کاندید جراحی لابیاپلاستی

چه افرادی کاندید جراحی لابیاپلاستی هستند؟خیلی از بیماران این سوال را دارند که آیا نیاز به عمل لابیاپلاستی دارند یا خیر؟ در پاسخ می توان گفت که همه لبیا های دنیا نرمال هستند و هیچ لبیا غیر نرمالی وجود ندارد و همه لبیا ها زیبا هستند، تنها بیماری که از نظر زیبایی مشکل دارد باید کاندید جراحی لابیاپلاستی شود. یک لبیا زیبا باید حالتی طولی داشته باشد و بین لبیا ماژور ها پنهان شده باشند و قابل رویت نباشد، کلیتوریس کوچک باشد به گونه ای که دو لبیا ماژور ها به یکدیگر بچسبند و یک خطی این بین ایجاد شود.

کاندید جراحی لابیاپلاستی

ارتباط لبیاپلاستی با حس جنسی

یکی دیگر از سوالات پرتکرار بیماران در خصوص ارتباط حس جنسی با لابیاپلاستی است، باید گفت لبیا قسمت انتهایی است و اعصاب از انتها قطع می شوند، بنابراین همچون جراحی ابدومینوپلاستی نیست که دو طرف عصب قطع می شود و بیمار بی حسی داشته باشد، نیست. عمل لابیاپلاستی یک عمل مینور است که به صورت سرپایی انجام می شود و می توان کلا این روش درمان را با بیهوشی و یا سدیشن انجام داد و بیمار 2 ساعت بعد از جراحی مرخص می شود، تنها 2 تا 3 روز بعد از عمل بیمار باید  استراحت داشته باشد، بعد از یک هفته تا 10 روز بخیه ها جذب می شوند، لازم به ذکر است که تا یک ماه بعد از لابیاپلاستی نباید ورزش کنند و رابطه جنسی داشته باشند.

آیا لابیاپلاستی عمل دردناکی است؟

خوشبختانه امروزه با کمک روش ها و تکنیک های جدیدی که استفاده می شود، نه تنها بیمار در ریکاوری بلکه چند روز بعد از جراحی هم دردی ندارد، بعد از چند روز هم درد شدیدی ندارد تنها این احساس را دارد که نرمال نیست، پس می توان گفت درد عمل لابیاپلاستی علاوه بر آستانه درد بیمار به روش استفاده شده در طی جراحی هم بستگی دارد.

اما کلا عمل لابیاپلاستی عملی نیست که دردناک باشد زیرا بافت عضله در کار نیست، تنها بیمار احساس ناراحتی دارد، زیرا ناحیه جراحی حساس است و ممکن است حتی در زمان ادرار کردن هم بیمار ترس داشته باشد. اما اگر به توصیه های جراح زیبایی زنان خود توجه داشته باشند و مراقبت های بعد از جراحی را انجام دهند و از کیسه های یخ استفاده کنند، ناراحتی بعد از لابیاپلاستی در عرض چند روز به اتمام می رسد .

کاندید جراحی لابیاپلاستی

آیا لبیاپلاستی بدون بخیه امکان پذیر است؟

در حقیقت بسته به شکل و نوع لبیا، تکنیک و روش جراحی لابیاپلاستی در افراد متفاوت است، در رابطه با لبیاهایی که اندازه ای کمتر از نیم سانت تا یک سانت است می توانیم از روش های بدون بخیه، بدون برش استفاده کنیم، که در حقیقت همان تعریفی از سافتنینگ می باشد، که تنها برای تغییر جزئی لبیا ها یا تغییر رنگ لبیاها کاربرد دارد. اما اگر بخواهیم که عمل لابیاپلاستی نتیجه ای مورد دلخواه و پسند داشته باشد، حتما باید از روش های جراحی، برش و بخیه زدن استفاده کرد.

لیفت با نخ پرینه همراه با لابیاپلاستی

امروزه نخ هایی وجود دارند که به سفت کردن پرینه کمک می کنند، این نخ ها باعث کشیدگی عضله می شوند و وروی واژن را تنگ می کنند، این یک تکنیک است که می توان آن را با پرینورافی مقایسه کرد و در مواردی که بیمار زایمان نداشته باشد، اسکاری وجود نداشته باشد، و هدف برداشت پوست نباشد و یا بخواهیم یک عمل سرپایی انجام دهیم و بیهوشی نیاز نباشد، می توانیم از لیفت با نخ استفاده کرد، این روش اثر خوبی دارد، و حدود 4 سال باقی می ماند، حتی بعد از این مدت هم فیبروزی که ایجاد کرده است باقی می ماند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها