پیلینگ ژنیتال برای سفید کردن واژن

پیلینگ ژنیتال برای سفید کردن واژن به چه افرادی توصیه می شود؟ اکثر ما خانم ها به سلامت و زیبایی پوست و موی خود اهمیت می دهیم و معتقدیم که زیبایی برای مان اعتماد به نفس می آورد. اما این را نیز باید در نظر داشته باشید که پوست ناحیه تناسلی و واژن، متفاوت از سایر قسمت های بدن نیست و باید به سلامت این ناحیه نیز اهمیت داده شود. پوست ناحیه واژن از جمله قسمت هایی از بدن است که به مرور زمان و با بالا رفتن سن و تحت تاثیر عوامل مختلفی دستخوش تغییراتی می شود و ممکن است رنگ تیره ای پیدا کند. با این که تغییر رنگ و تیره شدن ناحیه تناسلی کاملا طبیعی است و برای بسیاری از خانم ها اتفاق می افتد، اما از آن جایی که می تواند اعتماد به نفس خانم ها در رابطه جنسی را پایین بیاورد، باید برطرف شود. طبق نظر دکتر خلیلی پیلینگ ژنیتال از جمله روش های موثری است که به سفید شدن و جوانسازی ناحیه تناسلی کمک می کند.

پیلینگ ژنیتال برای سفید کردن واژن

پیلینگ ژنیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

پیلینگ ژنیتال که با هدف بهبود تغییر رنگ پوست ناحیه واژن و هم چنین جوانسازی این ناحیه انجام می شود، ماده شیمیایی غیر سمی است که به قسمت داخلی ران ها و اطراف واژن اعمال می شود و با لایه برداری و برداشت پوست مرده، شاهد تشکیل پوستی جوان تر و روشن تر خواهیم بود. فوقانی ترین لایه پوست که اپیدرم نام دارد، لایه بسیار نازکی است که از چندین لایه سلول تشکیل شده و در طول پیلینگ، این لایه از روی پوست برداشته می شود تا لایه زیرین که درم نام دارد، مشخص گردد و پوست روشن تر و جوان تری را شاهد خواهیم بود. پیلینگ ژنیتال می تواند به یکی از سه روش زیر انجام شود:

  •  پیلینگ سطحی. در این روش، ماده شیمیایی تنها بر روی اپیدرم و فوقانی ترین لایه پوست اثر می کند و لازم است هر سه تا پنج هفته یک بار تکرار شود.
  •  پیلینگ متوسط. در این روش، مواد شیمیایی بر روی لایه اپیدرم و لایه میانی تاثیر می گذارند و معمولا چند درمان با فواصل سه ماه نیاز خواهد بود.
  • این روش تنها در حدود هشت دقیقه به طول می انجامد و ممکن است پوست ناحیه تناسلی تا چند روز قرمز و ملتهب باشد که جای نگرانی وجود ندارد و به مرور برطرف خواهد شد.

نکات قبل از پیلینگ ژنیتال

قبل از انجام پیلینگ شیمیایی، پوست ناحیه تناسلی توسط متخصص زنان به خوبی بررسی می شود تا مشخص شود که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر و این که چه تعداد جلسه درمان نیاز می باشد. معمولا برای آن دسته از خانم هایی که پوست تیره تری دارند، پمادها و کرم هایی تجویز می شود که باید از چند هفته قبل بر روی پوست ناحیه تناسلی زده شوند تا احتمال بروز عوارضی مانند سوختگی به حداقل برسد. توجه داشته باشید که از انجام پیلینگ ژنیتال در دوران قاعدگی باید خودداری شود. موهای ناحیه تناسلی دو روز قبل از پیلینگ باید شیو شوند و روز درمان، این ناحیه باید کاملا تمیز باشد.

مراقبت بعد از پیلینگ ژنیتال

پیلینگ ژنیتال روش کاملا ایمن و بدون درد است و توصیه می شود به منظور حاصل شدن نتایج ایده آل، چهار جلسه درمان هر دو هفته یک بار انجام شود. از آن جایی که ممکن است ناحیه تناسلی بعد از درمان، کمی حساس باشد، توصیه می شود تا 24 ساعت از انجام فعالیت های بدنی مانند ورزش خودداری شود. بهتر است بعد از پیلینگ، از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری شود. از آن جایی که پوست ناحیه تناسلی بسیار حساس است، بعد از درمان حتما به سلامت پوست و مرطوب نگه داشتن آن اهمیت دهید.

Source: https://womenswellnessinstitute.com/a-chemical-peel-for-your-vagina/
Source: https://www.insyncmedical.sg/chemical-peels-for-your-genitals/
Source: https://cosmeticgynaecology.com/chemical-peels-for-genital-lightening/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها