هودکتومی و حسی جنسی

آیا هودکتومی و حس جنسی  به یکدیگر مرتبط هستند؟هود قسمت پوست پوشاننده ناحیه کلیتوریس است، به این معنی که در لبیا یک قسمت پایین  وجود دارد که نقش آن ها حفاظت از دهانه واژن است، همچنین یک قسمت فوقانی نیز وجود دارد که در قسمت فوقانی مهمترین ارگان آن کلیتوریس است، که نقش آن در قسمت حسی ناحیه تناسلی و در واقع ارگاسم است، معادل پنیس یا آلت تناسلی در آقایان است، منتها این ناحیه کلیتوریس چون نسبت به تحریکات خیلی صاف است، یک ناحیه پوستی دارد که کلیتوریس را پوشانده است تا از ضربه، کشش و فشاری که بر آن وارد می شود، جلوگیری می کند.

هودکتومی و حسی جنسی

گاهی هود همچون لبیا که بزرگ می شود، هود هم به نسبت لبیا بزرگ است و به ناچار برای آنکه عمل زیبایی به درستی انجام شود، هودکتومی را  هم همزمان با لابیاپلاستی جراحی کنیم.

عارضه پنیس فورم بعد از لابیاپلاستی

این عارضه به این معنی است که در جراحی لابیاپلاستی، لبیا ها به طور کامل بریده شده اند، اما قسمت هود کاملا باقی می ماند، و  همین امر باعث می شود که قسمت های پایینی لبیاماژور ها به یکدیگر بچسبند و قسمت هود بیشتر به چشم بخورد. در حقیقت عارضه پنیس فورم به این معنی است که در ناحیه تناسلی خانم ها یک آلت تناسلی مردانه کوچک در قسمت لبیا وجود دارد.

آیا هودکتومی همان ختنه است؟

متاسفانه خیلی از خانم ها بنا بر اطلاعات غلط تصور می کنند که جراحی هودکتومی ختنه است، در حالی که باید گفت، ختنه در خانم ها به معنی هودکتومی نیست، ختنه اصولا به زور و اجبار انجام می شود و بدون بی حسی و اتاق عمل و در شرایط غیر استریل برای شخص انجام می شود.

زمانی که کلیتوریس بریده می شود، قسمت لبیا ها را به یکدیگر میدوزند و به نوعی از باکره گی دختر محافظت می کنند.دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان در تهران با قطعیت بیان می کنند که عمل هودکتومی اصلا مرتبط با ختنه نیست بلکه تنها به قصد زیبایی انجام می شود و پوست های اضافی از کنار هود در جراحی برداشته می شود.

هودکتومی و حسی جنسی

برخی از پزشکان این طور معتقدند که بعد از جراحی هودکتومی حس جنسی از بین می رود، در حالی که اشتباه است، میل جنسی ربطی به جراحی لابیاپلاستی و هودکتومی ندارد، همانقدر که یک عمل سینه می تواند از نظر اعتماد به نفس بر میل جنسی تاثیر گذار باشد، عمل لابیاپلاستی هودکتومی هم به همین نسبت بر میل جنسی تاثیر گذار است، به این معنی که به طور غیر مستقیم و از نظر افزایش اعتماد به نفس می تواند تاثیر گذار باشد.

بانوانی که کلیتوریس بزرگی دارند و جراح زیبایی زنان برای آنها کلیتورالیفتینگ انجام می دهند، نیز در این رابطه هم به نسبت ارگاسم بهتر می شود، به این دلیل که کلیتوریس در دسترس و در فضای بیرون است، دائما در معرض محیط قرار دارد و زمانی که باید تحریک شود عمل تحریک صورت نمی گیرد و بعد از لیفت کلیتوریس، که پوست زیر چادر کشیده می شود، ارگاسم بهتری خواهند داشت، در نتیجه نه هودکتومی نه لابیاپلاستی هیچ کدام ربطی به حس و میل جنسی نخواهند داشت.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها