ویروس HPV و بارداری

آیا امکان بارداری همراه با ویروس hpv  وجود دارد ؟ دکتر لیلا خلیلی در رابطه با ویروس HPV و بارداری توضیحاتی را ارائه می دهند.HPV علت 90 درصد سرطان های سرویکس در خانم ها است، منظور از سرویکس، دهانه رحم می باشد، که متاسفانه سرطان بسیار شایعی است در حقیقت دومین سرطان شایع در خانم ها بعد از سرطان سینه است، به همین دلیل از سال ها قبل انجام تست پاپ اسمیر روتین بوده است. نوع 16 و 18 مهاجم ترین ویروس HPV هستند که 70 درصد سرطان ها محدود به 16 و 18 می شود.

راه مقابله با HPV نوع 16 و 18

همانطور که گفته شد نوع 16 و 18 خطرناک هستند، اما حتی اگر بیمار از بیماری خود مطلع نباشد، در 5 درصد موارد ممکن است که این ویروس ها باعث ایجاد سرطان شوند. اچ پی وی 16 مثبت در صورتی که طبق گفته های پزشک متخصص پیگیری شود، قابل کنترل است، در مرحله اول لازم است کولپوسکوپی انجام شود در طی کولپوسکوپی دهانه رحم به صورت میکروسکوپی نمایش داده می شود، سپس با مواد خاصی بررسی صورت می گیرد و از نقاط مشکوک بافت برداشته می شود و بر اساس نتایج پاتولوژی روش درمان انتخاب می شود.

ویروس HPV و بارداری

آیا در افراد HPV مثبت امکان بارداری وجود دارد؟

ویروس در عرض 2 سال باید از بین برود، اگر حتی بعد از پیگیری های درمان همچنان باقی بماند به این معنی است که لازم است اقدامات خاصی برای آن انجام داد. افراد می توانند بعد از دی اکتیو شدن ویروس باردار شوند.

ویروس HPV  دخیل با بارداری نیست اگر عوارضی نداشته باشد. به طور مثال cin 2،3  باشد و نیاز به برداشت دهانه رحم به مقدار زیاد باشد، بیمار دچار کوتاهی سرویکس می گردد و در نتیجه سبب زایمان زودرس می گردد. این ویروس یک نوع ویروس پوستی است و به بارداری هیچ گونه ارتباطی ندارد.

الزام به واکسینه شدن حتی بعد از ابتلا به اچ پی وی

ویروس اچ پی وی  از طریق پوست و مخاط انتقال داده می شود، زمانی که پوست و مخاط مبتلا می شود به همین دلیل حتی افرادی که hpv مثبت شده اند باید واکسن را تزریق کنند که در مقابل این ویروس بدن توان مقابله را داشته باشد، زمانی که واکسن تزریق می شود مقاومت بدن 4 برابر بیشتر می گردد. در نتیجه حتما حتی افرادی که hpv  مثبت هستند باید واکسن hpv  را تزریق کنند.

احتمال ابتلا بعد از واکسینه شدن hpv

گاهی برخی از بیماران که برای درمان به دکتر لیلا خلیلی مراجعه می کنند، ادعا می کنند که واکسینه شده اند، باید گفت این واکسن به این معنا نیست که به هیچ وجه احتمال ابتلا بیمار وجود ندارد تنها مقاوت بدن را در مقابل ویروس افزایش می دهد، لازم است افرادی که واکسینه شده اند نیز نکات بهداشتی را رعایت کنند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها