چگونه عدم تقارن لابیاها را اصلاح کنیم؟

چگونه عدم تقارن لابیاها را اصلاح کنیم؟ نامتقارن بودن لابیاها جزء موارد شایعی است که در بسیاری از خانم ها مشاهده می شود که البته می تواند اعتماد به نفس را نیز پایین بیاورد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که آناتومی و ساختار ناحیه تناسلی بدن هر خانمی با دیگری متفاوت است و هرگز نمی توان شکل و فرم ایده آلی را برای لابیاها در نظر گرفت. واژن از لب داخلی (لایبا مینور) و لب خارجی (لابیا ماژور) تشکیل می شود که لابیا ماژور از لابیا مینور بزرگ تر است و پهنای لابیا مینورها معمولا تقارنن ندارد، البته در حالت طبیعی میزانی از نامتقارن بودن در این ناحیه وجود دارد. خانم هایی که از نامتقارن بودن یا بزرگ بودن یکی از لابیاها نسبت به دیگری ناراضی هستند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند، امکان اصلاح این مشکل با انجام روشی به نام لابیاپلاستی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

علت نامتقارن بودن لابیاها چیست؟

نامتقارن بودن لابیا به زمانی اطلاق می شود که یکی از لب ها از دیگری بزرگ تر، بلندتر و یا پهن تر باشد که این حالت به دلیل تغییرات طبیعی بدن خانم ها اتفاق می افتد و مواردی مانند بالا رفتن سن، یائسگی، زایمان و رابطه جنسی نیز بر آن تاثیر می گذارند. نامتقارن بودن یا بزرگ بودن لابیاها که با عنوان هایپرتروفی نیز شناخته می شود، می تواند منجر به بروز مشکلاتی حین انجام برخی کارها و فعالیت ها، هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا حتی عفونت شود. اما این را هم در نظر داشته باشید که تغییرات ظاهری و فرم لابیاها هیچ گونه تاثیری بر سلامت این ناحیه نخواهد گذاشت.

چگونه عدم تقارن لابیاها را اصلاح کنیم؟

اصلام عدم تقارن لابیاها با لابیاپلاستی

لابیاپلاستی روش جراحی است که در آن هر گونه بافت و پوست اضافی از روی لابیاها برداشته می شود و باقی مانده پوست به سمت هم کشیده و بخیه زده خواهد شد که نتیجه آن کاهش اندازه لابیا و هم چنین بهبود تقارن لابیاها می باشد. برش های این روش ما بین چین های طبیعی لابیاها زده می شوند تا کمتر قابل مشاهده باشند، از طرفی، بافت اسکار به مرور بهبود پیدا می کند تا جایی که با چشم دیده نخواهد شد.

لابیاپلاستی به یکی از روش های زیر انجام می شود:

• تکنیک تریم (Trim). در این روش، اقداماتی بر روی قسمت داخلی لابیا انجام می شود که نه تنها بزرگ بودن لابیا برطرف می شود، بلکه به رفع تیرگی نیز کمک خواهد شد.
• تکنیک Wedge. در این روش، برش مثلثی شکل (V) بر روی قسمت میانی لابیا زده می شود و باقی مانده پوست به هم بخیه زده می شوند که نتیجه آن بر جای ماندن اسکاری عمودی در ناحیه درمان می باشد. پزشک با بررسی ها و معایناتی که در طول جلسه مشاوره انجام می دهد، به این نتیجه می رسد که کدام روش برای شما مناسب تر می باشد.

مراقبت های بعد از اصلاح عدم تقارن لابیاها با لابیاپلاستی

  1. کاملا طبیعی است که بعد از پایان جراحی، لابیاها کمی متورم باشند که استفاده از کمپرس یخ می تواند به تسکین این عارضه کمک کند.
  2. توجه داشته باشید که بخیه ها باید کاملا خشک و تمیز باشند تا عفونت نکنند، به همین خاطر، از رفتن به استخر باید خودداری شود و توصیه می شود زمان استحمام کوتاه باشد و حتما بعد از آن، ناحیه تناسلی را کامل خشک کنید.
  3. از برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل یک ماه خودداری شود.
  4. از پوشیدن لباس زیر تنگ باید خودداری شود، تا فشاری به بخیه ها وارد نگردد.
  5. بهتر است تا چند روز بیشتر استراحت کنید و انجام فعالیت های شدید بدنی را به تاخیر بیندازید.
  6. در صورت مشاهده علائمی از عفونت مانند ترشحات چرکی، تشدید درد یا التهاب و تب، حتما به پزشک مراجعه کنید.

Source: https://yarishmd.com/how-can-i-correct-labial-asymmetry/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها