پاسخ به سوالات زیبایی زنان

پاسخ به سوالات زیبایی زنان​، بانوان در زمان مراجعه به مطب دکتر خلیلی ، بهترین جراح زیبایی زنان تهران سوالات بسیاری دارند، در ادامه به بررسی برخی از این موارد می پردازیم.

آیا انجام جراحی های زیبایی زنان، شامل بیمه می شود؟

خیر، نه تنها در ایران بلکه در هیچ کشوری در دنیا، هیچکدام از عمل های زیبایی زنان قابل پرداخت با بیمه نیست.

آیا برای سفید کردن ناحیه ژنیتال می توان از روش های لیزر، لوسیون و پیلینگ به صورت مکمل استفاده کرد؟

بله روش صحیح برای سفید کردن ناحیه ژنیتال اینگونه است که  ما این سه روش را به صورت ترکیبی استفاده کنیم.

پاسخ به سوالات زیبایی زنان

برای شل شدگی قسمت پرینه و مقعد بهترین راهکار چیست؟

منظور از قسمت پرینه فاصله بین مقعد و واژن است، در این فاصله عضلات عرضی لگنی قرار دارند. این فاصله به علل مختلف از جمله، زایمان، بارداری، افزایش سن، استفاده از دخانیات،  نیروی جاذبه و فشار هایی که به قسمت تحتانی بدن وارد می شود و علل ژنتیک که می توان گفت از مهم ترین آن ها است، باعث می شوند این عضلات در زمان زایمان طبیعی پاره و در موارد دیگر تحلیل رود و دچار آتروفی شود. زمانی که این عضلات تحلیل می روند، عضلات به کناره ها رانده می شوند و در نتیجه این فاصله بسیار کم می شود. در بسیاری از موارد این فاصله آنقدر کم می شود که مقعد و واژن به یکدیگر میچسبند، به همین دلیل در مواردی که طول پرینه کم باشد، بعد از اتمام سن باروری، می توان افتادگی تحتانی لگن را ترمیم کرد. ترمیم افتادگی کف لگن درست است که یک عمل جراحی است، اما باعث می شود در آینده از افتادگی بیشتر مثانه و رحم به سمت کف لگن جلوگیری شود. چرا که مثانه و رحم با رباط ها و لیگامان ها  به هم و احشای لگنی متصل هستند و زمانی که افتادگی کف لکن وجود داشته باشد، در آینده افتادگی مثانه و رحم هم اتفاق می افتد.

باید گفت، عمل های مثانه و رحم، عمل های سخت، پر عارضه و برگشت پذیری هستند. به این معنی که اینطور نیست که با یک بار جراحی علائم بیمار برای همیشه از بین برود. زیرا قسمت انتهایی مثانه تنها فشیا وجود دارد و عضله ای قرار ندارد، در نتیجه حتی بعد از جراحی در صورتی که علائمی که فرد را دچار افتادگی کرده باشند همچنان وجود داشته باشند، بعد از یک مدت مجدد باز می گردند.

آیا ورزش کگل بعد از شلی واژن موثر است؟

خیر، در این شرایط کگل کمکی نمی کند، زیرا عضله ای وجود ندارد که بیمار آن ها را با کگل تقویت کند.

آیا بعد از عمل جراحی امکان تنگی واژن وجود دارد؟

گاهی ممکن است این اتفاق رخ دهد، به دلیل چسبندگی پوست، خوشبختانه مشکل خاصی نیست و می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد.

درمان غده بارتولن چیست؟

غدد بارتولن، در ورودی واژن هستند که وظیفه روانسازی ورودی واژن را دارند. در برخی شرایط موادی وارد ورودی مجرا می شوند که باعث مسدود شدن مجرا می شوند و در نتیجه ترشحات داخل مجرای غده جمع می شود و  سبب ایجاد کیست، چرک و آبسه می شود، که لازم به تخلیه است. در طول عمل جراحی تخلیه، تنها کیست خارج می شود و غده دستکاری نمی شود و نگرانی از بابت خشکی واژن وجود ندارد.

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟

در صورتی که بیمار لگن خوبی داشته باشد، به طور حتم زایمان طبیعی بهتر است، به این دلیل که زایمان طبیعی باعث آسیب به احشای شکمی و چسبندگی لوله ها نمی شود و عوارض به مراتب کمتر است.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها