مزایا و معایب لابیاپلاستی

مزایا و معایب لابیاپلاستی چیست؟ خیلی از افراد تنها به دلیل زیبایی به دنبال انجام جراحی لابیاپلاستی نیستند و به دنبال برطرف کردن مشکلاتی مثل سوزش، درد، ناراحتی در زمان مایو پوشیدن و… کاندید لابیاپلاستی می شوند.اما این جراحی چه عوارض و مزایایی دارد؟

باربی لابیاپلاستی

باربی لبیاپلاستی یکی از روش های لابیاپلاستی است که بیشتر در کشور آمریکا و برای سلبریتی ها انجام می شود. باید در زمان برداشت لبیا خیلی با دقت عمل کرد، از آنجا که در طی جراحی باربی لبیاپلاستی بافتی که برداشته می شود بسیار زیاد است و این احتمال وجود دارد که، بافت بیش از حد کشیده شود که در نتیجه می تواند عوارضی مثل لبیاریداکشن را به وجود آورد و بیمار دچار مواردی مثل سوزش، خارش و نداشتن لبیا شود.

مزایا و معایب لابیاپلاستی

گاهی افراد دچار نتایج بد لابیاپلاستی می شوند، متاسفانه خیلی از پزشکان که تخصصی در جراحی لابیاپلاستی ندارند، این جراحی را انجام می دهند که در اکثر موارد بدون آموزش و تجربه هستند، در نتیجه همین مورد باعث شده است که تعداد عمل هایی که احتیاج به درمان مجدد دارند، به مرور زمان زیاد شود.

لابیاپلاستی همچون هر عمل دیگری ممکن است عوارضی مثل خونریزی، هماتوم و عفونت به احتمال کم دهد که مشکلات جدی نیستند، اما اگر لابیاپلاستی عوارضی مثل عدم تقارن شدید و نقص در ظاهر لبیا ها داشته باشد، نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی است، که از آن به عنوان مهم ترین عارضه لابیاپلاستی یاد می شود.

برخی از عوارض لابیاپلاستی قابل چشم پوشی هستند، به طور مثال زمانی که بیمار لابیاپلاستی انجام می دهد، باید این آگاهی را داشته باشد، که لبیا یک بافت است و بافت ممکن است کشیده شود، دچار گوشت اضافه شود و یا عدم تقارن جزئی داشته باشد، در حالت کلی ماهیت لبیا عدم تقارن است، این عوارض لابیاپلاستی را می توان بدون جراحی مجدد  و تنها با سافتنینگ اصلاح کرد.

مزایا و معایب لابیاپلاستی

اما گاهی عوارض آنچنان شدید است که هود و کلیتوریس کلا از بین رفته است، محل فرنولوم مشخص نیست و عوارض از این موارد که می توان گفت، به دلیل نا آگاهی جراح و عدم تجربه به وجود آمده است.

توصیه می شود در انتخاب جراح لابیاپلاستی خود دقت کافی را داشته باشید، حتما جراحی را انتخاب کنید که آموزش کامل در این زمینه را ببیند و این جراحی را برای شما با دستگاه و نخ صحیح انجام دهد.

توصیه می شود قبل از اینکه تصمیم بگیرید جراحی لابیاپلاستی انجام دهید، ابتدا باید این تصمیم را بگیرید که این جراحی را توسط کدام جراح لابیاپلاستی انجام دهید. ملاک انتخاب خود را در انتخاب جراح، هزینه پایین تر قرار ندهید، اگر دچار عوارض لابیاپلاستی شوید، باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

چه افرادی نیاز به لابیاپلاستی دارند؟

همه افراد لبیا های نرمالی دارند و جراحی لابیاپلاستی هم همانند جراحی بینی است یک مورد کلا شخصی است و به علایق فرد بستگی دارد. اما اگر بخواهیم تعریفی از لبیای زیبا داشته باشیم می توان گفت، لبیای زیبا لبیایی است که، کلیتوریس کوچک باشد، لبیا ها صاف باشند و در داخل لبیا ماژور ها قرار بگیرند.

آیا می توان همزمان لابیاپلاستی و لیزر سفید کننده انجام شود؟

این امکان وجود دارد، زیرا مرتبط با یکدیگر نیستند.

ارتباط میل جنسی با لابیاپلاستی

میل جنسی هیچ ارتباطی با جراحی لابیاپلاستی ندارد، اما ممکن است بیمار بعد از جراحی اعتماد به نفس بالایی پیدا کند و  میل جنسی بهتری داشته باشد.

برای مشاهده نتیجه لابیاپلاستی باید چند ماه بگذرد تا ورم لابیا ها کاملا از بین بروند.

نیاز است فرد دو تا سه روز استراحت نسبی در منزل داشته باشد.

تا یک هفته بعد از جراحی رانندگی نکند.

هچنین تا یک ماه ورزش و رابطه جنسی ممنوع است.

استفاده از استخر و جکوزی در این دوره یک ماه نیز ممنوع است.

بخش نظزات

Call Now Button