کاندید عمل ترمیم لابیاپلاستی

چه افرادی کاندید عمل ترمیم لابیاپلاستی هستند؟عمل های ترمیمی زیبایی زنان، خصوصا ترمیم لابیاپلاستی به دلایلی که جراحی اولیه به درستی انجام نشده است، درخواست می شود. اما هر فردی نمی تواند کاندید خوبی برای جراحی ترمیمی باشد.

 

 

بهترین کاندید های جراحی ترمیمی زنان

افرادی مناسب برای جراحی ترمیمی لابیاپلاستی هستند که از نظر روحی دچار مشکل نشده باشند، زیرا اکثر افرادی که جراحی انجام داده اند و متاسفانه به دلایل مختلف جراحی آن ها به درستی انجام نشده است دچار مشکلات روحی و وسواس می شوند و انتظارات نامعقول از جراح زیبایی زنان خود دارند، به همین دلیل هر فردی نمی تواند کاندید عمل ترمیمی باشد. گاهی در طول لابیاپلاستی، لبیامینور ها به اندازه کافی برداشته نمی شود، هود دست زده نمی شود و یا به صورت نا آگاهانه برش عرضی بر هود زده می شود، برش  عرضی در هودکتومی یک عارضه است زیرا اسکار باقی می ماند، در طول جراحی ترمیمی لابیاپلاستی نمی توان این اسکار باقی مانده را به طور کامل برداشت، اما می توان تا حدی که بافت آسیب نمی بیند از نظر زیبایی و عملکرد ترمیم کرد.

متاسفانه جراحی هایی که به درستی انجام نمی شوند، ممکن است به صورت کامل آناتومی بیمار  تغییر پیدا کند، و لازم است در طول عمل ترمیمی توجه به عملکرد و آناتومی بیمار لحاظ شود.

کاندید عمل ترمیم لابیاپلاستی

پیچیدگی عمل لابیاپلاستی

خیلی از افراد تصوری که از عمل لابیاپلاستی دارد این است، این جراحی یک عمل ساده است  و تنها با دو برش ساده انجام می شود، اما در حالی که عمل لابیاپلاستی عملی است که باید توجه به هماهنگی،  قسمت بالایی و پایینی بیمار در نظر گرفته شود. لازم است آناتومی نرمال، کلیتوریس، بازوهای کلیتوریس و هود همگی لحاظ شوند. همینطور باید به مقدار برداشت لبیا دقت شود، و این طور نباشد که بافت بیش از اندازه برداشته شود و یا کم برداشته شود و بیمار مجدد مجبور به عمل لابیاپلاستی شود.  تمام این ها مواردی است که باید در رابطه با عمل لابیاپلاستی در نظر گرفته شوند، و با دقت و آگاهی کافی جراحی انجام شود تا بیمار دچار مشکل نگردد. در حال حاضر افراد غیر متخصص به راحتی جراحی لابیاپلاستی انجام می دهند که این می تواند یکی از دلایل اصلی نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی باشد.

اگر لابیاپلاستی به درستی انجام نشود چه مشکلاتی برای بیمار ایجاد می شود؟

بسته به نوع عمل، عوارض می تواند متفاوت باشد، به طور مثال ریداکشن کامل لبیا است، به این معنی که لبیا کامل برداشته شود و یا عمل لابیاپلاستی انجام شود و همزمان با جراحی، تزریق چربی به لابیا ها انجام شود، در این صورت چربی تزریق شده، ورم ایجاد می کند و باعث کشیده شدن لبیا ها به داخل لبیاماژور ها می شود که نمی توان آن را اصلاح کرد. و یا ممکن است هود به مقدار زیادی برش  زده شود و یا کم بردارند و حالتی پنیس فورم ایجاد شود، در این حالت قسمت پایینی لبیاماژور ها به یکدیگر می چسبد و بیمار مدام احساس چسبندگی دارد، همچنین فرنولوم برداشته نشود و حالتی همانند گوش سگ داشته باشد و یا گاهی عدم قرینگی شدید وجود دارد، عدم قرینگی به مقدار ناچیز قابل قبول است زیرا اگر دقیقا هم همانند هم باشند، دهانه واژن ممکن است باز بماند اما عدم قرینگی شدید می تواند باعث ظاهری بد شود. گاهی عوارض ناچیز لابیاپلاستی را می توان تنها با یک سافتنینگ اصلاح کرد، اما در مواردی این عوارض آنچنان شدید است که نیاز است بیمار جراحی های بزرگی برای ترمیم انجام دهد. خیلی از عمل های ترمیمی خصوصا جراحی هایی که نیاز به گرفت دارند، ممکن است نیاز به یک یا دو بار جراحی داشته باشند، در اکثر لازم است بعد از گرفت، سافتنینگ انجام شود.

درد عمل لابیاپلاستی

هر عملی می تواند دردناک باشد، بسته به نوع عمل این درد متفاوت است، به طور مثال در عمل پرینه درد عضلانی است و یا در زمان قرار دادن مش می تواند بیمار درد داشته باشد، عمل لابیاپلاستی هم با بی حسی و یا بی هوشی انجام می شود، بسته به بیمار درد افراد متفاوت است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها