نور درمانی در زنان

استفاده از نور درمانی در زنان چه مزایایی دارد؟ آیا با کمک نور درمانی می توان مشکلات ناحیه ژنیتال را برطرف کرد؟ به گفته دکتر خلیلی یکی از مشکلات شایع در خانم ها به خصوص در سنین یائسگی، قبل از یائسگی خشکی واژن است. به غیر از خشکی واژن مشکلات دیگری ایجاد می شود از جمله، عفونت های مکرر، احساس سوزش، بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار و افتادگی مثانه.

نور درمانی در زنان

برای درمان این بیماری ها، روش درمان باید یک روش غیر جراحی و ترجیحا غیر مدیکال باشد، به این دلیل که برای رفع این چنین مشکلات، روش جراحی درستی نداریم، حتی برای افتادگی مثانه، چون می تواند به مرور زمان باعث ایجاد عوارض شود. استفاده از روش های دارویی و آنتی بیوتیک ها به مدت طولانی می تواند ایجاد مقاومت کند و درمان را در برخی موارد غیر ممکن کند. به همین دلیل امروزه از روش های غیر جراحی بیشتر استفاده می شود که بهترین آن ها استفاده از روش و وسایل انرژی است.

از زمان های سال ها قبل از میلاد، دیده می شد که خانم ها برای درمان خشکی واژن و عفونت ها از سنگ های داغ استفاده می کردند که همین امر اساس و پایه انرژی درمانی در درمان حوزه زنان شد.

یکی از این وسایل استفاده از آر اف است، که می تواند گرما را به واژن منتقل کند، تا با استفاده از گرما، جوانسازی، رفع خشکی و رفع اثرات التهابی را داشته باشیم.

نور درمانی در زنان

 

دستگاه EVA

دستگاه  eva یک دستگاهی است که بر اساس آر اف است، هم آر اف واژینال دارد که به منظور آر اف واژینال استفاده می شود و هم آر اف پوستی دارد که به منظور تایتنینگ، سفتی لبیاماژور ها و جوانسازی قسمت خارجی واژن استفاده می شود. البته تنها این موارد نیستند، می توان از این دستگاه در موارد بیماری های پوستی، خشکی پوست، درد در زمان نزدیکی و التهاب های ناحیه واژینال نیز استفاده کرد.

 دستگاه Dafne

دستگاه Dafne، دستگاه جدیدی است که بر اساس، نور درمانی درمان را انجام می دهد و می توان گفت اولین دستگاهی است که با استفاده از LED می توان مشکلات واژن را برطرف کرد.دستگاه  Dafne  از نور های قرمز، نور آبی و اینفرارد برای جوانسازی، از بین بردن باکتری ها و افزایش خونرسانی استفاده می کند.

عفونت های مزمن واژن، یکی از مهم ترین مشکلات خانم ها است که درمان در آن ها بسیار سخت است و به دلیل مقاومت دارویی که ایجاد شده است، بیمار دچار مشکلات مختلف می شود، می توان با استفاده از نور آبی دستگاه  dafne این عفونت ها را از بین ببریم.

برای جوانسازی، افزایش خونرسانی و افزایش ارگاسم لازم است از نور قرمز دستگاه استفاده شود و همینطور برای رفع التهاب ها از نور اینفرارد استفاده کرد.

همینطور این دستگاه برای رفع بی اختیاری ادرار و شلی عضلات واژن می توان خیلی موثر و کمک کننده باشد.

در این دستگاه از سری های یکبار مصرف استفاده کرده اند تا بیمارانی که نگران ابتلا به عفونت هستند و یا تمایل دارند در طول درمان از سری یکبار مصرف استفاده کنند، انتخاب خوبی است. بیمار می تواند با سری مخصوص به خود در حدود 7-8  جلسه استفاده کند، و تکنیک جدیدی که قرار است به این دستگاه اضافه می شود، سری مخصوص است که می تواند بر لبیامینورها اثر کند، تا باعث رفع مشکلات لبیامینور ها، جوانسازی لبیامینور ها و تغییر شکل لبیامینور ها در حد کم شود.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها