدن لباس های تنگ که مانع هوارسانی می شود.
 • تغییرات هورمونی ناشی از PCOS/PCOD.
 • بارداری
 • سطح استروژن بالا
 • افزایش وزن بدن که باعث افزایش سایش می شود.
 • کمبود ویتامین و فاکتورهای بالا رفتن سن
 • بیماری های پوستی
 • تیرگی غیر عادی پوست واژن می تواند شاخص مشکل پوستی یا یک بیماری باشد پس  تحت چنین شرایطی پیش از تصمیم گیری برای سفید کردن واژن در تهران باید به پزشک مراجعه کنید.

فرایند روشن سازی ناحیه تناسلی

زنانی که به سلامت و زیبایی ناحیه تناسلی خود اهمیت بیشتری می دهند قطعاً به دنبال بهترین راهکارها برای ارتقای سلامت و زیبایی این بخش از بدن شان می باشند. لیزر مونالیزاتاچ و ژولیت از پر طرفدارترین درمان ها برای مبارزه با تغییرات نامطلوب ایجاد شده در واژن بوده و در میان طرفداران با عنوان معجزه سفید کردن واژن شهرت پیدا کرده اند. این فرایند یک درمان لیزر بدون درد در بخش خارجی واژن است که با تحریک تولید کلاژن و پیلینگ ملایم زیبایی واژن را بازیابی می کند. بعد از تکمیل درمان با لیزر مونالیزا و ژولیت می توانید بلافاصله فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید.

 

بهترین روش سفید کردن واژن

تکنیک های رفع تیرگی واژن به روش های طبی قطعاً به پشتوانه تحقیقات علمی انجام شده روی آنها اولاً قابل اعتماد تر هستند و ثانیاً درصد اثر بخشی شان بیشتر است.

بلیچینگ واژن بعنوان یکی از روش های طبی با استفاده از روش های لایه برداری شیمیایی یا لیزر درمانی، هدف روشن کردن نواحی تیره اندام تناسلی را دنبال می کند.

کربوکسی تراپی روش درمانی موثر در فرایند درمان تیرگی ناحیه تناسلی، یکی دیگر از روش های جوانسازی واژن است که با استفاده از مقادیر کنترل شده دی اکسید کربن در عمق های مختلف پوست باعث افزایش جریان خون و کلاژن سازی در ناحیه تحت درمان شده و جوانسازی و سفیدی را برای ناحیه تحت درمان به ارمغان می آورد.

عمل زیبایی واژن نیز یکی دیگر از راهکارهای موثر در بازیابی جوانی و روشن کردن رنگ پوست در ناحیه واژن است که به واسطه شکل گیری پوست تیره آویخته در این ناحیه باعث بدشکلی آن شده است. استفاده از برخی پمادها برای درمان رنگ تیره در پوست واژن، راهکار دیگر روشن تر کردن طیف رنگ پوست در ناحیه تناسلی است.

حتی گاهی روش های خانگی نیز در میان فرایندهای سفید کردن واژن مشاهده می شوند. روش هایی از قبیل رفع تیرگی واژن با خمیر دندان، بهترین روغن گیاهی برای سفید شدن واژن، وازلین برای سفید کردن واژن و غیره از مواردی هستند که ممکن است با آنها روبرو شویم. ولی هیچکدام از این روش های خانگی دارای پشتوانه علمی نبوده و آمارها و نتایج تحقیقاتی در خصوص میزان اثر بخشی آنها ارائه نشده است. از طرف دیگر با توجه به اینکه ناحیه واژن دارای پوست بسیار حساسی است، نمی توان این ریسک را پذیرفت که هر ماده ای را روی آن مورد استفاده قرار داد.

در خصوص اینکه کدامیک از روش های طبی فوق الذکر می تواند بعنوان معجزه سفیدی واژن، بهترین روش رفع تیرگی این اندام محسوب شود نیز نمی توان اظهار نظر قطعی نمود چراکه ویژگی ها و آناتومی اندام تناسلی هر فرد دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده و با توجه به نیازهای موجود در آن، راهکار درمان خاص خود را می طلبد. پس بدیهی است قابل اعتماد ترین راه برای دستیابی به بهترین نتیجه از بهترین تکنیک متناسب با نیازهای هر بیمار، مراجعه به متخصص زنان و زیبایی است تا بتوان به واسطه بهره بردن از تجربیات و دانش وی به زیبایی مورد نظر در ناحیه تناسلی دست یافت.

سفید کردن واژن یا لابیاپلاستی؟

واژینال وایتنینگ

شاید شما هم در تصمیم گیری بین انتخاب دو پروسه لابیاپلاستی و واژینال وایتنینگ دچار مشکل شده اید ؛ از این بابت که نمیدانید کدام یک میتواند مشکل شما را حل سازد. در خصوص لبیاپلاستی باید بگوییم که هدف اصلی این پروسه، ایجاد تناسب در ظاهر لابیاهاست. درست است که با برش بافت های اضافی، بخشی از تیرگی لابیاها از بین میروند؛ اما نمیتوان گفت این پروسه منجر به رفع تیرگی کامل میشود. پس اگر ظاهر لابیاهایتان مشکلی ندارد و فقط میخواهید تیرگی آن ها برطرف شود باید برای پروسه سفید کردن واژن اقدام کنید. برای آشنایی با عمل زیبایی لابیا میتوانید به مقاله مربوطه در سایت رجوع کنید.

مراقبت های قبل از سفید کردن واژن با لیزر

با توجه به اینکه پروسه لیزر برای روشن سازی ناحیه تناسلی ، یک پروسه بدون تهاجم است ، اقدامات لازم برای جلسه درمانی پیچیده و دشوار نبوده اما رعایت این موارد بسیار مهم است:

 1. دو روز قبل از درمان استعمال کرم های موضعی در ناحیه تناسلی را متوقف کرده و قبل از حضور در محل درمان ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.
 2. لباس گشاد بپوشید تا بعد از تکمیل درمان، سایش لباس به پوست برایتان آزاردهنده نباشد.

روشن سازی واژن با لیزر چگونه عمل می کند؟

ملانین موجود در بافت های پوست عامل تیرگی پوست است. ظاهراً بافت های پوست در نواحی خصوص بدن از قبیل ناحیه شرمگاهی، کشاله ران، مقعد، واژن و ناحیه پرینه ملانین بیشتری جذب کرده و پوست آنها تیره می شود.  در فرایند سفید کردن واژن با لیزر ، انرژی حاصل از پرتوهای لیزر بافت های پوست را گرم می کند به این ترتیب میکروپیلینگ در لایه سطحی پوست واژن اتفاق می افتد و تولید ملانین سرکوب می شود. بعلاوه تولید کلاژن های جدید در بافت تحت درمان تحریک می شود. تولید کلاژن های جدید به مرور زمان باعث روشن شدن و تقویت پوست می شود. روشن کردن پوست با لیزر بعنوان یک روش فوق العاده در خلق نتیجه ای یونیک باعث سفید شدن پوست ناحیه خارجی واژن تا مقعد می شود.

مزایای سفید کردن واژن

نتایج به دست آمده از لیزر واژینال وایتنینگ در تهران دارای مزایای متنوعی می باشد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش هایپرپیگمنتاسیون
 • صورتی تر شدن رنگ پوست
 • درخشان، نرم و شاداب تر شدن پوست
 • به دست آمدن یک نتیجه ماندگار سفید شدن پوست
 • ایجاد ظاهری جوان در ناحیه تناسلی
 • بهبود دائمی رنگ و بافت پوست
 • مشاهده نتیجه بعد از اولین جلسه درمان
 • غیرتهاجمی و بدون درد بودن
 • ریکاوری سریع و تحریک کلاژن سازی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس و کیفیت زندگی زناشویی

برای بهره مند شدن از مزایای فرایند سفید کردن واژن در تهران ، پیشنهاد می شود به دکتر خلیلی مراجعه کنید.

تیرگی چه بخش هایی از ناحیه تناسلی با فرایند سفید کردن قابل درمان است؟

سفید کردن واژن و درمان های روشن سازی واژن با لیزر را می توان در بخش های مختلفی از ناحیه تناسلی زیر مورد استفاده قرار داد:

 • نواحی خارجی واژن
 • ناحیه پرینه
 • بخش داخلی ران ها
 • کشاله های ران

آیا روشن سازی واژن دردناک است؟

سفید کردن واژن در تهران ممکن است درد مختصری را به همراه داشته باشد ولی دامنه این درد به نوع روش درمان استفاده شده و واکنش بدن هر بیمار به کرم های موضعی بی حس کننده وابسته است.

آیا نتیجه به دست آمده از درمان تیرگی ناحیه تناسلی دائمی است؟

سفید کردن واژن با لیزر هدف سفید کردن ناحیه تناسلی به طور دائمی و از بین بردن بافت های رنگی تیره در ناحیه واژن را در حین تحریک تولید کلاژن و خلق یک ظاهر جوان، صاف و روشن در اندام تناسلی دنبال می کند. بنابراین با در محوریت قرار دادن این هدف می توان انتظار داشت که نتیجه به دست آمده از آن ماندگار باشد. بسیاری از بیماران قرار گرفته تحت این فرایند دائمی بودن نتیجه به دست آمده را گزارش داده اند.

عوارض جانبی سفید کردن واژن

روشن سازی واژن با لیزر یک فرایند غیر تهاجمی است و به دلیل عدم دخالت روند های جراحی، برشی در آن ایجاد نشده و بیمار می تواند بعد از یک درمان کوتاه مدت بلافاصله فعالیت های نرمال خود را از سر گیرد. لیزر واژینال وایتنینگ یک فرایند بی خطر است ولی بعنوان بخش طبیعی فرایند ممکن است عوارض کوتاه مدتی از قبیل التهاب و حساس شدن واژن یا احساس سوزش و تورم موقتی در ناحیه درمان تجربه شود. این عوارض در صورت وقوع کاملاً موقتی بوده و بعد از مدت زمان کوتاهی به طور خودبخود رفع خواهند شد.

ریکاوری و مراقبت های بعد از روشن سازی ناحیه تناسلی

بعد از انجام پروسه سفید کردن واژن در تهران توسط متخصص خوب ، ایشان از شما میخواد برای مدت کوتاهی مراقبت های زیر را به انجام برسانید :

 1. پزشک به شما توصیه می کند به مدت هفت الی ده روز از مقاربت اجتناب کنید.
 2. در طول پنج روز اول بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض منابع حرارت از قبل حمام آب گرم، اتاق بخار، دوش آب داغ یا قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید خودداری کنید.
 3. در چند روز اول بعد از فرایند لباس های تنگ نپوشید.
 4. علاوه بر پوشیدن لباس های گشاد در طی چند روز اول بعد از درمان، بهداشت ناحیه تناسلی خود را به خوبی رعایت کنید.

چند جلسه درمان سفید کردن واژن مورد نیاز است؟

بر حسب دغدغه ها و نیازهای هر بیمار تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی متفاوت می باشد. معمولاً با شرکت در سه تا پنج جلسه درمان بر یک مبنای ماهیانه می توان به نتیجه دلچسب دست پیدا کرد.

نتیجه روشن سازی واژن چه زمان آشکار می شود؟

بعد از اولین جلسه سفید کردن واژن در تهران بلافاصله متوجه روشن و محکم تر شدن پوست واژن خواهید شد. بهبود ناحیه بعد از هر جلسه درمان سرعت بیشتری می گیرد. پوست هر بیمار دارای ویژگی های یونیک می باشد به همین دلیل نتیجه به دست آمده در طیف وسیعی گسترده شده است.

هزینه سفید کردن واژن با لیزر در تهران

با توجه به اینکه فرایند روشن سازی ناحیه تناسلی با لیزر در نواحی مختلفی از ان بخش قابل اجرا بوده و از تکنیک های متنوعی برای اجرای آن استفاده می شود نمی توان بدون یک مشاوره کامل قیمت دقیقی برای آن اعلام نمود. تنظیم یک قرار ملاقات با بهترین پزشک زنان جهت سفید کردن واژن با لیزر در تهران برای ترسیم یک طرح درمان و مراقبت کامل می تواند با خلق بهترین نتیجه منطقی ترین راه برای تبدیل کردن هزینه صرف شده برای درمان به یک سرمایه گذاری ماندگار باشد.

نظرات

2 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها