چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کرد

همه زنان چه رابطه جنسی داشته باشند، چه نداشته باشند باید به طور منظم به دکتر زنان مراجعه کنند.بیشتر زنان از مراجعه به متخصصین زنان می ترسند و انجام روش های درمان برایشان سخت و دردناک است . با این حال تمام زنان باید به طور مداوم به دکتر لیلا خلیلی ، متخصص زنان مراجعه کنند.

 با مراجعه به متخصصین زنان  بهداشت باروری و سلامت دستگاه تولید مثلی برای بانوان تضمین می شود. در واقع مراجعه به یک دکتر زنان بدین معناست که شما مسئولیت مراقبت از بدن تان را با روش های جدید امکان پذیر نموده اید.

دلالیل لزوم مراجعه به متخصص زنان :

1-قاعدگی نامنظم

قاعدگی نا منظم اگر به دفعات تکرار شود ،نشانه ی مشکل داشتن دستگاه تناسلی است و باید به پزشک متخصص مراجعه کنیم.متخصص زنان در ابتدا احتمال بارداری بیمار را مورد بررسی قرار می دهد اگر این احتمال منفی باشد آزمایشات بعدی را انجام می دهد. این اختلالات ممکن است بر اثر عواملی مثل کاهش وزن شدید ،کم خونی،سفر های زیاد و یا طولانی مدت ،استفاده از داروهای جلوگیری از بارداری ،فعالیت زیاد جسمانی و..رخ دهد.بنا به علت درمان مناسب با تشخیص پزشک انجام می شود.

چه زمانی به متخصص زنان مراجعه کنیم

2- مشکل ادراری

اگر بیش از حد به دستشویی برویم  باید به متخصص زنان مراجعه کنیم ،می تواند یکی از نشانه های  عفونت مجاری ادراری باشد.علاوه بر تکرر ادرار، مواردی مثل سوزش و درد هنگام ادرار،میزان کم ادرار،بوی بد ادرار و تیرگی رنگ ادرار می توانند از علایم عفونت مجاری ادرار باشند.در صورت داشتن این علایم سریعا باید به متخصص مراجعه کنیم تا مشکل بر طرف شود.

3-ترشحات غیر طبیعی واژن

در اکثر بانوان خارج شدن ترشحات بین چرخه قاعدگی امری طبیعی ،برای تمیز کردن واژن و گردن رحم است. این ترشحات معمولا رنگ سفید شیری دارند. وهنگام شیر دهی ،تخمک گذاری و تحریک جنسی افزابش می یابند.

اگر این ترشحات بوی بد و رنگی تیره و غیر طبیعی داشته باشند حتما به متخصصین زنان باید مراجعه کنیم.

ترشحات غیر طبیعی واژن زمینه ساز بسیاری از بیماری ها در زنان هستند.راهای درمان بسیار زیاد و ساده ای برای رفع این مشکل وجود دارد که با تجویز پزشک بر طرف می شود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر  لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها