گشادی واژن

در این مقاله ، دکتر لیلا خلیلی به بیان دلایل گشاد شدن واژن و راه حل های درمان گشادی واژن می پردازد. صحبت کردن در خصوص مسائل جنسی برای در اغلب موارد برای بانوان دشوار می باشد ، اما این مسئله بسیار مهم می باشد به گونه ای که در کیفیت زندگی آنها تاثیر گذار است . زمانی که رضایت جنسی از مقاربت جنسی خود داشته باشد از زندگی زناشویی خود راضی بوده ، یکی از مواردی که ممکن است سبب عدم رضایت جنسی شود گشاد بودن واژن است ، در این موارد بانوان باید به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند .در مطب دکتر لیلا خلیلی با استفاده از جدیدترین روش های روز دنیا  به درمان گشادی ناحیه واژینال پرداخته می شود .

بروز نارضایتی جنسی به علت گشادی واژن در بانوان :

گشادی واژن در بانوان سبب می شود که در زمان برقرای رابطه جنسی شخص با استرس روبرو شوند ، علت این امر رضایت همسر از برقراری رابطه جنسی می باشد ، زمانی که خانم ها با این مشکل روبر هستند همیشه این سوال را از خود می پرسند که آیا همسر و شریک زندگی من از رابطه جنسی رضایت کافی را دارد یا خیر .

دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که این امر نباید نادیده گرفته شود حتی اگر بانوان از بیان مشکلات جنسی خود شرم دارند ، زیرا گشادی واژینال سبب کاهش اعتماد به نفس و عدم رضایت جنسی شریک زندگی آنها از مقاربت جنسی خواهد بود ، در نتیجه این امر سبب بروز تاثیرات منفی بر روی زندگی زناشویی می شود .

رفع مشکلات جنسی سبب برقراری یک رابطه مساعد می باشد که طرفین از برقرار مقاربت جنسی لذت می برند ، گشادی واژن اتفاقات ناخوشایندی را در زمان مقاربت جنسی ایجاد می کند که زوجین از آمیزش لذت نمی برند در نتیجه زمینه بروز  اختلافات شروع می شود .

دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان به بانوان توصیه می کنند که حتما به پزشک مراجعه نماید تاهم به رفع مشکلات جنسی بپردازند  به سبب این امر کیفیت زندگی آنها بهبود یابد .

اشخاص زیادی روزانه به مطب خانم دکتر خلیلی مراجعه کرده و سوالات متداولی نظیر علت گشادی واژن ؟ تاثیر آمیزش جنسی بر گشادی ناحیه تناسلی ؟ درمان گشادی ناحیه واژینال چگونه است ؟ تاثیر زایمان طبیعی بر گشادی واژن و غیره بیان می کنند که در این مقاله سعی شده است به تمامی این سوالات پاسخ داده شود .

تصور اشتباه درباره گشادی واژن و علت ایجاد آن :

تصور اشتباهی وجود دارد مبنی بر اینکه علت وقوع این مشکل انجام مقاربت جنسی زیاد می باشد ، در صورتی که هیچ گونه علم پزشکی این امر را به اثبات نرسانده است .

ممکن است گشادی واژن به علت انجام زایمان طبیعی متعدد و یا ژنتیک باشد .

یکی دیگر از عوامل گشادی واژن می توان به عدم تناسب واژن با آلت مرد باشد .

گشادی واژن

علت گشادی واژن :

ضعف دیواره واژن ، انجام ورزش های شدید بدنسازی ، انجام زایمان های طبیعی متعدد ، بلند کردن اجسام سنگین از عوامل ایجاد کننده گشاد شدن ناحیه واژینال هستند .

در برخی از موارد نسچ واژن سبب ایجاد شدن این عارضه است ، اما شایع ترین علت ایجاد گشادی در این ناحیه زایمان طبیعی می باشد ، هم چنین بانوان جهت جلوگیری و پیشگیری از گشادی واژن می توانند به انجام ورزش های کف لگن بپردازند .

دکتر لیلا خلیلی بیان می کند براثر چندین  زایمان طبیعی ممکن است گشیدگی در واژن و گشادی در آن بروز کند ، در برخی از موارد خندیدن ، سرفه کردن ، قلقلک سبب بی اختیاری ادرار می شود .

پس از زایمان بدن بانوان با تغییرات و تحولاتی روبرو می شود ، این تغییرات در رفتارهای جنسی شخص نیز بروز می کند ، در گام اول اشخاص باید تغییرات را بپذیرند ، سپس با مشورت با پزشک متخصص زنان و زایمان به درمان آن بپردازند .

دکتر لیلاخلیلی  متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که برای رسیدن به نتیجه پس از درمان زوجین باید صبور باشند .

در برخی از موارد می توان با انجام تمرینات کگل به درمان گشادی واژن یا پیشگیری از آن کمک کرد .

البته لازم به ذکر است تمرینات کیگل حتما با مشورت پزشک متخصص زنان و زایمان صورت گیرد .

دکتر لیلا خلیلی با تکنیک های جدید پزشکی به درمان گشادی واژن می پردازد شما عزیزان هر گونه سوال در این خصوص را می توانید با شماره های زیر درمیان بگذارید و یا در کانال تلگرام ایشان مطالب را مطالعه فرمایید .

درمان گشادی واژن :

با تمرینات کیگل می توان از وخیم تر شدن این امر جلوگیری کرد. ، در زمان زایمان  ماهیچه ها و عضلات پایینی لگنی کشیده می شود ، با انجام تمرینات کیگل عضلات کف لگن را می توان تقویت نمود .

در زمان دخول اگر عضلات واژن قوی تر باشد لذت جنسی بیشتری حاصل می شود ، در این زمینه انجام تمرینات کیگل بسیار کمک کننده است .

سفت کردن ماهیچه های کیسه مزیت دیگری دارد از جمله پیشگیری از بی اختیاری ادرار می شود ، به بانوانی که باردار می باشند توصیه می شود با مشورت پزشک به انجام تمرینات کیگل بپردازند .

از مزیت دیگر انجام تمرین های کیگل تاثیر گذاری در زایمان است ، زیرا بانوانی که تمرینات کیگل را انجام می دهند به آسانی و سریع می توانند زایمان کنند .

دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که پس از بارداری نیز بانوان باید این تمرینات را انجام دهند .

توجه به این نکته بسیار الزامی است که تمرینات کیگل به تنهایی سبب تنگ شدن واژن نمی شوند بلکه نیاز است از سایر درمان ها نیز استفاده شود ، در واقع با انجام تمرینات کیگل می توان ماهیچه های ورودی دهانه مهبل را تنگ تر نمود .

دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان با روش نوین پزشکی به درمان گشادی ناحیه تناسلی می پردازد .

درمان گشادی واژن با محرک های الکتریکی :

استفاده از محرک های الکتریکی یکی دیگر از روش های درمان و رفع گشادی واژن است ، جریانی از برق را که استاندارد است و مخصوص علم پزشکی است برای فراهم کردن انبساط و انقباض در ماهیچه های واژن ایجاد می کنند ، با استفاده از این جریان می توان در ماهیچه ها را جمع و شل کرد .

گشادی واژن

دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان بیان می کنند این نوع درمان برای هر شخص متفاوت است اما معمولا یک الی چهار روز می توان از این روش برای درمان استفاده کرد .

در برخی از موارد بسته به شرایط بدنی بانوان و میزان گشادی و ماهیچه ها می توان نیاز است چند هفته مستمر این درمان باید انجام شود .

درمان گشادی واژن با محرک های الکتریکی معمولا 15 الی 20 دقیقه طول می کشد .

مراجعه به پزشک متخصص زنان و زنان برای تشخیص این امر در مرحله اول باید صورت گیرد .درمان گشادی واژن با لیزر :

دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان گشادی ناحیه واژینال را با لیزر درمان می کند ، درمان با لیزر هیچ عارضه ای ندارد .

درمان با لیزر یکی از بهترین راه حل های رفع گشادی واژن است ، با انجام چند جلسه لیزر می توان این مشکل را رفع نمود .

بانوانی که مشکل بی اختیاری ادرار دارند می توانند از لیزر مونالیزا تاچ جهت درمان مشکل خود اقدام نمایند ، هم چنین با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می توان گشادی واژینال را درمان نمود .

با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می توان مثانه را در مکان بهتری تثبیت نمود .

.

درمان گشادی واژن با جراحی :

تنگ کردن واژن را می توان با جراحی رکتوسل یا پرینورافی انجام داد ، دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان به بانوانی که با مشکلاتی نظیر کشیدگی واژن روبرو هستند توصیه می کند که از روش جراحی برای درمان گشادی واژن استفاده نمایند .

دیواره های پشتی واژن را با استفاده از جراحی رکتوسل یا پرینورافی می توان به هم نزدیک کرد ، سپس آنها را به هم متصل کرد .

ترمیم و زیبایی واژن را می توان با استفاده از جراحی رکتوسل و یا پرینورافی در بخش بیرونی واژن انجام داد .

جراحی رکتوسل یا (پرینورافی) پس از زایمان طبیعی  با استفاده از چند تا بخیه انجام داد .

تنگ کردن واژن با استفاده از جراحی پرینورافی را دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان انجام می دهند ، روزانه تعداد زیادی از بانوان به مطب ایشان مراجعه می کنند و خواستار تنگ کردن واژن هستند .

دکتر خلیلی به خانم ها پیشنهاد می کنند که در ابتدا به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند تا پزشک بر اساس صلاحید خود یکی از روش های درمان گشادی واژن را انتخاب نمایند .

در ذیل به سوالاتی که در خصوص گشادی واژن و تنگ کردن واژن از خانم دکتر لیلا خلیلی پرسیده شده است می پردازیم :

سوال برخی از بیماران  از خانم دکتر خلیلی در خصوص تنگ کردن واژن :

سلام ، من در سن 24 سالگی زایمان داشتم ، پس از زایمان احساس می کنم واژنیالم خیلی گشاد شده است ، همسرم از رابطه جنسی راضی نمی باشد ، آیا من می توانم تنگ کردن واژن انجام دهم ؟

سلام خانم دکتر خلیلی من در سن بالا ازدواج کرده ام و مشکل تنگی واژن خیلی در رابطه جنسی من رو اذیت می کنه ، آیا با لیزر یا جراحی می توان گشاد کردن واژن انجام داد ؟

پاسخ دکتر خلیلی متخصص زنان و زایمان :

سلام .عزیزم باید معاینه بشید .شاید اصلا عمل لازم نداشته باشه ، گشاد کردن و تنگ کردن واژینال را می توان انجام داد ، اما شاید مشکل شما مربوط به مورد دیگری باشد .

سلام خانم دکتر من یک ماه ازدواج کردم و سی ساله هستم ، مشکل گشادی واژن دارم ، لگنم بزرگ ، با اینکه مدت کمی مقاربت جنسی داریم اما هیچ کدوم از رابطه جنسی لذت نمی بریم ، به نظر شما الان می تونم عمل زیبایی واژن انجام بدم یا بعد از بارداری به این کار بپردازم ؟

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها