تزریق ژل به واژن در تهران + تکنیک جوانسازی واژن | دکتر لیلا خلیلی

بانوان زیباجوی عزیز که تمایل دارند تزریق ژل به واژن (Vaginal filler injection) را تحت نظر یک متخصص خوب در تهران انجام دهند ، به نکات دکتر لیلا خلیلی و توضیحات ایشان در خصوص این پروسه پرطرفدار توجه نمایند. رازهای زیبایی خلقت زنان، احساس نابی را بوجود می آورد که انگیزه مان را در حفظ ابدی این سرمایه ستودنی، دو چندان می کند. زنان یکی از زیباترین مناظر دنیا و حس سرشار لطافت هستند که فلسفه آفرینش، آنها را در آغوش گرفته است. در این مقاله تلاش کرده ایم تا با گرد آوری مجموعه ای ارزشمند از تجربیات و دانش خود در خصوص فرایند تزریق ژل به واژن ، پاسخگوی سوالات بانوانی باشد که محافظت از اسرار زیبایی منحصر به فرد زنانه برایشان یک اولویت و فاکتور حائز اهمیت محسوب می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با مطالعه مجموعه ای متشکل از سوال و جواب ها، با علم و آگاهی کافی قدم های های خود را به سوی بازیابی یکی از این زیبایی ها یعنی زیبایی اندام تناسلی زنانه تان بردارید.

تزریق ژل به واژن - دکتر لیلا خلیلی

تزریق ژل به واژن چیست؟

شلی، پیدایش چین و چروک و تخریب بافت جوان و زیبا در لابیای ماژور یکی از دغدغه های بزرگ برای زنانی است که زیبایی آناتومی اندام تناسلی خارجی آنها به اندازه حفظ زیبایی سایر بخش های بدن برایشان اهمیت دارد. ضعیف شدن لابیای ماژور تحت عنوان هایپوتروفی (لیپو آتروفی ) می باشد. خبرخوش برای زیباجویان این است که در صورت بروز چنین مواردی ، مشکل را می توان با اجرای فرایند تزریق ژل به واژن رفع نمود. فیلر هیالورونیک اسید به کار گرفته شده در ناحیه تناسلی، مزایای زیبایی و عملکردی متعددی را برای زیباجو به ارمغان خواهد آورد.

علت تزریق ژل به ناحیه تناسلی چیست؟

در پاسخ به سوال فوق ، بهتر است نخست مرور مختصری بر علل شل شدن ناحیه تناسلی که منجر به انجام تزریق ژل به واژن می شوند ، داشته باشیم. شل شدن واژن که منجر به پیر تر به نظر رسیدن اندام تناسلی زنانه می شود، به دلیل حضور فاکتورهای زیر اتفاق می افتد:

 • ساختار کلاژن ضعیف به دلیل عوامل ژنتیکی
 • بارداری و زایمان
 • کاهش وزن شدید
 • حساسیت مزمن و دیستروفی واژن
 • دوره یائسگی
 • استعمال سیگار
 • عادات تغذیه ای نامناسب
 • داشتن رنگ پوست روشن
 • پیری
 • استرس

در تمامی موارد فوق، تزریق ژل به ناحیه تناسلی می تواند هدف جوانسازی این اندام را محقق کرده و شکل ظاهری زیباتری را در این اندام خلق نماید.

چه کسانی داوطلبین ایده ال تزریق ژل به لابیا محسوب می شوند؟

در برخی بیماران، تزریق ژل به لابیای ماژور را می توان برای اهداف زیبایی و فانکشنال اجرا نمود. کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به واژن در تهران ، آن دسته از افرادی هستند که به دلیل از بین رفتن کلاژن، با مشکل بدشکلی و افتادگی لابیای ماژور روبرو شده اند. جوانسازی لابیای ماژور باعث می شود که اندام تناسلی از ظاهری پٌرتر، روشن تر و جوان تر برخوردار شود. 

تزریق ژل به واژن چه مزایایی را به همراه دارد؟

تزریق ژل به لابیاهای واژن را می توان با هدف دستیابی به مزایای زیبایی و فانکشنال انجام داد. در زیر، بخشی از مزایای بیشمار این فرایند زیبایی ذکر شده است:

 1. حجم دهی لابیا ماژور؛ این فرایند در زنانی انجام می شود که لابیای ماژور آنها کوچک تر از اندازه نرمال بوده و آنها مایل به افزایش اندازه لابیای ماژور خود به منظور پنهان کردن لابیای مینورشان می باشند.
 2. درمان چین و چروک های لابیای ماژور
 3. رفع عدم تقارن در لابیا ؛ در صورتی که یک لابیا دارای ساختار متفاوتی با لابیای دیگر باشد یا اینکه اندازه یک لابیا بزرگتر از دیگری باشد، تزریق ژل به واژن با هدف برابر سازی اندازه لابیا، انجام می شود.
 4. کمک به کاهش گلایه های بانوان از مشکلات دوره یائسگی ؛ با تزریق کردن ژل به واژن، بانوان از بسیاری از گلایه های دوران یائسگی از قبیل سوزش، خارش و مورمور شدن که تجربه کردن آنها در اثر نازک شدن پوست در دوران یائسگی، دور از انتظار نیست، نجات پیدا می کنند. در سالهای اخیر، این فرایند درمان بعنوان یک راه حل خوب برای بیمارانی که از خشکی واژن به دلیل یائسگی رنج می برده اند، عمل کرده است.
 5. تقویت نقطه جی ؛ فیلرهای هیالورونیک اسید برای تقویت جی اسپات در دیواره خارجی واژن بمنظور بهبود بخشیدن به لذت جنسی و تسهیل فرایند ارگاسم مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. درمان مقاربت های جنسی دردناک ؛ تزریق ژل به دهانه واژن می تواند مشکلاتی از قبیل درد و حس سوزش در زمان دخول را رفع نماید.

اقدامات قبل از تزریق ژل به واژن

یکی از مواردی که بعنوان بخشی از فرایند آمادگی قبل از درمان، کانون تمرکز دکتر در طول جلسه مشاوره با بیمار به شمار می آید، مطرح کردن مجموعه ای از سوالات و دریافت پاسخ آنها با هدف کنترل کامل سوابق پزشکی بیمار و ترسیم یک طرح درمان با بالاترین راندمان کیفیت می باشد. بخشی از این سوالات به شرح زیر است:

 • آیا قبلاً داروی خاصی مصرف می کرده اید؟
 • آیا به بیماری خاصی مبتلا هستید؟
 • آیا از زگیل تناسلی رنج می برید؟
 • علاوه بر موارد فوق، متخصص زنان خوب برای تزریق ژل به واژن در تهران به بیمار خود توصیه می کند تا در یک بازه زمانی مشخص از مصرف آسپرین خودداری کرده و به اندازه کافی آب بنوشد.

آیا برای تنگی واژن ، تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق ژل برای تنگی واژن

تزریق چربی به واژن یک روش فوق العاده برای تنگ کردن واژن می باشد که اجرای آن به ایجاد هیچگونه برشی نیاز نداشته و در نتیجه هیچ اسکار یا جای زخمی از آن بر جای نمی ماند. البته دامنه تنگ کردن واژن با استفاده از این روش، محدود است و با تزریق چربی خودی می توان در حدود 20 درصد واژن را تنگ نمود. این روش یکی از راهکارهای متنوع در حوزه زیبایی و جوانسازی واژن محسوب می شود. اینکه از میان دو روش تزریق ژل و چربی در جوانسازی واژن کدام روش نتیجه بهتری را به دست می دهد، باید به تشخیص پزشک اعتماد کرد که بعد از انجام معاینات لازم مناسب ترین روش را برای دستیابی به نتیجه مورد نظر به بیمار پیشنهاد می دهد.

آیا تزریق ژل به نقطه جی امکان پذیر است؟

با تزریق ژل به واژن، حساسیت ناحیه واژن بهبود پیدا می کند. بافت ها سلامت خود را دوباره به دست می آورند. دیواره داخلی واژن جوانسازی می شود و در نتیجه سطح حساسیت آن نیز افزایش می یابد. نقطه جی در این منطقه واقع شده است و بهبود عملکرد نقطه جی به این معنی است که انگیختگی راحت تر صورت خواهد گرفت.
این اتفاق باعث لغزندگی بهتر شده و در نتیجه درد تجربه شده در طول رابطه جنسی به دلیل خشکی واژن کاهش می یابد. این نتایج فوق العاده به دست آمده از تزریق ژل به واژن می تواند تقریباً بین 12 تا 18 ماه ماندگاری خود را حفظ کند. البته دامنه زمانی آن در افراد مختلف، متفاوت است.

چند جلسه تزریق ژل به واژن مورد نیاز است؟

پزشک بر اساس موقعیت ارگانیسم هر بیمار، تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق فیلر را مشخص می کند. به طور کلی، اغلب 1،2،3 یا چهار بار تزریق تجویز می شود.

بهترین جنس ژل تزریقی به واژن

ژل های مورد استفاده جهت تزریق به واژن در تهران در سه گروه ژل های موقت، نیمه موقت و دائمی دسته بندی می شوند. نوع موقت این ژل، خواص خود را برای یک دوره دو ماهه تا یک ساله حفظ کرده و بیمار می تواند از تزریق مجدد، بمنظور بازیابی زیبایی خلق شده در اندام تناسلی، بهره مند شود.

در نوع نیمه موقت این ژل ها، ماده مورد استفاده، دارای خواصی هستند که معمولاً جهت کاربرد در نواحی عمیق تر مورد استفاده قرار می گیرند. ژل های نوع دائمی اغلب دارای ترکیبات سیلیکونی هستند و ماندگاری آنها گاهی تا پنج سال ادامه می یابد. پزشک پس از انجام معاینات و ارزیابی های لازم، نوع ژل متناسب با نیازهای بیمار خود را مشخص می کند. بنابراین می توان گفت که تزریق ژل به واژن یک فرایند سفارشی است که بر حسب نیازهای هر بیمار، طرح درمان اختصاصی ترسیم می شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به ناحیه تناسلی بانوان

 • اجتناب از رابطه جنسی به مدت یک هفته
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک طبق دستور
 • اجتناب از استعمال سیگار و مصرف الکل به مدت یک هفته
 • اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین به مدت یک ماه
 • اجتناب از استحمام تا دو روز

آیا تزریق ژل به واژن عوارض به دنبال دارد؟

عارضه بعد از اجرای فرایند درمان، امری اجتناب ناپذیر است که البته کنترل و رساندن آن به حداقل سطح ممکن، دارای ارتباط مستقیم با مهارت و تجربه پزشک معالج می باشد. بدون شک هرقدر دانش، تجربه و مهارت پزشک از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، دامنه عوارض ناشی از درمان، کمتر خواهد بود.  جراح زیبایی زنان، بعنوان بخشی از تعهد خود به ارائه یک درمان با کیفیت به بیمار، در طول جلسه مشاوره تزریق ژل به واژن در تهران ، عوارض احتمالی این فرایند را بر می شمرد:

 • قرمز و ملتهب شدن احتمالی در ناحیه تزریق که البته موقتی بوده و در مدت زمان کوتاهی رفع خواهد شد.
 • احساس سفتی موقتی در ناحیه تزریق
 • احساس حالت تهوع
 • شکل گیری لکه های قرمز موقتی در ناحیه تزریق
 • احساس درد مختصر که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل می باشد.

خوشبختانه، کلیه عوارض جانبی احتمالی فوق الذکر موقتی بوده و با گذر مدت زمان بسیار کوتاه رفع شده و در نتیجه جای نگرانی را برای بیمار بوجود نخواهد آورد.

تزریق ژل و لابیاپلاستی به طور همزمان

با توجه به اینکه عموما تزریق فیلر برای لابیا ماژور و اصلاحات لابیاپلاستی بر روی لابیا مینور اعمال می شود ؛ این دو تکنیک می توانند در یک زمان با همدیگر انجام بپذیرند. متخصص زنان بعد از معاینه و ارزیابی لابیاها ، در صورت نیاز ، به منظور کسب نتیجه مطلوب تر ، این پیشنهاد را به بیمار می دهد.

میزان ژل تزریقی به واژن چقدر است ؟

برای پی بردن به پاسخ این پرسش ، به پادکست زیر گوش دهید و به توضیحات دکتر خلیلی دقت نمایید.

 

 

سوالات متداول درباره تزریق ژل به واژن

ماندگاری ژل تزریق شده به واژن چقدر است؟

به طور کلی، ماندگاری فیلر بر حسب نوع مورد استفاده، دارای دامنه متغیری می باشد. نقطه قوت این فرایند درمان این است که تکرار در تزریق دوره ای ژل بمنظور حفظ ماندگاری مزایای به دست آمده، هیچ محدودیتی ندارد.

هزینه تزریق ژل به لابیا چقدر است؟

هزینه تزریق ژل به واژن در تهران بر حسب حجم هیالورونیک اسید مورد استفاده قرار گرفته برای تزریق، قیمت پیشنهادی از سوی پزشک اجرا کننده فرایند و موقعیت جغرافیایی مرکزی که فرایند درمان در آن اجرا می شود، دارای دامنه متغیری می باشد. توصیه دکتر به شما، شرکت در جلسه مشاوره بمنظور دستیابی به اطلاعات مفید در خصوص هزینه درمان، بعنوان یک راهکار منطقی است. در طول این جلسه می توانید با محک زدن تجربه و دانش پزشک بالقوه خود، به هزینه صرف شده برای این درمان، بعنوان یک سرمایه گذاری پر بازده نگریسته و از به حداقل رسیدن خطرات درمان به دلیل اهمیت فوق العاده آن، اطمینان حاصل کنید.

آیا تزریق ژل به واژن دردناک است؟

قبل از فرایند، پزشک لابیای شما را مورد آزمایش و ارزیابی قرار داده و با شما در خصوص دستیابی به موثرترین راهکار، مشورت می کند. قبل از تزریق، لابیای شما با استفاده از کرم های بی حسی مخصوص و تزریق داروی مسکن بی حس می شود. این کار با هدف خلق یک تجربه بدون درد برای شما انجام می شود. بعد از تزریق ژل به لابیا، شما می توانید بلافاصله شاهد نتیجه زیبایی خلق شده در اندام تناسلی خود باشید. سپردن کار به دستان ماهر و تجربه یک پزشک کارآمد، ضامن خلق شکل ظاهری بسیار طبیعی و زیبا در اندام تناسلی شما خواهد بود.

تزریق ژل به لابیا چقدر طول می کشد؟

فرایند تزریق ژل به واژن یک فرایند سرپایی و کوتاه یا اصطلاحاً یک درمان سرپایی محسوب می شود که با احتساب زمان صرف شده برای بی حس کردن اندام تحت درمان، حدوداً چهل دقیقه به طول خواهد انجامید. این پروسیجر یک فرایند بی درد و بی خطر می باشد که البته بهره مند شدن از یک تجربه بی خطر و بدون درد، با تکیه بر دانش آناتومیکی و اجرای فرایند به دست یک متخصص با تجربه میسر خواهد شد.

تعداد تزریق های لازم برای تکمیل فرایند تزریق ژل به واژن چقدر است؟

میزان ژل تزریقی بر اساس آناتومی و شکل لابیاهای ماژور و میزان حجم دهی موردنیاز از سوی متخصص زنان تعیین شده که میتواند بین 2 الی 8 سی سی باشد.

نظرات

4 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها