نتیجه جراحی لابیاماژو پلاستی

خیلی از بیماران در رابطه با نتیجه جراحی لابیاماژو پلاستی از دکتر لیلا خلیلی سوال می پرسند. لبیا ماژور ها در حقیقت دو بافت حاوی چربی در دو طرف دستگاه تناسلی خانم ها هستند که وظیفه اصلی آن ها حفاظت از لبیا مینور ها و ورودی واژن است. لبیا ماژور ها به علت مختلف ممکن است دچار تغییرات شود، افزایش سن، کاهش یا افزایش شدید وزن، تغییر هورمون ها و بارداری، ورزش های سنگین و… همگی می تواند سبب تغییر شکل لبیا ماژور ها شود. لبیا ماژور ها یا دچار کاهش چربی می شوند و یا سبب  شلی و حالت آویزان شدن پوست این ناحیه می شوند. بسته به اینکه لبیا ماژور یک شخص دچار چه تغییراتی شود، روش ها و جراحی ها بسته به آن توسط جراح زیبایی زنان انتخاب می گردد.

عمل های زیبایی لبیاماژور

به صورت کلی بخواهیم عمل های زیبایی ناحیه لبیا ماژور را نام ببریم، این جراحی شامل، استفاده از فیلر و حجم دهنده ها هستند و روش دوم که روشی موثر تر است و البته به روش خاصی انجام می شود، روش بعدی عمل لبیاپلاستی ماژور است که همانند ابدوپلاستی پوست اضافی برداشته و چروک ها و شلی پوست حذف می گردد، روش های دیگر همانند استفاده از لیفت با نخ است که بدون جراحی، سبب حجم دهی و لیفت و کشیدگی لبیا ماژور ها می گردد، در نتیجه بسته به اینکه بیمار دچار چه مشکلی باشد، روش درمان انتخاب می شود.

در صورتی که حالت لبیا ها خیلی شل و آویزان نباشد می توان از جراح لابیاماژور صرف نظر کرد و از سایر روش های درمان استفاده کرد.

نتیجه جراحی لابیاماژو پلاستی

لیفت با نخ

در مواقعی که افتادگی و شلی پوست بیش از اندازه نباشد می توان برای بهبود چروکیدگی و تغییر شکل لبیا از لیفت با نخ استفاده کنیم. ممکن است خیلی از بیماران لیفت با نخ واژن را با لیفت با نخ صورت اشتباه بگیرند و از این گله کنند که بعد از  یک مدت اثر لیفت با نخ از بین می رود. دکتر لیلا خلیلی به این بیماران این اطمینان را می دهند که در رابطه با لیفت با نخ نباید مقیاس صورت باشد، زیرا در لیفت صورت هدف کشیدگی پوست است در حالی که در  لبیا ماژور ها هدف  این است که با کمک نخ های خاص، سبب جوانسازی و ایجاد پوست جدید در این ناحیه است.

عمل لیفت با نخ یک عمل نیمه تهاجمی است و نیازی به اتاق عمل و بیهوشی ندارد با استفاده از بی حسی  و در مدت زمان 10 تا 20 دقیقه انجام می شود.

عوارض خاص و محدویت ندارد، نهایتا از ورزش سنگین، رابطه جنسی تا 3 روز  خودداری شود تا فشار به این ناحیه وارد نشود و  نخ ها دچار کشیدگی نشوند.

سوالی که اغلب بیماران دارند این است که تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت برای تزریق چربی به واژن لازم است چندین برابر مقدار لازم  را تزریق کرد، در بیمارانی  که تصیم به حجم زیاد است بهتر است از چربی استفاده نکرد، به این دلیل که همین حجم از چربی باعث کشیدگی پوست  می گردد  و در اخر سبب بدتر شدن نتیجه می شود .

در نتیجه در افرادی که لبیا ماژور انجام می دهند و بعد از جراحی چروک های زیادی دارند و تمایل به اصلاح این چروک ها دارند، بهتر است از تزریق چربی استفاده نکنند، تزریق ژل در این موارد بهتر است.

همچنین بیمارانی که لبیا های بزرگی دارند، نباید از تزریق چربی استفاده کنند، به این دلیل که چربی خود سبب کشیدگی و شل تر شدن این ناحیه می گردد، هر چه لبیا ماژور ها شل تر دیده شوند سن ناحیه ژنیتال بیشتر نشان داده می شود، در نتیجه همه بیماران کاندید چربی نیستند  و گاهی می توان تنها با یک ژل و یا همراه با لیفت با نخ نتیجه ای را به دست آوریم که با تزریق چربی می توان به دست آورد. در نتیجه بسته به بیمار  و مشکل  ایجاد شده روش درمان انتخاب می گردد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها