مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن کدامند؟ آیا این مراقبت ها در نتیجه کار موثر هستند؟ روشن سازی ناحیه تناسلی ، روشی است، شامل استفاده از کرم های موضعی، لایه بردارهای شیمیایی یا لیزر درمانی، با هدف روشن شدن پوست اطراف ناحیه بیکینی است. سفید کردن واژن به روش های مختلفی انجام می شود. اغلب درمان های سفید کننده ناحیه تناسلی با لیزر، نوعی فرآیند لایه برداری است. به منظور حل مشکل رفع تیرگی ناحیه تناسلی، درمان های سفید کننده ناحیه تناسلی، نتایج بسیار رضایت بخشی را ارائه می دهند. لیزر درمانی نوعی فرآیند لایه برداری و یکی از روش های زیبایی دستگاه تناسلی است .سفید سازی واژن با لیزر با هدف از بین بردن دائمی بافتهای رنگی تیره، در ناحیه واژن یا حتی در پرینه انجام می شود.

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

چرا ناحیه تناسلی خارجی تیره می شود؟

ناحیه تناسلی خارجی می تواند به دلایل مختلف در طول زمان تیره یا تغییر رنگ دهد. این وضعیت ممکن است باعث ناراحتی زیبایی در زنان شود. عوامل زیر در تیرگی ناحیه تناسلی خارجی نقش دارند:
هورمون استروژن
داشتن پوستی تیره
ژنتیک
بارداری
استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری
سندرم تخمدان پلی کیستیک
برخی از اختلالات هورمونی
استفاده از تیغ برای اصلاح ناحیه تناسلی
تیره شدن ناحیه تناسلی می تواند از نظر روانی زنان را تحت تأثیر قرار دهد، و باعث عدم اعتماد به نفس در هنگام رابطه جنسی شود.

مدت زمان لازم برای سفید کردن ناحیه تناسلی

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر میکروسرجری معمولاً به مدت 30-20 دقیقه طول می کشد. می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. به این ترتیب رنگ تیره پوست از بین می رود و پوستی زنده، براق و مایل به صورتی ظاهر می شود. حتی با یک جلسه می توان 30-40٪ سفید سازی را بدست آورد.لازم به ذکر است که ممکن است در یک ماه اول تیرگی ناحیه تناسلی شدید شود، جای نگرانی نیست، این امر تنها به دلیل اثر گذاری لیزر است، نتایج حاصل از سفید شدن لیزر معمولاً پس از 1 ماه ظاهر می شود، که البته مراقبت های بعد از آن در این نتایج بی تاثیر نمی باشد.

مراقبت های بعد از سفيد کردن واژن

به طور حتم توجه به مراقبت های بعد از سفید کردن واژن، می تواند در نتیجه کار موثر باشد.

لازم است بعد از پروسه ناحیه تناسلی خود را تمیز و خشک نگه دارید.

استفاده از کمپرس یخ به منظور رفع سوزش و التهاب توصیه می گردد.

در صورتی که متخصص زنان دارویی تجویز کرده است، باید طبق دستور مصرف شود.

به منظور جلوگیری از سوزش، درد و التهاب بعد از لیزر معمولا، جراح زیبایی زنان کرم های موضعی و برخی لوسیون ها را تجویز می کند. تا دو هفته اول، پماد های موضعی یک تا دو بار در روز باید استفاده شود.

لازم است تا 10 روز بعد از سفید کردن واژن، از ورزش و فعالیت های سنگین تا حد ممکن جلوگیری کنید.

سفید کردن ناحیه تناسلی مانعی در رابطه جنسی ایجاد نمی کند، اما بهتر است، شروع رابطه جنسی از دو روز بعد از سفید کردن واژن باشد.

بعد از لیزر استفاده از لباس های تیره، پلاستیکی و تنگ به هیچ وجه توصیه نمی شود. استفاده از لباسهای گشاد و اطمینان از بهداشت ناحیه تناسلی لازم است.

چه روشی برای سفید کردن واژن مناسب است؟

برای روش سازی ناحیه تناسلی خیلی روش های مختلفی وجود ندارد، روش هایی که وجود دارد می توان از داروهای شیمیایی و لیزر که یکی از راه های موثر است، استفاده کرد. بهتر است که ترکیب این دو روش استفاده شود، زیرا پوست ناحیه ژنیتال با سایر اعضای بدن متفاوت است، در نتیجه بهتر است بیمار از ترکیب درمانی استفاده کند. استفاده از یکسری از لوسیون ها، کرم ها، ژل ها و در نهایت لیزر توصیه می شود، که می تواند با لایه برداری سطحی و موثر خیلی کمک کننده باشد.

آیا لیزر سفید سازی واژن باعث سوزش و درد می شود؟

به طور مثال لیرز co2 یا مونالیزا که قبلا استفاده می شد، تهاجمی تر است، به نسبت لیزر اربیوم (ژولیت) که در حال حاضر استفاده می شود این لیزر با سوزاندن عمل سفید سازی را انجام نمی دهد، در این روش حالت تهاجمی بسیار کم است و اثر گذاری بهتری دارد، اگر پوست آمادگی نداشته باشد و یا تنظیماتی که استفاده می شود، درست نباشد، می تواند باعث سوختن پوست و بروز عارضه شود.

لیزر موهای زائد بهتر است یا سفید کردن؟

از آنجا که وجود مو و ریشه های مو، خود باعث تیره تر دیده شدن پوست می شود، اکثرا توصیه می شود ابتدا لیزر موهای زائد را انجام دهند یا حداقل دو یا سه جلسه این کار را انجام دهند، بعد از آن لیزر روش سازی را شروع کنند. زیرا اگر ابتدا بیمار لیزر روش سازی را انجام دهد لازم است مدتی بگذرد و بعد از آن لیزر موهای زائد را داشته باشند.

آیا سفید کردن واژن با روش های خانگی (سرکه)موثر است؟

بیشتر سرکه برای از بین بردن عفونت استفاده می شود، حتی برای از بین بردن عفونت هم خیلی استفاده از سرکه توصیه نمی شود. حتی لوسیون های مخصوص سفید سازی واژن هم به تنهایی نمی تواند باعث تغییر رنگ ناحیه تناسلی شود. توصیه می شود از داروهایی استفاده شود که به دوز و تاثیر گذاری آن آگاه باشید. به هر حال روش های خانگی در سفید سازی واژن نمی تواند موثر باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها