واژینوپلاستی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

واژینوپلاستی

امروزه با افزایش عمل های زیبایی گوناگون، تمایل افراد هم برای انجام عمل های زیبایی افزایش یافته است، یکی از حساس ترین و مهم ترین عمل های زیبایی، عمل های ناحیه ژنیتال است، که نیاز به مهارت بالای جراح زیبایی زنان دارد، خیلی از مراجعین مراکز زیبایی به دلیل بزرگ بودن لبیا ها یا کلیتوریس و یا بد فورم بودن ناحیه ژنیتال دچار کاهش اعتماد به نفس هستند و به دنیال تغییراتی برای زیبا کردن ناحیه ژنیتال خود می باشند، تجربه و صحبت با بیماران بعد از جراحی های زیبایی زنان، این را به اثبات می رساند که انجام عمل های زیبایی موفق می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان و بهبود کیفیت رابطه جنسی شود.

یکی از رایج‌ترین مشکلات زنان و دختران جوان که ممکن است اغلب آن‌ها درگیر آن شوند، گشادی واژن است گشادی واژن علاوه بر ایجاد مشکل در روابط جنسی باعث مشکلات زیاد دیگری نیز می‌شود که یکی از آن‌ها عفونت‌های مدام واژن می‌‌باشد. به همین دلیل اغلب این گروه از زنان همیشه برای مشکلات مختلفی شکایت می‌کنند که نمی‌دانند دلیل آن، گشادی واژن آن‌ها است.با تنگ کردن واژن و استفاده از روش واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)، می‌توانند مجدداً واژن خود را تنگ کنند و دوباره مانند قبل شوند.

اما واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) خود یکی از عمل‌های زیبایی است که با روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد و قبل از آن افراد باید در مورد انواع رو‌ش‌های واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)  تحقیق کنند و همچنین از تجربیات یک پزشک خوب و ماهر بهره ببرند.

یک عمل استاندارد برای تنگ کردن و جمع کردن عضلات کف واژن، عمل جراحی واژینوپلاستی و پرینورافی است، در حقیقت واژینوپلاستی شامل تنگ کردن طول واژن است در حالی که منظور از پرینورافی، جمع کردن عضلات ورودی واژن است.

در اکثر موارد این دو عمل همراه با یکدیگر انجام می شوند.حدود یک هفته تا ده روز زمان می برد تا بخیه های جراحی بهبود پیدا کند، اما بیمار تا یک ماه و نیم نباید نزدیکی داشته باشد، ورزش و انجام کار سنگین در این زمان نیز توصیه نمی شود.

عمل واژینوپلاستی را می توان همزمان با سایر جراحی های دیگر همچون لابیاپلاستی یا تزریق چربی انجام داد.عمل واژینوپلاستی بهتر است که در اتاق عمل، با بیهوشی و یا بی حسی کمری انجام شود، این جراحی به صورت سرپایی است به این معنی که فرد در روز جراحی مرخص می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

علت نیاز به واژینوپلاستی

چه کسانی نیاز به واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) دارند، قطعاً پاسخ این سؤال افرادی هستند که از گشادی واژن و مشکلاتی که در پی آن به وجود می‌آید رنج می‌برند. چه زمانی فرد دچار گشادی واژن می‌شود؟

در پاسخ به این سؤال می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اغلب افرادی که زایمان طبیعی می‌کنند، دچار گشادی واژن می‌شوند، این گروه از زنان علاوه بر گشادی واژن با مشکلات دیگری نیز مواجه خواهند شد که برای پیشگیری از بسیاری از این مشکلات باید ورزش کگل را به طور مرتب انجام دهند.
 • دوره یائسگی یکی دیگر از دوره‌هایی است که فرد به علت کاهش هورمون استروژن، و ضعیف شدن عضلات واژن، دچار گشادی واژن می‌شود، برای جلوگیری از بروز این مشکل به ویژه در زنانی که به علت رایج شدن مشکل یائسگی زودرس، دچار یائسگی زودرس می‌شوند باید به طور مرتب لیزردرمانی جهت جلوگیری از آتروفی واژن و آسیب دیدن لایه‌ها و عضلات واژن انجام شود.
 • زنانی که روابط جنسی متعددی را تجربه می‌کنند ممکن است دچار گشادی واژن شوند، به همین دلیل برای رفع این گشادی می‌توانند واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) انجام دهند. روابط جنسی یکی از مهمترین دلایل گشادی واژن است.
 • ضعیف شدن عضلات واژن، بلند کردن اجسام سنگین در طولانی مدت، گذر زمان و … همگی می‌توانند از دلایل گشادی واژن باشند.

کاندید واژینوپلاستی

یکی از مراجعین دکتر خلیلی با سن 26 سال، دچار شلی واژن و پرینه شده بود، برای درمان و رفع مشکل این بیمار در مرحله اول لازم است مواردی مثل، مجرد بودن و نداشتن سابقه زایمان بررسی شود.
بارداری و زایمان یکی از علل اصلی ایجاد شل بودن واژن و پرینه است، یکی دیگر از علل اصلی آن ژنتیک است به این معنی که بیمار به طور ژنتیکی دچار شلی، افتادگی رحم و یا مثانه می باشد، همچنین ورزش کردن، خصوصا ورزش های سنگین و بدنسازی از مواردی است که در شلی واژن دخیل است، از دیگر موارد آن مصرف سیگار و دخانیات، انجام کار های سنگین، افزایش و یا کاهش وزن های مداوم است که همگی می تواند باعث شلی واژن و پرینه شود .

روش‌‌های واژینوپلاستی

واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد که به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • واژینوپلاستی با لیزر

این روش واژینوپلاستی ، یکی از روش‌های شایع می‌‌باشد که بسیاری از افرادی که برای گشادی واژن خود مراجعه می‌کنند کیس انجام واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با لیزر هستند؛ این روش که به دوره نقاهت نیز نیاز ندارد طی چند جلسه صورت می‌گیرد و در هر جلسه واژن فرد تحریک به ساخت کلاژن و فاکتورهای ترمیمی می‌شود به همین علت واژن فرد پس از مدتی به صورت خودبه‌خود تنگ می‌شود. خانم دکتر لیلا خلیلی یکی از بهترین پزشک‌های بین‌المللی هستند که کار با دستگاه‌های لیزر معروف جهانی را در نقاط مختلف جهان آموزش می‌دهند؛ و مطب ایشان با بهترین دستگاه‌های جوانسازی و واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) مجهز شده  است.

 • واژینوپلاستی با نخ

از دیگر روش‌های مهم دیگر، واژینوپلاستی با نخ است؛ در این روش به کمک نخ‌های لیفتینگ اقدام به تنگ کردن واژن فرد می‌کنند. در این روش نیازی به گذراندن دوره نقاهت نیست. در اینجا انتخاب نوع نخ بسیار مهم است؛ زیرا بهتر است در این روش از نخ‌هایی استفاده شود که پس از اتمام خاصیتشان با کلاژن‌سازی در ناحیه واژن، واژن بار دیگر به حالت قبل برنگردد و کمی ترمیم شده باشد.

 • واژینوپلاستی با جراحی

یکی دیگر از روش‌های مهم واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)، روش جراحی می‌‌باشد که معمولاً از آن در مواقع خاص استفاده می‌شود. در این روش طی بی‌هوشی و یا بی‌حسی، فرد تحت جراحی قرار می‌گیرد و با زدن بخیه و بریدن بخش‌های اضافی، واژن تنگ می‌شود. دوره نقاهت این عمل به نسبت روش‌های دیگر واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) بیشتر است.

 • واژینوپلاستی با تزریق چربی

در طی این روش بدون نقاهت، جراح شما از بدن شما مقدار کافی چربی می‌گیرد و به واژن شما با به کارگیری روش خاصی تزریق می‌کند، واژن فرد به دلیل کاهش قطر تنگ می‌شود. اثر این روش دائمی است ولی روش لیزردرمانی به این روش ارجحیت دارد.

 • واژینوپلاستی با فیلر

در این روش که معمولاً به نسبت روش‌های دیگر پر هزینه‌ تر می‌‌باشد مقدار زیادی فیلر به واژن تزریق می‌کنند و همانند روش واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با چربی، اقدام به کاهش قطر واژن می‌کنند. تمامی روش‌های گفته شده بر اساس شدت مشکل فرد و شرایط فرد انجام می‌شود؛ پس بهتر است قبل از انتخاب روش با پزشک متخصص مشورت کنید.

جراحی های همزمان زیبایی زنان

یکی از بیماران دکتر لیلا خلیلی با ۳۷ سال سن و سابقه سه زایمان طبیعی به ایشان مراجعه کردند، بعد از بررسی های دقیق انجام سه عمل جراحی واژینوپرینو، ترمیم لابیاپلاستی و تزریق چربی برای این بیمار تجویز شد .خیلی از افراد در رابطه با جراحی های همزمان،انتخاب روش بی حسی و یا روش کار در هر کدام از روش های جراحی سوال دارند، اگر شما هم در این رابطه اطلاع کافی ندارید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

عمل واژینوپرینو

عمل واژینوپرینو در حقیقت عمل تنگ کردن واژن و جمع کردن عضلات کف لگن است. این عمل را می توان با استفاده از بی حسی های عمومی انجام داد، اما از نظر دکتر خلیلی این روش بی حسی در این جراحی مورد تایید نیست، دلیل آن هم در این است که چون جراحی واژینوپلاستی در نواحی داخلی واژن انجام میشود هر گونه دستکاری ممکن سبب وارد شدن شوک به بیمار شود پس لازم است در طول جراحی بیمار کاملا ریلکس باشد.
به طور کلی می توان جراحی های زیبایی زنان را با سه روش بی هوشی، بی حسی کمری و سدیشن انجام داد. اگر بخواهیم بهترین روش را در جراحی تنگ کردن واژن انتخاب کرد، بهترین گزینه استفاده از بی حسی های کمری است. خیلی از افرادبه اشتباه تصور می کنند که بی حسی های کمری سبب آسیب های کمری و درد این ناحیه می گردد، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. استفاده از این روش بی حسی کمک میکند تا فرد جراحی را بدون درد و عوارض انجام دهد .

جراحی واژینوپرینو برای چه افرادی لازم است؟

افراد با سابقه زایمان های طبیعی مکرر که دوران بارداری و زایمان سبب ایجاد فشار به عضلات لگن شده است بهترین کاندید هستند، زیرا زایمان و بارداری سبب شلی واژن و رکتوسل در آن ها شده است.
لازم به ذکر است زمانی که سن باروی به پایان می رسد باید عضلات لگنی توسط پزشک‌معاینه شود تا اگر افتادگی و شلی ایجاد شده باشد، شلی واژن با روش های تعیین شده برطرف گردد.
تنها نمیتوان زایمان را از دلایل شلی واژن معرفی کرد، بارداری، بیماری مزمن،ورزش های سنگین و یا عوامل ژنتیکی نیز در بروز این مشکل تاثیر گذار هستند، واژینوپلاستی و پرینورافی اتتخاب خوبی برای درمان این مشکل است.

مراقبت های لازم بعد از جراحی

برخی از جراحی های زیبایی زنان را میتوان به طور همزمان انجام داد، مثل تنگ کردن واژن و تزریق چربی . البته باید روش مورد توسط متخصص زنان انتخاب شود بسته به شرایط افراد بهترین روش حراحی زیبایی زنان در افراد متفاوت است .برای داشتن یک نتیجه ایده آل بعد از جراحی لازم است تا به مراقبت های بعد از جراحی توجه داشته باشید، شروع نزدیکی حداقل یک ماه نیم بعد از جراحی،ورزش سنگین،شنا، حمام آب گرم و… تا مدتی بعد از جراحی توصیه نمیشود.با کمک این راهکار ها میتوانید از نتایج جراحی خود لذت ببرید.

تفاوت بین واژینوپلاستی و پرینورافی

یکی از سوالات شایع بیماران تفاوت بین واژینوپلاستی و پرینورافی است، در پاسخ این سوال باید گفت، در واقع به واژن،  طول کانال واژن و قسمت داخلی واژن را می گویند، اما منظور از  پرینه ورودی واژن است که فاصله بین مقعد و واژن را شامل می شود. به علل مختلف واژن و پرینه ممکن است دچار شل شدگی شوند، همچون بارداری، زایمان، ورزش های سنگین و یا یبوست.

تمام احشای لگنی، مثانه، رحم و سایر احشا مرتبط با یکدیگر هستند، و زمانی که بیمار به دلایلی مثل زایمان و بارداری دچار شلی در کف واژن و یا عضلات پرینه شوند، می تواند تاثیر زیادی در افتادگی مثانه و رحم در آینده داشته باشد و لازم است خانم ها، خصوصا بعد از اتمام دوره باروری معاینه شوند و اگر در ناحیه لگن دچار شل شدگی شده باشند، باید قسمت پرینه و واژن ترمیم شود.

در عمل واژینوپلاستی تمام طول کانال واژن و عضلات لگنی ترمیم می شود، اما در پرینورافی به تنهایی عضلات ورودی واژن و حدود 2 تا 3 سانت از ابتدای  واژن جراحی و ترمیم می گردد. در اکثر موارد این دو جراحی همراه با یکدیگر انجام می شوند، اما در بیمارانی که زایمان و بارداری نداشته اند و کف واژن دچار  مشکل نباشد، تنها می توان از پرینورافی برای ترمیم عضلات پرینه استفاده کرد.

واژینوپلاستی قبل از بارداری

واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با جراحی قبل از بارداری توصیه نمی‌شود. هر چند که لیزردرمانی خود یکی از روش‌‌هایی است که واژن فرد به شکل طبیعی خود بازمی‌گردد و فرد می‌تواند قبل از بارداری نیز اقدام به واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) کند ولی در روش جراحی به علت اینکه بخشی از بافت واژن برداشته می‌شود و بخیه زده می‌شود، به همین دلیل بهتر است در صورتیکه قصد بارداری و زایمان به صورت سزارین دارید آن را انجام بدهید. برخی از زنان به ما می‌گویند که ما قصد داریم چند سال بعد باردار شویم در این فاصله برای رفع گشادی واژن چه‌کار کنیم؟در این فاصله افراد می‌توانند به کمک واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با لیزر، تزریق فیلر و چربی ونخ اقدام به واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) کنند.

واژینوپلاستی
واژینوپلاستی

دوره نقاهت واژینوپلاستی

دوره نقاهت عمل‌های واژینوپلاستی با جراحی معمولاً سه روز به صورت کامل است و پس از آن وضعیت فرد به سرعت بهبود می‌یابد. در روش‌های دیگر (جز جراحی)، اصلا نیاز به گذراندن دوره نقاهت نیست و فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد؛ اما به فرد گروهی از مراقبت‌های مهم پس از واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) توصیه می‌شود که بهتر است فرد اقدام به انجام آن‌ها به صورت دقیق کند تا دچار هیچ عارضه‌ای نشود.

واژینوپلاستی  در عین پرکاربرد بودن، شاید تصور کنید عمل بسیار سختی است؛ اما این عمل برای بیمار عمل راحتی است و برای پزشک عمل سخت و ظریفی می‌‌باشد که نیاز به تجربه بالا و مهارت کافی دارد.

مراقبت‌ های قبل از واژینوپلاستی

مراقبت‌های قبل از عمل واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) دو دسته می‌باشند که گروهی برای روش‌های غیرجراحی و گروهی برای روش‌های جراحی هستند که ما به شرح مراقبت‌های هر دو گروه خواهیم پرداخت:

 • قبل از انجام واژینوپلاستی باید از یک هفته و نهایت پنج روز قبل از رابطه جنسی خودداری کنید.
 • اگر روش انتخابی شما جراحی است، باید آزمایش خون بدهید و قبل از عمل نتایج را به دست پزشک برسانید.
 • از استعمال کرم، لوسیون و پماد و … بر روی ناحیه تناسلی و اطراف آن جداً خودداری کنید.
 • قبل از انجام واژینوپلاستی، شب قبل استحمام کنید.
 • بهتر است سر تایم دقیق به مطب و یا مرکز زیبایی مربوطه بروید و از روش‌های بی‌حسی استفاده کنید.
 • اگر روش انتخابی شما واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) با جراحی است باید از مصرف رقیق‌‌کننده‌های خون و داروهای گوناگون از یک هفته قبل خودداری کنید.
 • تست پاپ اسمیر حتما قبل از انجام واژینوپلاستی انجام شود؛ در صورت داشتن عفونت حتماً باید به درمان خود بپردازید سپس اقدام به جراحی کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت داشتن سابقه زگیل تناسلی و تبخال تناسلی بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های لازم بعد از عمل واژینوپلاستی

این جراحی نیاز به مراقبت خاصی ندارند، فرد چند ساعت بعد از جراحی ترخیض می شود لازم است 2 الی 3 روز بعد از جراحی در منزل مراقبت های لازم را داشته باشند، استراحت طولانی مدت نیاز نیست، ممکن است بیمار تا یک ماه احساس کشیدگی بین مقعد و واژن داشته باشد به این دلیل که در این ناحیه عضلات مشترک است .
درد زیادی بیمار تجربه نمی کند، با شیاف های کنترل درد بیمار درد غیر قابل تحملی ندارد .
تا یک ماه و نیم بعد از جراحی بیمار نباید ورزش های سنگین و رابطه جنسی داشته باشد ، استفاده از استخر هم در این مدت زمان توصیه نمی شود .

عمل واژینوپلاستی بهتر است با بی حسی انجام شود یا بی هوشی؟

چون در عمل واژینوپلاستی، مقصد تنگ کردن، جمع کردن و نزدیک کردن عضلات کف لگن است و لازم است جراح زیبایی زنان اقداماتی در عمق کف لگن انجام دهد و گاهی ممکن است در عمق لگن واکنش پاراسمپاتیکی ایجاد شود که همین امر سبب افت فشار بیمار می شود. در نتیجه بهتر است این عمل در اتاق عمل و تحت بی هوشی و یا بی حسی از کمر انجام شود. با بی حسی مطلق نیز این جراحی امکان پذیر است اما تا جای ممکن توصیه نمی شود.

آیا بعد از جراحی واژینوپلاستی پرینورافی بی اختیاری ادراری درمان می شود ؟

عمل واژینوپلاستی پرینورافی بر بی اختیاری ادراری با عطسه و سرفه هیچ تاثیری نخواهد داشت. به این دلیل که واژینوپلاستی پرینورافی بر کمپارتمان خلفی تحتانی واژن( کف لگن) انجام می شود، در حالی که بی اختیاری ادرار مربوط به کمپارتمان فوقانی و یا احشای زیر مثانه است.

توصیه می شود به بانوانی که سن پایینی دارند، بی اختیاری ادراری شدید ندارند و افتادگی مثانه در آن ها در حد گرید 2 است، نباید عمل مثانه انجام دهند، اما با انجام عمل واژینوپلاستی پرینورافی و اصلاح عضلات کف لگن،  پیشرفت افتادگی مثانه کم می شود و در آینده احتمال اینکه به عمل مثانه نیاز داشته باشند به مراتب کم تر می شود.

در زمان های گذشته عمل مثانه جز عمل های روتین در زنان بود. اما در حال حاضر و طبق مطالعات جدید حاکی از این است که به راحتی افراد جراحی مثانه انجام ندهند به این دلیل که فاصله بین مثانه و واژن بسیار کم است. عمل جراحی بر مثانه ممکن است باعث ایجاد چسبندگی و اسکار بر قسمت پایین مثانه شود و عمل های بعدی را به مراتب سخت تر کند.

همچنین عمل مثانه به خصوص همراه با مش یک عمل پر عارضه ای است و برگشت پذیر است. به این دلیل که مثانه حالتی آویزان از سقف واژن دارد که زیر ساخت خوبی ندارد و این احتمال وجود دارد که حتی بعد از 6 ماه نیز مجدد به حالت قبل بازگردد. در نتیجه در افرادی که جوان هستند، بی اختیاری ادراری کمی دارند، در مرحله اول بهتر است برای درمان عللی را که باعث افتادگی مثانه می شوند را کمتر کنیم و پیشگیری شود از افتادگی بیشتر مثانه.

یکی از عوامل افتادگی مثانه، شلی کف لگن است.

زمانی که فرد جوان باشد و زایمان نداشته باشد، عضلات کف لگن به صورت عرضی هستند و با بالا رفتن سن و زایمان طبیعی این عضلات تغییر فرم می دهند و به قسمت های کناری لگن رانده می شوند و یا ممکن است در طول زایمان طبیعی پاره شوند.

به همین دلیل عضلات عرضی که به کناره ها رانده می شوند، فاصله بین واژن و مقعد کم می شود و روده از مخاط واژن به قسمت بیرونی رانده می شود و در نتیجه باعث می شود در ناحیه واژن یک فضای تو خالی ایجاد شود. زمانی که فضای تو خالی ایجاد می شود، و  باعث نزول مثانه و رحم می شود.

با ترمیم عضلات کف لگن، از افتادگی بیشتر مثانه در آینده جلوگیری می کنیم.

واژینوپلاستی

اقدامات تکمیلی برای درمان بی اختیاری ادراری

بعد از درمان لازم است بیماران اقداماتی همچون استفاده از لیزر، داشته باشند که باعث بهتر شدن افتادگی مثانه می شود، به این دلیل که اثر آن بر مخاط و فشیا است و می توان با این راهکار مخاط و فشیا را بکشیم. همچنین در افرادی که پروسه بی اختیاری ادراری به صورت سرفه و عطسه شروع شده باشد می توان از پساری استفاده کرد.

پساری به صورت مکانیکی از افتادگی بیشتر مثانه جلوگیری می کند، زیرا همچون اهرمی عمل می کنند که باعث ورزش عضلات لگنی می شود.

پچ های ضد درد برای ترس بعد از جراحی های زیبایی

افرادی که از درد بعد از جراحی ترس دارند می توانند از پچ های ضد درد که حاوی مواد مخدر است استفاده کنند این پچ ها به بازو چسبانده می شود و در مدت یک هفته بعد از جراحی بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند .

هزینه واژینوپلاستی

هزینه عمل واژینوپلاستی ، بر اساس روش انتخابی و مشکلات فرد مشخص می‌شود. از طرفی در برخی موارد افراد قصد دارند در کنار واژینوپلاستی اقدام به انجام عمل دیگری کنند که این موضوع هزینه نهایی عمل واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن) را تغییر می‌دهد. هزینه واژینوپلاستی مشمول بیمه نمی‌شود؛ زیرا این عمل جز عمل‌های زیبایی زنان است نه درمانی.

سوالات متداول در رابطه با واژینوپلاستی

آیا جراحی مثانه بهترین راه حل برای درمان شلی است ؟

افراد با سن کم، متاهل، داشتن سابقه زایمان که علائم ادراری شدید ندارند بهتر است که عمل مثانه انجام ندهند زیرا این جراحی یک عمل برگشت پذیر، همراه با عوارض بسیار زیادی می باشد، از جمله، چسبندگی های شدید در ناحیه مثانه می باشد .

آیا عمل واژینو پرینو را در افراد مجرد هم می توان انجام داد؟

بله عمل واژینوپرینو در افراد مجرد هم انجام می شود،اما به شرط آنکه فرد رابطه جنسی داشته باشد.

عمل واژینو پرینو اثری دائم دارد؟

این جراحی تاثیر دائم ندارد و ممکن است فرد مجدد نیاز به این جراحی داشته باشد، به این دلیل که اگر فرد مجدد ورزش های سنگین انجام دهد، زایمان های طبیعی متعدد داشته باشد و دخانیات مصرف کند، ممکن است به مرور زمان اثر عمل واژینوپرینو از بین برود و نیاز به جراحی مجدد باشد .
به همین دلیل اگر فرد بعد از جراحی، زایمان و ورزش های سنگین نداشته باشد نیازی به جراحی مجدد نیست .

در چه زمانی نیاز به جراحی واژینوپرینو می باشد؟

در طول زندگی اکثر خانم ها نیاز به عمل واژینوپرینو دارند، دلیل آن این است که لگن خود نگه دارنده سلامت واژن است، از آنجا که زیر ناحیه لگن در خانم ها خالی است و عواملی مثل نیروی جاذبه، فشار های دوران بارداری، ورزش، کارهای سنگین ، یبوست های مزمن و … همگی می تواند فشار بر عضلات لگنی و در نتیجه سبب شلی واژن شوند .در نتیجه افرادی که احساس شلی واژن و یا خروج باد از واژن را تجربه می کنند باید برای جراحی اقدام کنند، بهتر است این جراحی بعد از اتمام سن باروری با نظر پزشک انجام شود تا اقدامات لازم برای سفتی عضلات واژن و پرینه در نظر گرفته شود.
شلی واژن لازم است تا هر چه سریعتر درمان شودف زیرا اگر شلی واژن ادامه پیدا کند در اخر باعث کشیده شدن مثانه و لگن به سمت پایین می گردد، که لازم است با ترمیم و انجام ورزش به درمان شلی واژن کمک شود.
برای جلوگیری ار افتادگی مثانه و لگن باید معاینه انجام شود تا در صورتی که ورودی واژن و کف واژن عضلات شلی داشته باشد، بیمار عمل را انجام دهد تا بعدها دچار افتادگی مثانه نشود .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مطالب مرتبط

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_masonry_grid post_type=”post” max_items=”10″ style=”lazy” grid_id=”vc_gid:1650863050745-bdbed55d-cf58-3″ taxonomies=”327, 392, 127″][/vc_column][/vc_row]

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری