معایب تزریق چربی به لابیا

معایب تزریق چربی به لابیا چیست ؟ تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟ لبیا ماژور ها قسمتی از ناحیه تناسلی هستند که می توان گفت مهم ترین قسمت آن هستند، بافت های حاوی چربی هستند که از استخوان عانه تا ناحیه مقعد کشیده می شوند که وظیفه اصلی آن حفاظت از لبیامینور و دهانه ورودی واژن است.

لایو دکتر لیلا خلیلی در رابطه با وایتنینگ و تزریق ژل

به علل مختلف ممکن است که لبیا ماژور ها دچار تغییر شوند، که این تغییر شکل به دو صورت مهم بروز می کند،به صورت لیپوآتروفی که با کاهش چربی است و یا به صورت چروک شدن و شل شدن پوست است. برای آنکه بتوان تغییرات ایجاد شده را از نظر زیبایی ناحیه ژنیتال را جبران کنیم، روش های مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن ها استفاده از فیلر ها و پر کننده هاست  و روش دوم استفاده از عمل های جراحی می باشد برای کسانی که بیش از اندازه پوست شل دارند و افتادگی پوستی شدید در ناحیه لبیا ماژور ها دارند، استفاده می شود و روش سوم که به مراتب جدید تر است، استفاده از نخ های لیفت است که در شرایطی که افتادگی خیلی شدید نیست، می توان از نخ لیفت لبیا ماژور ها استفاده کرد.

معایب تزریق چربی به لابیا

تزریق ژل به لبیا ماژور

تزریق ژل یک پروسه کلینیکی است، به این معنی که این روش برای بیمار  به صورت سرپایی انجام می شود. در این روش نیازی به بیهوشی و اتاق عمل نمی باشد.

معایب تزریق چربی به لابیا و تزریق ژل

خیلی از بیماران این سوال را دارند که تزریق کدام روش بهتر است، باید گفت هر کدام از دو روش مزایا و معایب خود را دارند، اما به صورت کلی باید روش درمان به نسبت بیمار انتخاب شود.

مهمترین مزیت چربی این است که جسم خارجی نیست و از بدن خود شخص است و اگر میزان بالایی از چربی نیاز است، این روش به صرفه است.

مزیت تزریق ژل هم در این است که این مواد آماده است و نیازی به این نیست که برای تهیه چربی بیمار اتاق عمل باشد، تزریق ژل یک پروسه بسیار سریع است و تنها با یک بی حسی بیمار آماده تزریق می شود.

به نسبت چربی چون میزان کمتری ژل تزریق می شود، فرم دهی بافت راحت تر است. زیرا میزان زیادی از چربی بعد از تزریق از بین می رود، در نتیجه نیاز به تزریق به میزان زیادی است، به طور مثال اگر  بخواهیم نهایت 6 سی سی چربی باقی بماند باید 50 سی سی تزریق شود، در نتیجه خیلی فرم دهی قابل کنترل نیست و بیمار بعد از تزریق ورم بالایی دارد. همچنین اگر بیمار دچار شلی پوست باشد، باید شلی پوست جبران شود در نتیجه میزان چربی زیادی باید تزریق شود، هر چه چربی تزریق شده بیشتر باشد، بافت بیشتر جذب می شود در نتیجه بعد از جذب چربی، شلی پوست بیشتر می شودکه برای درمان نیاز به جراحی می شود.

همزمانی لیزر وایتنینگ با تزریق ژل و جربی

بیشتر افراد نگران از بین رفتن اثرات تزریق ژل با لیزر وایتنینگ یا لیزر موهای زائد هستند. باید گفت این نگرانی بی مورد است، زیرا اثر لیرز به زیر پوست وارد نمی شود و اگر وارد شود، باعث سوختگی بسیار شدید می شود، در حالی که چربی یا ژل به عمق پوست تزریق می شوند و فاصله زیادی با لیزر دارند.

تاثیر لیزر وایتنینگ

افرادی که ترکیب درمانی می کنند در رابطه با سفید کردن واژن بهترین نتیجه را می گیرند، به این دلیل که لیزر کمک می کند که لایه ی تیره برداشته شود ولی لایه برداری پوست ناحیه ژنیتال خیلی کند است و سبب تیرگی می شود، به همین دلیل همزمان با لیزر بهترین کار استفاده از دارو است، بهترین دارو که به صورت اختصاصی برای ناحیه ژنیتال استفاده می شود، محلول pink  است که هم به صورت تنهایی و هم به صورت ترکیبی می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.

لازم به ذکر است که تمام محلول های لایه بردار باید زیر نظر جراح زیبایی زنان استفاده شوند، زیرا اسیدی هستند و می توانند باعث سوختگی شوند، اما محلول  pink را تنها با یک آموزش به بیمار می توان در منزل هم استفاده کرد، این محلول عوارضی ندارد و اگر به درستی استفاده شود می تواند باعث روشن شدن ناحیه ژنیتال شود.

بخش نظزات

Call Now Button