پشیمانی بعد از رابطه جنسی

پشیمانی بعد از رابطه جنسی ؟ خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان تحقیقات فراوانی برای پیشرفت جامعه در زمینه مسائل جنسی و در نهایت سلامت روانی افراد انجام داده اند و همواره در تحقق جامعه آرمانی با سلامت روحی و جسمی تمامی افراد تلاش نموده است. یکی از راه کارهای تحقق جامعه آرمانی افزایش سطح معلومات افراد در زمینه سلامت خود است. مقاله پیش رو در زمینه “پیشمانی بعد از رابطه جنسی” تهیه و تنظیم شده است امیدواریم بخشی از این آگاهی در این سایت محقق پیدا کند.

%d9%be%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

تحقیقات اخیر نشان داده است که 24 درصد از زنان بعد از رابطه جنسی و از دست دادن پرده بکارت خود دچار پشیمانی خواهند شد و این پشیمانی در مردان نیز وجود دارد . برخی از این تحقیقات نشان داده است که ارتباطی بین تاسف از رابطه جنسی و گذشته افراد وجود دارد. نوع پشیمانی جنسی در مردان و زنان بسیار متفاوت است. هردو جنس از اینکه با فردی رابطه جنسی داشته باشند که جذابیت جسمی ندارد پشیمان خواهند شد. 24 درصد از زنان از اینکه پرده بکارت خود را با شخص اشتباهی از دست داده اند پشیمان هستند. 27 درصد از مردان از اینکه با فردی رابطه داشته اند که با آن آینده ای نداشته اند پشیمان شده اند و ترجیح می دهند با فردا رابطه جنسی داشته باشند که بتوانند به آینده با آنها فکر کنند. یکی دیگر از دلایل پشیمانی زنان از رابطه جنسی با مردان این است که فرد حرکات جنسی سریع داشته باشد و فقط دنبال رضایت جنسی خود باشد، زنان اکثرا به این رابطه ها به چشم یک تقلب از دید مردان نگاه میکنند. و از سوی دیگر مردان بعد از رابطه خود از این موضوع پشیمان می شوند که چرا مانند زمان جوانی و یا مجردی خود در رابطه آنها هیجان و ماجرا وجود ندارد. در مقایسه ، مردان و زنان همجنسگرا و مردان و زنان دوجنسگرا یک الگوی مشابه پشیمانی را داشته اند.

به گفته خانم دکتر خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان، مردان در هر بار رابطه دوست دارند روشی جدید را تجربه کنند و از هر رابطه ای که این حس را نگیرند پشیمان خواهند شد. همچنین این متخصص زنان می گوید در مقابل با آقایان، زنان به دلیل بارداری اهمیت زیادی به رابطه جنسی با مردانی می دهند که با آن آینده ای خواهند داشت و عواقب رابطه جنسی برای زنان بسیار بیشتر از مردان است. زنان بعد از رابطه جنسی امکان دارد باردار شده و نه ماه بارداری و 2سال شیردهی را بعد از رابطه جنسی به همراه داشته باشند و یک رابطه جنسی غلط پشیمانی زیادی برای آنها خواهد داشت. به همین دلیل زنان در رابطه جنسی بسیار احساسی تر از مردان رفتار می کنند.

پشیمانی بعد از رابطه جنسی می تواند باعث مشکلاتی روحی و روانی در افراد به خصوص در سنین جوانی گردد و گاهی افسردگی را به همراه دارد . روابط جنسی درست می تواند به جوانان کمک کند تا در زمینه روابط متعهد درس بگیرند و از صدمات در این حوزه جلوگیری کند. طی تحقیقات در حوزه علوم انسانی، رابطه جنسی می تواند تاثیر به سزایی در رفتار های ما با شریک زندگی و یا انتخاب درست شریک زندگی داشته باشد. اگر فردی رابطه جنسی داشته باشد که از آن پشیمان است مطمئنا به هنگام انتخاب شریک زندگی خود به مشکلات فراوانی خواهد خورد. به طور کلی می توان این را بیان کرد که چه مردان و چه زنان باید در رابطه جنسی خود کمی تامل کرده و بیشتر بیاندیشند که با چه فردی در تماس هستند. و همچنین معلومات خود را در ارتباط جنسی از جنس مخالف و نحوه ها ایجاد ارگاسم بالا ببرند. زیرا یک رابطه نادرست می تواند خطرات و پیامدهای جبران ناپذیری برای یک فرد در طول زندگی خود داشته باشد.

%d9%be%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%ac%d9%86%d8%b3%db%8c

خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان با محیا کردن بستر های لازم و قرار دادن مقالات متفاوت در زمنیه رابطه جنسی و ارگاسم و مسائلی در زمینه رابطه جنسی این کمک را به افراد می کند تا درک درستی از رابطه جنسی داشته باشند و بتوانند نیاز های خود و شریک جنسی خود را رفع نمایند تا بعد از رابطه جنسی دچار مشکل و دردسر نشوند و از عوارض رابطه جنسی غلط محفوظ بمانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها