تصویر مراقبت های بعد از تنگی واژن دکتر خلیلی

فهرست مطالب

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن که در اصطلاح پزشکی واژینوپلاستی نام دارد، روشی است که با هدف ترمیم و بازسازی واژن انجام می شود و می تواند به درمان آسیب های وارده به واژن در پی زایمان یا عوارض ناشی از بیماری های کف لگنی کمک کند. این روش بسته به نیازهای فرد با استفاده از تکنیک های مختلفی انجام می شود و همانند هر روش دیگری، دوره نقاهتی دارد که فرد ملزم به رعایت یک سری نکات و مراقبت ها می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن بپردازیم.

تنگ کردن واژن چیست؟

تنگ کردن واژن یکی از روش های جوانسازی واژن است که به بهبود زیبایی ظاهری و عملکردی واژن کمک می کند. تمامی خانم هایی که در پی بالا رفتن سن، بعد از زایمان های متعدد و یا رابطه جنسی، تغییراتی مانند گشاد شدن را در دهانه رحم خود احساس می کنند، می توانند با مشورت متخصص زنان از مزایای این روش بهره مند شوند. چرا که گشاد شدن واژن علاوه بر این که زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند بر عملکرد واژن نیز تاثیر بگذارد و علاوه بر کاهش میل جنسی، درجاتی از بی اختیاری ادرار را نیز به همراه داشته باشد.

جهت انجام این روش، ابتدا برش هایی بر روی نواحی و پوست اضافی واژن زده می شود و سپس دیواره واژن به یکدیگر نزدیک خواهند شد. برای بخیه زدن می توان از نخ و یا لیزر استفاده کرد که لیزر بهترین روش است. انرژی ساطع شده از لیزر، می تواند منجر به تحریک و تولید کلاژن سازی شود که علاوه بر تنگ شدن واژن، با تولید بافت جدید شاهد سفت تر شدن ناحیه و هم چنین رفع تیرگی ناحیه نیز خواهیم بود.

تصویر مراقبت های بعد از تنگی واژن دکتر خلیلی

دوره نقاهت تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی روش سرپایی است و نیاز به بستری شدن ندارد. کاملا طبیعی است که بعد از جراحی مقداری کبودی و التهاب در ناحیه دیده شود که بعد از گذشت چند روز برطرف می شود. به مرور که از میزان التهاب کاسته می شود، شما می توانید نتایج این روش را به خوبی مشاهده کنید و مراقبت ها به نوع روشی که انجام می شود، بستگی دارد و بسیاری از افراد بعد از گذشت سه تا پنج روز می توانند به محل کار خود برگردند.

برای آن دسته از افرادی که نگران جای اسکار هستند، باید بگوییم که بخیه ها در چین های طبیعی ناحیه تناسلی زده می شوند و به همین خاطر، کمترین میزان اسکار دیده خواهد شد و از طرفی، بخیه ها نیز به مرور محو می شوند و نخ ها نیز از نوع جاذب هستند و جذب خواهند شد.

بیشتر بخوانید(تزریق ژل به لابیا،میوم رحم)

مهم ترین مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

از جمله مهم ترین اقداماتی که بعد از تنگ کردن واژن باید در نظر داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهتر است روز بعد از انجام جراحی، در منزل استراحت کنید و در صورتی که احساس درد داشتید، از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک مانند استامینوفن استفاده کنید.
  • برای کاهش التهاب و ورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید که بهتر است چند مرتبه در طول روز و به مدت ده دقیقه انجام شود.
  • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، نوافن و ایبوپروفن باید خودداری کنید. چرا که این قبیل داروها میزان خونریزی را افزایش می دهند.
  • یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی است و این که بخیه ها حتما باید خشک نگه داشته شوند.
  • از انجام فعالیت های شدید بدنی، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش به مدت حداقل یک هفته باید خودداری شود.
  • برقراری رابطه جنسی و استفاده از تامپون به مدت چهار تا شش هفته ممنوع می باشد.
  • تا جایی که می توانید آب و مایعات مصرف کنید تا هیدراته بدن حفظ شود.
  • رژیم غذایی سالم و مقوی داشته باشید تا روند ترمیم بخیه ها با سرعت بیشتری انجام شود.
  • از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات باید خودداری شود. چرا که نیکوتین و الکل دو ماده ای هستند که روند ترمیم را به تاخیر می اندازند.

بیشتر بخوانید(تجربه عمل واژینوپلاستی،افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی)

دکتر لیلا خلیلی

دکتر لیلا خلیلی

متخصص زنان و زایمان و زیبایی، فلوشیپ جراحی زیبایی پلاستیک از آمریکا، فلوشیپ جراحی زیبایی زنان از آمریکا و اروپا، ملقب به مونالیزا در بین جراحان زیبایی...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =