نقطه اوج

خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در یکی از مصاحبه های خود در ارتباط با دلایل عدم رسیدن به ارگاسم صحبت می نمودند که در مقاله زیر  بخشی از این صحبت ها آماده گردیده است. این متخصص زنان می گوید: خیلی از افراد شاید در طول زندگی به نقطه اوج لذت جنسی رسیده باشند، اما برای حدود 80 درصد از زنان و 28 درصد از مردان رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی کمی مبهم و گنگ است. بله بسیاری از افراد به خصوص در بانوان در رسیدن به او لذت جنسی مشکل دارند و هیچ گاه آن را تجربه نکرده اند که اغلب دلایل روانی مانند استرس یا اضطراب دارد.

 نقطه اوج

جمعی از محققان برای اینکه بداند چرا مردان و زنان در رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی دچار مشکل هستند تحقیقاتی را بر روی آناتومی جنسی و کالبد شناسی اعصاب انجام داده اند . این گروه دریافته اند که برای مردان، توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی در یک تعادل ظریف بین سیستم پاراسمپاتکی عصبی، که وظیفه کنترل بدن در حالت استراحت را دارد و سیستم عصبی سمپاتیک، که کنترل هیجانات بدن را به عده دارد،  است. محققان دریافته اند که اختلال عملکرد جنسی مردان اعلب در عدم تعادل در این سیستم ها ناشی می شود. برای مثال، در درمان انزال زودرس مادم العمر، سیستم سمپاتیک معمولا بیش از حد فعال است و سیستم پاراسمپاتیک غیر فعال یا کم عمل می کند.

برای زنان، از سوی دیگر، اختلال رسیدن به اوج لذت جنسی در اغلب بیشتر موارد از یک مشکل جسمی از یک عصب است. چوچوله، یک بافت کوچک در مهبل (واژن) است که رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان مرتبط با این بافت می باشد. در هنگام رابطه جنسی، این بافت به سمت دیواره واژن بیرونی حرکت می کند و به گفته محققان هرچه این بافت به دیوار واژن نزدیکتر شود احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان بیشتر است.

در حالی که چوچوله نقش مهمی در ارگاسم زنان بازی می کند، مطالعات نشان داده است که در بسیاری از زنان وجود نقطه “G” در ارگاسم زنان بسیار موثر است و می توان گفت محل رسیدن به ارگاسم در هر زنی ممکن است متفاوت باشد و یکی از این دو نقطه در رسیدن به اوج ارگاسم در زنان موثر باشد. در اصل نحوه انشعاب عصب پوندال در این امیر بسیار موثر است . در صورتی که این عصب در نقطه “G”  تجمع بیشتری داشته باشد ارگاسم از این نقطه و در صورتی که فاصله بین چوچوله تا سوراخ واژن کم باشد ارگاسم از این نقطه صورت میگیرد.

نقطه اوج

خانم دکتر خلیلی در ادامه فرمودند که اگر چه اغلب افراد بر این باورند که تجربه جنسی و توانایی به اوج رسیدن بستگی به اعتماد به نفس و توانایی اعتماد است اما مطالعات اخیر نشان داده است که خلاف بر این است و رسیدن به نقطه اوج جنسی از پایه اساس با میزان تجربه افراد در رابطه جنسی غیر مرتبط است و اگر به این صورت بود کسانی که در رابطه اول به نقطه جنسی می رسند این امر را نقض می کند.

درک دلایل ساختاری خاص که در پشت اختلال عملکرد جنسی وجود دارد می تواند در ارتباط با هر فرد متفاوت باشد و متناسب با هر بیمار درمانی متفاوت ارائه خواهد شد.

با توجه به این تحقیقات می توان  این اطمینان را به همه بیماران داد که رسیدن به اوج لذت جنسی برای تمامی افراد امکان پذیر است. کسانی که با مشکل رسیدن به اوج لذت جنسی مواجه هستند می تواند با مارجعه به پزشک متخصص با درمان مشکل جسمی خود به اوج لذت جنسی خود برسند. این مورد هم قابل ذکر است که رسیدن به اوج لذت جنسی تنها یک سرگرمی نیست بلکه برای سلامت جسم و روح مورد نیاز است و کسانی که به اوج لذت نمی رسند از دید پزشکی بیمار به حساب می آیند و باید تحت درمان قرار گیرند. رسیدن به اوج لذت جنسی علاوه بر جوان نگه داشتن ذهن باعث افزایش سطح شادی در افراد و تاثیر بر روی هورمون های خواب آور و سیستم های انتشار درد خواهند بود.

 

نظرات

1 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها