همه چیز در مورد نقطه جی

اگر شما بانویی هستید که این مجموعه را برای مطالعه و کسب اطلاعات درباره نقطه جی (G-Spot) انتخاب کرده اید، بهتر است بدانید که مطالعات بسیار وسیعی بر روی این نقطه در اندام تناسلی زنان انجام شده است. در واقع، وجود نقطه جی، چیزی است که بیش از یازده قرن است که درباره آن بحث ها مختلفی انجام می شود. ارگاسم می تواند استرس را کاهش داده، کیفیت پوست را بهبود بخشیده و احساس خوبی به شما بدهد. البته، ارگاسم واژنی بخصوص مواردی که از راه دخول به دست می آید، به اندازه ماهیت جی اسپات ، پیچیده و مرموز است. در اکثر موارد، وقتی سخن از رسیدن به ارگاسم در طول مقاربت به میان می آید، تحریک کلیتورال مورد نیاز می باشد. برخی معتقدند این ناحیه در طول دخول، فاکتور کلیدی در رسیدن به ارگاسم واژنی است. در ادامه ، مطالعه مطالب گردآوری شده از سوی دکتر لیلا خلیلی بهترین جراح و متخصص زنان تهران را از دست ندهید تا با کسب اطلاعات مفید درباره این بخش پر رمز و راز و کلیدی در اندام جنسی تان، از جنبه های مختلف با این اندام بیشتر آشنا شده و با اقدام برای بهره مندی از روش های درمان، کیفیت زندگی جنسی تان را ارتقا دهید.

 

نقط جی - دکتر خلیلی

 

نقطه جی چیست؟

حتماً تا کنون درباره نقطه جی یا جی اسپات چیزهایی را شنیده اید که گفته می شود کلید رسیدن به ارگاسم واژنی حیرت انگیز است. این ناحیه که تحت عنوان نقطه گرافنبرگ نیز شناخته می شود بخشی از شبکه کلیتورال شما می باشد؛ به این معنی که وقتی این نقطه را تحریک می کنید در واقع در حال تحریک بخشی از کلیتوریس هستید. برآمدگی که به اندازه یک نخود بوده و در محل تلاقی لابیای داخلی قرار گرفته است، نوک کلیتوریس شما می باشد که به دو ریشه با طول تقریباً 4 اینچی تقسیم می شود. با توجه به اینکه این منطقه در افراد مختلف دارای موقعیت متفاوتی است نمی توان محل دقیقی برای آن تعریف کرد. وقتی تحریک می شوید، نقطه جی باعث می شود که منی به شکل فواره از بدن خارج شده و همین امر به رسیدن شما به ارگاسم کمک می کند.

چطور می توان جی اسپات را پیدا کرد؟

با توجه به اینکه هیچ نقشه راه علمی برای تعیین محل دائمی قرار گرفتن نقطه جی در اندام تناسلی وجود ندارد، یافتن آن می تواند پروسه ای دشوار باشد. این بدان معنی نیست که یافتن این نقطه امری ناممکن است. اگر می خواهید این نقطه را در بدنتان پیدا کنید، در حالت آرامش قرار بگیرید. سپس سوراخ واژن را قبل از وارد کردن انگشت ماساژ دهید. پس از آن، با استفاده از انگشت، آن را با حرکاتی وسوسه آمیز به سمت ناف بالا بکشید. روی نواحی داخلی واژن متمرکز شوید. به خاطر داشته باشید که استمناء یک روش کاملاً سالم و نرمال برای حفظ سلامت بدن است. باتوجه به اینکه رسیدن به سطح لذت از طریق تحریک نقطه G ، در هر فرد دارای الگوی خاصی می باشد، برای کشف ترجیحات خود زمان بگذارید و این اطلاعات را در اختیار شریک جنسی تان نیز قرار دهید تا بتوانید به بیشترین سطح لذت در طول رابطه جنسی تان برسید.

بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه G در طول رابطه جنسی

ناحیه مذکور را می توان در طول رابطه با شریک جنسی، با استفاده از انگشت یا به روش های دیگر تحریک کرد. پوزیشن هایی را امتحان کنید که شما را در موقعیتی قرار می دهد که روی حرکات خود کنترل بیشتری داشته باشید تا بتوانید کشف کنید که چه نوع تحریکی باعث می شود سطح لذت تان به بالاترین حد ممکن برسد. هرچند، اغلب پوزیشن ها در مقاربت به شما کمک می کند تا به لذت برسید.

درمان پی آر پی نقطه جی

درمان پی آر پی جی اسپات یک پروسیجر بدون جراحی است که در آن از خون خود بیمار برای تحریک جوانسازی واژن و کلیتورال و فعال کردن سیستم ارگاسم در زنان استفاده می شود.  برجسته کردن نقطه جی و پی آر پی دو روش درمان اصلی برای تقویت این اندام می باشند.

  • پی آر پی 

پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) ناهنجاری های جنسی زن از قبیل ناتوانی در انگیختگی، ضعف در رسیدن به اوج لذت یا تحریک جنسی ضعیف را درمان می کند. این فرایند در درمان درد در طول مقاربت نیز بسیار موثر است. این پروسیجر با گرفتن مقداری خون از بازوی بیمار و جدا کردن پلاسمای غنی از پلاکت از آن آغاز می شود. این محصول حاوی فاکتورهای رشدی است که به باز تولید بافت واژن کمک می کند.
غلظت های بالای کلرید کلسیم در خون، بیشتر از بافت است؛ بنابراین وقتی پزشک به پلاسما، کلرید کلسیم اضافه می کند، پلاکت ها اینگونه تصور می کنند که بافت آسیب دیده و شروع به آزاد کردن کلسیم در جریان خون می نمایند.
پزشک پلاسما را در ناحیه نزدیک کلیتوریس و درست در داخل واژن تزریق می کند. این کار باعث می شود که ناحیه واژن حساس تر شده و فرد راحت تر به ارگاسم برسد. با توجه به اینکه فرایند، تحت بی حسی موضعی انجام می شود اصلاً دردناک نبوده و کمتر از 35-40 دقیقه طول می کشد.

  • برجسته کردن نقطه جی

بزرگ کردن نقطه G ، فرایند درمانی دیگری است که در زمان معرفی به حوزه پزشکی، تحولی وسیع را در این زمینه برانگیخت. این روش درمانی از طریق بزرگ کردن جی اسپات با استفاده از تزریق فیلرهای پوستی، زندگی جنسی زن را بهبود می دهد. این درمان برای آندسته از بانوانی که مایلند از زندگی جنسی خود بیشترین لذت را برده و به دلیل ورود به دوره یائسگی و بالا رفتن سن، از کیفیت زندگی جنسی شان کاسته شده است گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. درمان بزرگ کردن نقطه جی، لذت جنسی را از طریق نفوذپذیر تر کردن در برابر فشار در طول رابطه جنسی، ارتقا می دهد. مطالعات مختلف نشان داده اند زنانی که از ای فرایند درمانی بهره می برند، به ارگاسم قوی تری دست یافته و می توانند در طول یک مقاربت، چند بار آن را تجربه کنند.

در این فرایند نخست باید با روش یافتن جی اسپات که پیشتر شرح داده شد، موقعیت این نقطه پیدا می شود. سپس یک تست لگن برای تعیین موقعیت دقیق این نقطه انجام می پذیرد. در مرحله بعد، پس از تزریق بی حسی موضعی، فیلر پوستی به این ناحیه تزریق می گردد. این فیلر در جی اسپات به دام می افتد و در زمان تحریک، انگیختگی جنسی را ارتقا می دهد.

مزایای درمان نقطه جی

  • پوست صاف تر و جوان تر در لب های واژن
  • سفت شدن سوراخ واژن
  • ارگاسم های مکرر تر و قوی تر
  • بالاتر رفتن سطح لذت جنسی
  • افزایش توانایی برای رسیدن به ارگاسم
  • کاهش درد در طول مقاربت
  • افزایش لغزندگی طبیعی در طول رابطه جنسی
  • کاهش بی اختیاری ادرار

چه کسانی برای درمان نقطه جی داوطلبین ایده الی هستند؟

درمان پی آر پی جی اسپات برای هر بانویی که دچار ناهنجاری جنسی از قبیل ناتوانی در انگیختگی، رسیدن به اوج لذت یا تمایل کم برای ورود به رابطه جنسی می باشد، گزینه ایده الی محسوب می شود. بعلاوه، این فرایند می تواند بی اختیاری ادراری و درد در طول رابطه جنسی را نیز تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

چند جلسه درمان جی اسپات مورد نیاز است؟

تنها 2-4 جلسه برای دستیابی به تاثیراتی که بتواند ماندگاری خود را تا 18 ماه حفظ کند کافی است. بیشتر بانوان بعد از 12 هفته به منظور حفظ ماندگاری نتیجه به دست آمده ، مجدداً برای درمان اقدام می کنند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها