کاربرد لیزر زنان

کاربرد لیزر زنان چیست؟ در راستای توضیحات دکتر خلیلی ، خیلی از افراد، زمانی که از زیبایی زنان یاد می شود، تصور می کنند که زیبایی زنان محدود می شود به عمل های لابیاپلاستی و عمل های زیبایی، در حالی که در خارج از ایران، زیبایی زنان شامل، درمان خشکی واژن، درمان زخم ها، استفاده از لیزر، آر اف و سایر وسایل، رفع مشکلات لبیا مینورها، ماژور ها و همگی این ها می تواند قسمتی از بحث زیبایی زنان باشد. لیزر یک تکنیک جدید است که در زمینه استفاده از وسایل و ترموتراپی برای رفع مشکلات بدن است. لیزر در زنان از سال 2008 برای اولین بار به منظور درمان بیماران سرطانی، که تحت شیمی درمانی و رادیوتراپی قرار می گیرفتند، استفاده شد.

کاربرد لیزر زنان

لیزر در زنانی که خصوصا مبتلا به سرطان سینه هستند و نمی توانند از هورمون استروژن استفاده کنند و برعکس از ضد استروژن استفاده می کنند، بسیار کاربرد دارد، زیرا این افراد خشکی های شدید دارند، برای درمان این بانوان در سال 2008از لیزر استفاده کردند و متوجه  تاثیر بالای لیزر شدند، به همین دلیل از این دوره به بعد لیزر در درمان بیماری های زنان نیز به کار گرفته شد و از سال 2012 در ایران استفاده شد.

جوانسازی واژن با لیزر

این غیر معمول نیست که زنان در هر سنی با برخی از مسائل ناراحت کننده در مورد ناحیه داخل و اطراف دهانه واژن دست و پنجه نرم کنند. این موارد به ویژه پس از زایمان شایع هستند، اما می توانند به سادگی با افزایش سن و زندگی روزمره نیز رخ دهند. این تجربیات می تواند منجر به هر یک از موارد زیر شود:

شل شدن پوست در ناحیه واژن

بی اختیاری استرسی

شلی واژن

از دست دادن حس

از دست دادن رضایت جنسی

خشکی واژن

دوران نقاهت بعد از لیزر واژینال

از آنجا که جوانسازی واژن با استفاده از لیزر یک روش جراحی نیست، بهبودی بسیار کمی دارد. در حین یا بعد از عمل هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد. توصیه می شود که از رابطه جنسی یا استفاده از تامپون به مدت سه روز پس از هر درمان خودداری کنید، در غیر این صورت، هیچ نوع وقفه یا دوره بهبودی وجود نخواهد داشت.

ممکن است پس از درمان کمی قرمزی یا تورم در ناحیه ایجاد شود، اما این خود به سرعت از بین می رود و جای نگرانی نیست. اکثر بیماران پس از اولین درمان متوجه برخی نتایج اولیه می شوند و با هر درمان بعدی نتایج بهبود می یابد.

روش کار لیزر زنان

درمان لیزر یک روش حرارتی است که بدون هیچ برش، سوزن یا جراحی، به بافت واژن شما ارسال می شود. حرارت ایجاد شده باعث تشویق طبیعی بافت ها می شود، اما باعث ایجاد کلاژن و الاستین نیز می گردد. کلاژن و الاستین دو عنصر اصلی سازنده برای داشتن پوست و بافت سالم و جوان هستند.

در طول  کار، جراح زیبایی زنان، پروب را در حفره واژن قرار می دهد. این کار شبیه به معاینه معمولی زنان است و دردناک نخواهد بود. انرژی لیزر به تمام 360 درجه بافت های واژن ارسال می شود و به بافت های داخلی و خارجی شما کمک می کند تا سفت شوند و جوان تر شوند. به طور کلی انجام درمان حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها