کمبود تستسترون در زنان

تستسترون معمولا به عنوان یک هورمون مردانه شناخته شده است .این هورمون به مردان تمایلات قوی جنسی،بدن های عضلانی و ابزار کنترل خشم می بخشد.این هورمون در زنان نیز وجود دارد اما نه به اندازه مردان ،در واقع بدن زنان به اندازه مردان تستسترون ترشح نمی کند و همین مقدار کم باعث کنترل احساسات و تقویت میل جنسی زنان می شود. کمبود ترشح تستسترون در زنان اغلب دردسرهایی دارد.

کمبود-تستسترون-در-زنان

علائم کمبود تستسترون در زنان

  • کمبود میل جنسی

زمانی که ترشح تستسترون کم تر از حد طبیعی باشد ،ممکن است تمایل جنسیتان کم تر ازقبل شود و رابطه جنسی  برایتان لذت بخش نباشد ،زیرا کمبود تستسترون بر توانایی یک زن در ارگاسم تاثیربه سزایی دارد،حتی اگر عاشق شریک جنسیتان هستید.

  • همیشه احساس خستگی می کنید

احساس خستگی درساعات خاصی در روز کاملا طبیعی است ،اما همیشه خسته بودن و یا به‌ سادگی خسته شدن در زمان‌ ورزش می‌تواند خطرناک باشد.

  • ناتوانی در کاهش وزن

تستسترون به عضله ها و چربی در بدن کمک میکنند تا در بدن جایگاه مناسب خودشان را پیدا کنند و فقدان این هورمون توازن را به نفع چربی تغییر می دهد.

همچنین کمبود تستسترون باعث ثبات چربی در بدن ،و از دست رفتن عضلات موجود نیز می شود.

  • پوکی استخوان

پوکی استخوان اغلب به عنوان یک بیماری زنانه شناخته شده است و باعث ضعف استخوان ها می شود ،زیرا کمبود استروژن عامل کلیدی در از دست دادن تراکم استخوان ها است.

برای بیشتر زنان، کمبود استروژن دلیل اصلی پوکی استخوان به ویژه پس از یائسگی می‌باشد یعنی زمانی‌که هورمون‌ها به طور چشمگیری افت می‌کنند.

  • افسردگی

افسردگی تنها به دلیل کمبود تستسترون رخ نمی دهد و دلایل مختلفی دارد اما،می تواند یکی از علل افسردگی باشد .معمولادر سنین ۲۵-۴۶، هرچه میزان تستسترون در زنان  پایین‌ترباشد، احتمال افسردگی در آنها نیز بیشترمی شود. همینطور زنان با سطح تستسترون طبیعی، به مدت طولانی‌تری مضطرب و افسرده می شوند.

در صورت داشتن علائم ذکر شده باید به پزشک مراجعه کرد و درباره ی مشکلاتی که کمبود تستسترون باعث بروز آنها شده است مشورت کنیم ،تا راه کارهای مناسب بنا به تشخیص ،برای بیمار تجویزگردد.

کاشت تستسترون

تستسترون یکی از مهمترین هورمون های بدن خانم ها است از تستسترون برای افزایش میل جنسی، درمان ارگاسم، افزایش انرژی و درمان افسردگی در خانم ها می توان استفاده کرد.

تستوپل یکی از فرآورده های مهم تستسترون می باشد که بصورت کاشتنی در زیر پوست بیمار جا می گیرد تستوپل ساخت کشور آمریکا می باشد که تمامی وسایل مورد نیاز آن در دسترس می باشد. برای کاشت تستسترون بیمار در ابتدا تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و هیچ گونه دردی را تحمل نمی کند و در مدت زمان چند دقیقه این عمل انجام می شود. همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید کپسول توسط یک وسیله خاص وارد بافت چربی می شود که می تواند تستسرون بدن را به مدت چند ماه بطور کامل تامین کند

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها