هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی

خیلی از بیماران قبل از جراحی زیبایی زنان از دکتر خلیلی در رابطه با الزام هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی سوال می پرسند، قبل از هر چیز بهتر است به بررسی عمل لابیاپلاستی و هودکتومی بپردازیم، با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی چیست؟

منظور از لبیا دو بافت پوشاننده قسمت ورودی واژن است، این قسمت از ناحیه ژنیتال وظیفه حفاظت از ورودی واژن را بر عهده دارد. گاهی دیده می شود برخی از لبیا ها بزرگ، غیر متقارن، شل، افتاده و یا ایجاد ناراحتی برای بیمار دارند، به طور مثال درد در زمان نزدیکی، احساس ناراحتی و درد در زمان پوشیدن لباس تنگ، درد در زمان ورزش کردن و یا دو چرخه سواری، همچنین بروز عفونت های مکرر و ایجاد مشکل در زمان بروز رابطه جنسی و البته در اکثر موارد بیماران به دلایل زیبایی متقاضی برای انجام جراحی لابیاپلاستی می شوند.

در طی جراحی لابیاپلاستی باید جراح زیبایی زنان، لبیا ها را کوچک تر  و متقارن تر کند، همچنین قسمت پایین لبیا با قسمت بالایی لبیا که همان هود می باشد، هماهنگی داشته باشد، به گونه ای که دو لبیای مینور موازی هم  و از بالا به پایین 1ونیم سانتی متر باشد، در داخل لبیاماژور ها قرار بگیرد و از بین لبیاماژور ها بیرون نزند، قسمت کلیتوریس هم کوچک باشد و از بین لبیاماژور ها دیده نشود.

نمونه کار لبیاپلاستی

بیشتر بیماران قبل از مراجعه به جراح زیبایی زنان تقاضای ارسال نمونه کار دارند، باید گفت در چندین کشور موزه هایی وجود دارند در رابطه با لبیا ها و شکل آن ها، از آنجا که تنوع زیادی بین لبیا ها وجود دارد، این نشان دهنده این است که همه لبیا ها می توانند به نوبه خود نرمال باشند. اما از نظر زیبایی لبیاها با یکدیگر متفاوتند در نتیجه نمونه کار لبیا اصلا قابل ارزیابی نیست و هر شکل لبیا با دیگری متفاوت است و نتیجه عمل هر فردی با دیگری تفاوت دارد، بسته به اندازه لبیا، چین ها و… همگی در نتیجه جراحی لابیاپلاستی تاثیر گذار است.

هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی

آیا الزام به انجام هودکتومی همراه با لابیاپلاستی است ؟

خیلی از بیماران تمایل دارند که لابیاپلاستی را بدون انجام هودکتومی انجام دهند، در حالی که هود قسمتی از لبیاست و در  90 درصد موارد بیمارانی که لبیاپلاستی انجام می دهند، احتیاج به هودکتومی به صورت همزمان دارند، زیرا با کوچک شدن لبیاها، هود همچنان بزرگ می ماند و این باعث می شود که بیمار دچار عارضه پنیس فورم شود.

هودکتومی چیست؟

هود در حقیقت ناحیه ی پوشاننده قسمت کلیتوریس است و با کلیتوروپلاستی و یا کلیتوروریداکشن متفاوت است، خیلی از بیماران این ترس را دارند که با عمل هودکتومی حس جنسی خود را از دست دهند و یا از آن به عنوان ختنه در زنان یاد می کنند. در حالی که هودکتومی اینگونه نیست، هود در واقع یک پوستی است که ناحیه کلیتوریس را پوشانده و از کلیتوریس محافظت می کند. گاهی این ناحیه پوشاننده و پوست خیلی بزرگ و چین های زیادی دارد و از نظر زیبایی تاثیر منفی دارد. در این موارد می توان با عمل جراحی هودریداکشن ناحیه هود را کوچک کنیم. در این جراحی تنها پوست برداشته می شود و هیچ ربطی به خود کلیتوریس ندارد و برداشت این پوست نه تنها باعث نمی شود بیمار حس جنسی خود را از دست بدهد، بلکه در خیلی از موارد باعث می شود هودی که حالت مخفی داشت قابل دسترس شود و بیمار حس و در نتیجه ارگاسم بهتری داشته باشد.

بی ارتباطی عمل لابیاپلاستی به میل و حس جنسی

باید گفت میل جنسی در خانم ربطی به ناحیه ژنیتال ندارد، میل جنسی یک حالتی است که از مغز، افکار و هورمون های بدن به دست می آید و اگر هم یک عمل زیبایی ناموفق برای بیمار انجام شود این نتیجه عمل می تواند به صورت غیر مستقیم بر اعتماد به نفس و در نتیجه حس جنسی موثر باشد.

در رابطه با حس جنسی هم باید گفت از آنجا که از طریق لبیاها حسی ایجاد نمی شود و اعصاب انتهایی هستند، کوتاه کردن آن ها باعث کاهش و یا افزایش حس جنسی نمی شود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها