چرا زنان لابیاپلاستی انجام می دهند؟

چرا زنان لابیاپلاستی انجام می دهند؟ خیلی از افراد تصور دارند، عمل لابیاپلاستی یک جراحی غیر ضروری است و یا قضاوت های نادرست در مورد بانوانی که این جراحی را انجام داده اند، می کنند که، بانوان به دلیل نداشتن اعتماد به نفس این جراحی را انجام می دهند، در صورتی که خیلی از خانم ها تنها به دلیل مشکلاتی که لابیا های بزرگ  برای آن ها ایجاد کرده است از جمله احساس درد، ناراحتی در زمان ورزش کردن، دوچرخه سواری، پوشیدن لباس تنگ، عفونت مکرر، خارش، تحریک مداوم و… کاندید عمل لابیاپلاستی می شوند. لابیاپلاستی هم از جهت زیبایی و هم از جهت درمانی کاربرد دارد، همانطور که گفته شد خیلی از افراد به دلیل برطرف کردن مشکلاتی که، لبیا های بزرگ دلیل آن است اقدام به جراحی می کنند و خیلی از بانوان دیگر تنها به دلیل جنبه زیبایی لابیاپلاستی را انجام می دهند.

چرا زنان لابیاپلاستی انجام می دهند؟

چرا زنان لابیاپلاستی انجام می دهند؟

استفاده از جنبه زیبایی لابیاپلاستی دلیلی غیر منطقی نیست، این جراحی همانند عمل زیبایی بینی است، هر فردی ممکن است نسبت به ناحیه از بدن خود که احساس مشکل می کند، تمایل به اصلاح آن ناحیه داشته باشد.در نتیجه نمی توان گفت افرادی که برای عمل لابیاپلاستی کاندید می شوند از نظر فکری دچار مشکل هستند.

آیا عمل لابیاپلاستی باعث تغییر در حس جنسی می شود؟

این سوال بیشتر بانوان قبل از جراحی است، باید گفت برداشت عمل لابیا خصوصا روشی که دکتر لیلا خلیلی انجام می دهند، برداشت به صورت انتهایی است، به این معنی که انتهای بافت برداشته می شود و اعصاب از وسط قطع نمی شوند، و بیمار دچار بی حسی و گزگز نمی شود، منظور از این حس، حس لمسی است. حس جنسی در ناحیه کلیتوریس قرار دارد و به ناحیه مربوط به حس جنسی دست زده نمی شود. در صورتی که کلیتوریس قبل از جراحی مدام در معرض اصطحکاک و هوا باشد، حساسیت به مرور زمان کاهش پیدا می کند، در نتیجه در زمان ارگاسم ممکن است به مشکل بخورد و یا به سختی تحریک شود، با جراحی کلیتوریس و یا لیفت کلیتوریس،  کلیتوریس به زیر چادر انتقال داده می شود، این انتقال باعث می شود که در زمان تحریک و ارگاسم سریعتر این اتفاق بی افتند، زیرا حالت تحریک مداوم از بین رفته است، در نتیجه از خیلی جهات می تواند حس جنسی را بهبود بخشد.

میل جنسی هم که مربوط به جراحی نیست، یک مسئله فکری و ذهنی است و تنها در صورتی امکان کاهش میل جنسی بعد از لابیاپلاستی وجود دارد که بیمار مدام اینگونه فکر کند، زیرا ارگاسم در خانم ها همانند آقایان نیست که حالت آناتومیک باشد، در خانم ها ارگاسم مولتی ارگان است و مهمترین ارگان بدن که بر ارگاسم موثر است، فکر و مغز آن ها است، اگر مغز دستور دهد که به ارگاسم نمی رسند، مسلما به ارگاسم نمی رسند، این موضوع در خانم هایی هم که ختنه شده اند صادق است، زیرا در ختنه زنان، کلیتوریس را پاره می کنند، اما از آنجا که کلیتوریس یک شفت بلند 12 سانتی دارد، از بین نمی رود، اما این خانم ها از نظر روحی آسیب می بینند و تنها به دلیل افکار آن ها، نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند.

ارتباط لابیاپلاستی و ختنه زنان

لبیاپلاستی به هیچ وجه ختنه نیست، ختنه یک روش اجباری است، در حالی که لابیاپلاستی یک جراحی کاملا اختیاری است. اما در ختنه دختران را در سنین پایین، بدون بی حسی، همراه با تیغ بریدن کامل لابیا ها و دوختن کامل لبیا ها به یکدیگر را انجام می دهند، در نتیجه ختنه بار منفی دارد. اما منظور از جراحی لابیاپلاستی، بریدن، کوچک کردن و همانگ کردن لبیا ها است و اگر به درستی وتوسط جراح متخصص در این زمینه این جراحی انجام نشود، شکل لبیا به هم می خورد.

عمل لابیاپلاستی یک عمل مینور است اما از نظر تکنیک یک عمل مهم است، باید پزشکی که این جراحی را انجام می دهند، آگاه به تکنیک ها باشد، صبور باشد زیرا این جراحی نیاز به دقت و تبحر جراح دارد و زمانی حدود 1 تا 2 ساعت نیاز دارد. باید وسایلی که برای این عمل استفاده می شود به درستی انتخاب شود و تکنیکی که به کار برده می شود تکنیک درستی باشد، زیرا هر بیمار آناتومی خاص و تکنیک خاصی دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها