مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

چه مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی نیاز است ؟ منظور از عمل واژینوپلاستی، جمع کردن قسمت داخلی واژن است. این عمل در بیش از 95 درصد موارد بهتر است که همراه با پرینورافی انجام شود. در موارد خاص که قصد، عدم ایجاد اسکار است می توان با عمل پرینورافی این جراحی را همراه کنیم. عمل پرینورافی که همزمان با عمل واژینوپلاستی انجام می شود، در واقع با هدف سفت کردن عضلات عرضی پرینه انجام می شود، که این عضلات نقش مهمی در دهانه ورودی واژن دارند. بهتر است این جراحی با بیهوشی یا بی حسی از کمر انجام شود، گاهی این جراحی را بی حسی موضعی نیز انجام می دهند، اما ممکن است بیمار دچار افت فشار و یا شوک شود. در نتیجه بهتر است با بی هوشی و در مرکز جراحی در اتاق عمل این جراحی انجام شود.

 

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

 

 

 

 

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی​

دوره ریکاوری برای این جراحی حدود 2 تا 3 روز استراحت نسبی در منزل است. یک ماه و نیم ورزش، رابطه جنسی و استخر برای این افراد ممنوع است.

خیلی از بیماران از ترس عمل واژینوپلاستی صحبت می کنند، باید گفت این جراحی ترسناک نیست، اما از آنجا که جراحی بر عضلات انجام می شود، بعد از عمل بیمار احساس ناراحتی دارد، خصوصا این احساس در زمان نشستن شدت پیدا می کند، اگر بیمار این درد را داشته باشد به این معنی است که جراحی به درستی انجام شده است.

عمل واژینوپلاستی پرینورافی این مزیت را دارد که از افتادگی بیش از حد مثانه در آینده جلوگیری می کند. به این معنی که اگر پرینه بیمار مشکل داشته باشد و به مرور زمان دچار افتادگی مثانه و رحم شود، عمل مثانه سخت، پر عارضه و برگشت پذیر است، این موضوع در رابطه با عمل رحم نیز صدق می کند. این عمل از افتادگی بیشتر رحم جلوگیری می کند.

تاثیر ورزش های سنگین در افتادگی

ورزش های سنگین و یا بدنسازی به دلیل فشار هایی که به کف عضلات لگن وارد می کند، می تواند به خودی خود باعث افتادگی مثانه و شلی کف لگن شود.

زمان مورد نیاز برای جراحی واژینوپلاستی

این جراحی به زمانی حدود یک ساعت و نیم نیاز دارد، اما این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود، یعنی حدود 5 تا 6 ساعت بعد از جراحی، زمانی که بیمار در روند ادرار با مشکلی مواجه نباشد، می تواند ترخیص شود.

آیا امکان جراحی واژینوپلاستی همراه با زایمان سزارین وجود دارد؟

در بارداری خصوصا در زمان زایمان، حتی اگر بیمار سزارین هم انجام دهد، تمام عروق لگنی محتمل شده اند، و لگن پر خون است، به همین دلیل اصلا این کار توصیه نمی شود. زیرا آناتومی به هم ریخته است و ممکن است نتیجه جراحی اصلا رضایت بخش نباشد، ریسک خونریزی در این شرایط بسیار بالاست، زیرا عروقی که بسیار پر خون شده اند در اثر باز شدن دچار خونریزی می شوند، به همین دلیل باید بیمار 2 ماه تا 6 ماه بعد زایمان، برای عمل های زیبایی و ترمیمی اقدام کند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها