پی آر پی واژن

آیا با پروسه پی آر پی واژن (Vaginal PRP) آشنایی دارید و از مزایای آن آگاه هستید ؟ برای بانوان عزیز ، در این بخش ، اطلاعات کاملی در خصوص پی آر پی واژینال ارائه داده ایم. بالا رفتن سن و روند پیری زنان فرایندی است که زیبایی های آنها را مورد هدف قرار می دهد و حتی در اندام های خصوصی بدن نیز اتفاق می افتد و شاید خیلی از ما علیرغم اینکه از مشاهده آنها رنج می بریم ولی به دلیل وجود برخی محدودیت ها نمی توانیم به راحتی درباره آنها حرف بزنیم یا به دنبال راهکاری برای رفع آن باشیم. این تاثیرات ناخوشایند و دست نداشتنی به مرور زمان باعث می شود که ارتباط جنسی دیگر برایمان جذابیت قبلی را نداشته باشد. وقتی این ناهنجاری ها حدت و شدت پیدا می کند، روح لطیف زنانه مان را چنان دستخوش حمله قرار می دهد که احساس می کنیم کیفیت زندگی زندگی مان از جهات زیادی افت پیدا کرده است. اما در میان این همه هجوم نا امیدی، ظهور فرایندهای زیبایی و درمانی از قبیل پی آر پی واژن در تهران و تعداد بیشماری از روندهای دیگر جوانسازی واژن، پرتوهای امید به بازیابی یک رابطه زناشویی با کیفیت و جذاب را در زندگی مان منعکس می کند. در ادامه هر آنچه که یک متقاضی پی آر پی واژینال باید بداند ، از سوی دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح و متخصص زنان ارائه شده است.

پی آر پی واژن - دکتر لیلا خلیلی

توضیحی اجمالی درباره مشکلات اندام تناسلی بانوان

برخی زنان احساس می کنند صحبت کردن درباره مشکلات اندام تناسلی یک لکه ننگ است. حدوداً 30 تا 50 درصد بانوان درجه ای از عملکرد جنسی نا مطلوب را در طول زندگی تجربه کرده اند. بار این مشکلات با ورود به دوره یائسگی و ناهنجاری های هورمونی سنگین تر می شود. ناتوانی در انگیخته شدن یا رسیدن به ارگاسم می تواند تاثیرات منفی را در روابط احساسی، اعتماد به نفس و لذت بر جای گذارد. حتی برخی بانوان در طول مقاربت احساس درد می کنند و همین امر به اجتناب آنها از برقراری رابطه جنسی منجر می شود. بانوان، سزاوار تجربه این همه مشکلات مرتبط با این بخش خصوصی بدنشان نیستند. تزریق پی آر پی واژن می تواند علاوه بر جوانسازی واژن باعث ارتقا لذت جنسی نیز شود.

تزریق پی آر پی به واژن چیست؟

تزریق واژنی پی آر پی یک فرایند طراحی شده برای بهبود سلامت جنسی و کمک به بازیابی لذت از دوره زندگی زناشویی است. این روند درمان یک فرایند ساده، طبیعی و بسیار کم تهاجمی بوده و یک روش موثر برای بازیابی توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی، بهبود رطوبت و لغزندگی واژن و افزایش تحریک پذیری است. شاید زمانی که بفهمید پی آر پی واژن می تواند مشکلات زیر را در شما درمان کند، شگفت زده شوید. برخی از این مشکلات قابل درمان با این فرایند زیبایی شامل موارد زیر می باشد:

 • احساس درد در طول رابطه جنسی
 • پایین بودن میل جنسی
 • ناتوانی در انگیخته شدن
 • مشکلات مربوط به رسیدن به ارگاسم خصوصاً را راه واژن
 • بی اختیاری ادراری

علیرغم اینکه بسیاری از زنان از این مشکلات رنج می برند ولی تنها 14 درصد از آنها درباره آنها با پزشک خود حرف می زنند. بسیاری از آنها تصور می کنند که هیچ گزینه درمان ثابت شده ای برای درمان این مشکلات در زنان وجود ندارد! اگر شما نیز از مشکلات فوق الذکر رنج می برید، بدانید که تنها نیستید. متخصصین حرفه ای زنان برای کمک، در کنار شما هستند.

پی آر پی واژینال چگونه عمل می کند؟

تزریق پی آر پی واژن یکی از طبیعی ترین روش های موجود برای درمان دغدغه های اندام تناسلی و مشکل بی اختیاری ادرار است. در این روند درمان از پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی برای رفع انواع مشکلات نقص عملکرد جنسی استفاده می شود. پلاسمای غنی از پلاکت، از خون خود بیمار مشتق می شود و یک روش موثر و طبیعی برای درمان مشکلات و نارضایتی جنسی است که ممکن است بانوان بالغ با آن روبرو شوند. پلاکت غنی از پلاسما بخشی از خون می باشد که حاوی فاکتورهای رشد است. این فاکتورهای رشد کمک می کند تا بدن بتواند فرایند بهبود را با کیفیت بهتری سپری کند. پزشکان می توانند پلاسمای غنی از پلاکت را از خون تفکیک کرده و آن را غلیظ کنند. پی آر پی غلیظ شده، قوی بوده و می توان آن را برای درمان مشکلات متعددی مورد استفاده قرار داد.

پی آر پی از چه طریق اثرات مثبت خود را بر واژن بر جای می گذارد؟

 • تحریک رشد سلول ها و رشته های عصبی

این روند درمان به تحریک رشد سلول های جدید در ناحیه واژن کمک کرده و باعث تحریک تولید کلاژن جدید توسط بدن می شود. پی آر پی علاوه بر این تاثیرات مثبت، تولید رگ های خونی و اعصاب جدید را نیز تحریک می کند. نتیجه کلی همه این تاثیرات این است که ناحیه درمان شده، حساس تر می شود. افزایش حساسیت ناحیه تحت درمان به جوانسازی ناحیه واژن منجر می شود و در نتیجه واکنش پذیری این اندام به تحریکات جنسی نیز تشدید می گردد.

وقتی تحت روند پی آر پی واژن در تهران قرار می گیرید، از مقاربت، لذت بیشتری می برید چون نواحی که تزریق در آنها انجام شده از حساسیت و تحریک پذیری بیشتری برخوردار می شوند. افزایش حساسیت به این معنی است که بدن شما درست مثل دوران جوانی به تحریکات جنسی واکنش نشان می دهد. پی آر پی بر خلاف سایر روش های جوانسازی واژن از قبیل تزریق فیلر به واژن، به سرعت جذب بدن نمی شود و در نتیجه ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

 • قدرت پلاسمای غنی از پلاکت

منشاء اصلی شهرت پی آر پی، استفاده از آن در درمان آسیب دیدگی های ورزشی در ورزشکاران است. بعلاوه، پی آر پی سابقه طولانی در کمک به ریکاوری سریع تر بعد از جراحی دارد. موارد استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت بیشمار بوده و در دامنه ای از راه حل های ضد پیری تا درمان ریزش مو و درمان زخم های عضلانی و شکستگی استخوان گسترده شده است.

درمان بیماران با پلاسمای غنی از پلاکت علیرغم عملکرد فوق العاده و توان بالقوه آن، بسیار ساده است. طی پروسیجر پی آر پی واژن ، نخست خون بیمار استخراج می شود و سپس پلاسمای غنی از پلاکت از آن جدا می شود. تزریق مجدد پی آر پی به ناحیه درمان باعث تحریک آغاز واکنش طبیعی بدن به روند بهبود می شود. گفته می شود پلاسمای غنی از پلاکت تا 35 فاکتور بازیابی رشد را آزاد کرده و باعث شروع روند جوانسازی می شود.

تزریق پی آر پی واژن چگونه انجام می شود؟

با توجه به اینکه در این فرایند، تفکیک و غلیظ نمودن پی آر پی بدن موضوع اصلی مورد تمرکز است، فرایند درمان با یک خونگیری ساده آغاز می شود. سپس متخصص، روند تفکیک و غلیظ سازی را از طریق سانتریوفوژ، پاکسازی و فراوری خون به پلاسمای غنی از پلاکت مورد نیاز برای درمان انجام می دهد. فرایند آماده سازی پی آر پی بسیار موثر و سریع می باشد.

پی آر پی واژن در تهران

سپس ناحیه واژن با استفاده از ماده بی حسی موضعی بی حس می شود تا در طول روند درمان، بیمار راحتی بیشتری داشته و درد کمتری را حس کند. در بعد از مرحله پی آر پی واژن ، prp غلیظ شده و فاکتورهای رشد حاصل از آن استخراج گردیده و در داخل واژن و مستقیماً در کلیتوریس تزریق می شود. پس از درمان، در طول دوره ریکاوری، نیازی به سپری کردن دوره ترک کار نیست. شما می توانید بلافاصله پس از تکمیل عملیات تزریق، فعالیت های نرمال خود را آغاز کنید.

مزایای تزریق پی آر پی واژن چیست؟

در تزریق پی آر پی به واژن از هیچ دارو یا ماده شیمیایی استفاده نمی شود. بعلاوه هیچ عملیات جراحی نیز در آن اجرا نمی شود. بهتر از همه اینکه نرخ موفقیت بسیار بالا و در حدود 90 درصد است و بیشتر زنان به نتیجه مطلوب از این روند درمان دست پیدا می کنند. روند درمان پی آر پی واژن در تهران خصوصاً برای بانوانی که وارد دوره یائسگی شده اند بسیار مفید بوده و تاثیرات فوق العاده آن تقریباً بلافاصله بعد از درمان آغاز می شود. مزایای کامل این عملیات در طول یک دوره سه هفته ای قابل دستیابی است. البته ویژگی های بدن هر بیمار و نیازهای او، منحصر بفرد می باشد بنابراین بیماران با درک این تفاوت ها باید بدانند که بازه زمانی مشاهده نتایج اندکی متفاوت خواهد بود. برخی از مزایای گزارش شده از این عملیات درمان شامل موارد زیر می باشد:

 • کاهش علائم دیسپارونی
 • بهبود بافت پوست و لوب های واژنی
 • افزایش تعداد دفعات ارگاسم
 • افزایش شدت ارگاسم
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • بهبود تحریک پذیری در طول مقاربت
 • بهبود لذت جنسی
 • توانایی برای لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی
 • سفت شدن پوست واژن
 • سفت شدن سوراخ واژن
 • بهبود رطوبت و لغزندگی طبیعی در طول رابطه جنسی
 • توانایی برای رسیدن به ارگاسم واژنی

نتایج پی آر پی واژن چقدر ماندگار است؟

پی آر پی واژن

نتایج به دست آمده از درمان در برخی از زنان بلافاصله شروع می شود و در برخی دیگر چند هفته به تعویق می افتد. تاثیر کامل و نتایج درمان در طول یک دوره سه هفته ای نمایان می شود. وقتی نتایج به دست آمد، می توانید برای چندین سال از ماندگاری آن لذت ببرید. طبق گزارش بیشتر زنانی که پروسه پی آر پی واژن در تهران را تحت نظر بهترین متخصص زنان انجام داده اند، واکنش جنسی بهبود یافته و تسکین درد در طول رابطه جنسی، برای 14 تا 18 ماه ماندگاری خود را حفظ کرده است. به آندسته از بانوانی که خواهان حفظ نتایج به دست آمده از درمان هستند، توصیه می شود هر سال یا هر 18 ماه یکبار روند درمان را تکرار کنند.

 • آنچه بعد از درمان پی آر پی ناحیه تناسلی می توان انتظار داشت:

عوارض جانبی ناشی از درمان های پی آر پی بسیار مختصر می باشد و آنچه بعد از این پروسیجر می توان انتظار داشت ورم و قرمزی جزئی ناحیه درمان و در برخی موارد کبودی جزئی می باشد. زمانی که ورم و قرمزی فروکش می کند، در ابتدا تغییر جزئی قابل مشاهده خواهد بود و در هفته های بعد از آن مواد تزریق شده، باعث تحریک فاکتورهای رشد می شود و در نتیجه رشد کلاژن را تحریک می کند. تحریک رشد کلاژن نهایتاً تاثیر مثبتی در جوانسازی ناحیه خواهد داشت.

مراقبت های بعد از پی آر پی واژن

بعد از قرار گرفتن تحت درمان پی آر پی واژینال ، دنبال کردن دستورالعمل های مراقبتی خاص بمنظور سپری کردن یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز الزامی است. برخی از این توصیه ها عبارتند از :

 •  از رابطه جنسی برای دوره زمانی توصیه شده توسط پزشک خودداری کنید. این مدت اغلب بین 48-72 ساعت خواهد بود.
 •  استراحت بعد از پی آر پی واژن توصیه دیگری است که در طول آن باید از فعالیت های فیزیکی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 •  ناحیه درمان شده را تمیز نگه دارید و بهداشت فردی را رعایت کنید. از محصولات معطر استفاده نکنید.
 •  مراقب باشید که اگر ناحیه درمان دچار خونریزی شده یا ترشحاتی از آن خارج شد ، با پزشک خود تماس بگیرید.
 •  از تامپون استفاده نکنید.
 •  در وان های کم عمق حاوی آب گرم بنشینید. این کار به کاهش ورم و تسکین یافتن ناحیه جراحی کمک می کند.
 •  از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس در کاهش ورم و تسکین ناحیه درمان موثر است.

بهترین دکتر پی آر پی واژن

برای دستیابی به یک انتخاب موفقیت آمیز در فاز تحقیق برای یافتن یک متخصص پی آر پی واژن، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 •  اطمینان حاصل کنید که پزشک منتخب شما از تجربه و تخصص سطح بالایی در زمینه PRP واژن برخوردار است. مشاهده بازخوردها و نظرات بیماران قبلی نیز می‌تواند به شما در این خصوص کمک کند.
 • اطمینان حاصل کنید که پزشک مورد نظر ، گواهینامه‌ها و مجوزهای لازم را دارا بوده و در این زمینه خدماتی حرفه‌ای را ارائه می دهد.
 •  از بیماران قبلی که از خدمات دکتر استفاده کرده‌اند، درباره تجربه و نتیجه درمانی که دریافت کرده‌اند، سوال کنید. این کار می‌تواند به شما در دستیابی به اطلاعات بیشتر و درک بهتری از کیفیت خدمات دکتر کمک کند.
 •  مطمئن شوید که پزشک از تجهیزات و فناوری های مدرن و به روز استفاده می‌کند. استفاده از این فناوری ها می‌تواند تاثیر قابل توجهی در کسب بهترین نتیجه از PRP واژن داشته باشد.
 • حتماً در طول جلسه مشاوره ، درباره دغدغه ها و انتظارات تان از درمان ، با پزشک صحبت کنید.
 • پزشک متناسب با شرایط شخصی هر بیمار، بهترین تصمیمی را که می تواند مطلوب ترین نتیجه را به دست دهد ، اتخاذ خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد پی آر پی واژینال

آیا فرایند درمان پی آر پی واژن دردناک است؟

در طول فرایند از داروی مسکن ملایم استفاده می شود و به این ترتیب بیمار در طول درمان هیچ دردی را احساس نمی کند. اکثر بیماران گزارش داده اند که در طول دریافت درمان هیچ دردی را حس نمی کنند.

درمان پی آر پی واژینال هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟

درمان پی آر پی واژن می تواند ماندگاری خود را برای حدوداً 14 ماه حفظ کند و در نتیجه یک فرایند موقتی محسوب می شود. برای حفظ نتیجه مطلوب به دست آمده از پروسیجر لازم است آن را حدوداً یک سال بعد از آخرین درمان تکرار نمود. پی آر پی نوعی داروی جوانسازی است و تاثیرات جمعی دارد بنابراین اقدام زودتر از 12 ماه نیز برای بهره مند شدن از تاثیرات تقویت کننده پروسیجرهای قبلی، بلامانع می باشد.

تزریق پی آر پی به واژن قادر به درمان چه مشکلاتی است؟

پی آر پی حاوی غلظت بالایی از پروتئین و فاکتورهای رشد است که می تواند سلول های آسیب دیده را ترمیم کرده و جریان خون، متابولیسم و تغذیه بافت در ناحیه واژن را ترمیم کند و در نتیجه ترمیم بافت را تشدید نماید. طبق یافته های به دست آمده ، پی آر پی واژن می تواند در درمان مشکلات زیر موثر واقع شود:

 1.  آتروفی واژن : در طول یائسگی به دلیل کاهش سطح استروژن، بافت های واژن رطوبت و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهند و همین امر باعث بروز علائمی از قبیل خارش و خشکی واژن و رابطه جنسی دردناک و از دست رفتن حالت ارتجاعی در بافت می شود. تزریق پی آر پی به میزان قابل ملاحظه ای علائم آتروفی واژن را در زنان در دوره بعد از قاعدگی از طریق ارتقاء رشد بافت و جوانسازی آنها، بهبود می بخشد.
 2. پرولاپس اندام لگنی: افتادگی اندام لگنی به دلیل ضعیف شدن کف لگن بعد از بارداری یا یائسگی، افزایش وزن پیدا کردن یا بالا رفتن سن اتفاق می افتد. تزریق پی آر پی تولید کلاژن را تحریک کرده و غلظت آن در بافت واژن را افزایش می دهد و علائم افتادگی اندام های لگنی را بهبود می بخشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها