مزایای جراحی هودکتومی

مزایای جراحی هودکتومی کدام است؟ کلیتوریس چیست؟ کلیتوریس اصلی ترین و پیچیده ترین ناحیه تناسلی زنان است. تخمین زده می شود که این قسمت کوچک بدن دارای بیش از هشت هزار پایانه عصبی حسی است،یعنی تقریبا دو برابر بیشتر از سر آلت تناسلی. کل کلیتوریس حدود 4 اینچ طول دارد، اگرچه حساسیت و اندازه آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً شبیه یک نخود یا یک مروارید کوچک است.

منظور از کاهش هود کلیتورال چیست؟

جراحی کاهش هود کلیتورال یک روش فوق‌العاده مفید است، که هدف آن برداشتن بافت اضافی اطراف کلیتوریس به منظور نمایان شدن بهتر کلیتوریس و بهبود ظاهر فرج است. اول و مهمتر از همه، بیماران باید مطمئن باشند که هودکتومی نوعی ختنه کردن دستگاه تناسلی نیست و در واقع خود کلیتوریس را درگیر نمی کند. در عوض، هودکتومی به بافت اضافی یا یک هود کلیتورال بلند که شکل و عملکرد کلیتوریس را مختل می کند، تمرکز دارد.

در حین جراحی هودکتومی، که با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود و یک روش سرپایی است، جراح زیبایی زنان پوست اضافی اطراف کلیتوریس را با دقت کوتاه می کند، لازم به ذکر است که اعصاب و بافت خود کلیتوریس درگیر نمی شود. این جراحی به زنان اجازه می دهد تا احساسات جنسی خود را حفظ و یا تقویت کنند.

مزایای جراحی هودکتومی

مدت زمان بهبودی

پس از این جراحی ، ممکن است بیماران در این ناحیه کمی تورم، بی حسی و ناراحتی را داشته باشند. اما حتی بعد از جراحی بیشتر بیماران می توانند بعد از 1 تا 2 روز از جراحی به محل کار خود بازگردند. فعالیت‌های بدنی شدیدتر، از جمله ورزش و فعالیت‌های جنسی، برای چند هفته دیگر یا تا زمانی که پزشک آن را تایید نکند، ممنوع خواهد بود.

چه کسانی به هودکتومی نیاز دارند؟

تقریباً هر زنی که با علائم فیزیکی، زیبایی، یا عاطفی یک هود بلند کلیتورال دست و پنجه نرم می کند، می تواند از جراحی کاهش هود کلیتورال بهره مند شود. برخی از مزایای بالقوه هودکتومی عبارتند از:

افزایش حس جنسی

افزایش تحریک کلیتورال

ارگاسم های قوی تر و مکرر

توانایی بهتر برای رسیدن به اوج

بهبود ظاهر زیبایی فرج

کاهش ناراحتی در رابطه جنسی

واژن طبیعی تر، زنانه تر و جوان تر

افزایش اعتماد به نفس

بهبود رابطه با شریک زندگی

در طول و بعد از عمل هودکتومی چه چیزی می توان انتظار داشت؟

جراحی کاهش هود کلیتورال معمولاً به صورت یک عمل سرپایی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود. در طول جراحی با روش و دستگاه های مخصوص، مقدار از پیش تعیین شده ای از بافت اضافی هود حذف می شود. در صورت صلاحدید پزشک، جراح ممکن است اقدامات دیگری را برای اندام تناسلی انجام دهد، مانند لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و…

عوارض هودکتومی

انتخاب یک جراح بسیار ماهر و با تجربه برای به حداقل رساندن خطر عوارض و اطمینان از موفقیت آمیز بودن عمل ضروری است. هنگامی که توسط یک جراح غیر ماهر این جراحی انجام می شود، خطر از دست دادن حس کلیتورال یا نتیجه زیبایی نامطلوب پس از هودکتومی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

با جراحی هودکتومی، زندگی جنسی کامل و عزت نفسی را که شایسته آن هستید افزایش دهید.هر زنی سزاوار احساس اعتماد به نفس و رضایت از روابط جنسی است. اگر هود کلیتورال بلند باعث می شود که نسبت به ظاهر خود احساس شرمندگی داشته باشید یا شما را از لذت بردن از مقاربت باز می دارد، هودکتومی برای شما بهترین انتخاب است.

بخش نظزات

Call Now Button