مراقبت بعد از جراحی لابیاپلاستی

آیا پس از جراحی لابیاپلاستی نیاز است که مراقبت خاصی صورت گیرد؟آیا در هنگام لابیاپلاستی یا بعد از آن دردی احساس می شود؟آیا پس لابیاپلاستی می توان فعالیت های سنگین را انجام داد؟آیا در روز های اولیه پس از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی برقرار کرد؟

تمامی سوالات فوق، سوالات متداولی است که بعد از جراحی لابیاپلاستی ذهن افراد را درگیر می کند که در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود و توضیحاتی در رابطه با تمامی اقداماتی که باید بعد از جراحی لابیاپلاستی رعایت شود داده می شود تا بهترین نتیجه را بعد از لابیاپلاستی با رعایت این توصیه ها دریافت نمایید.

مراقبت بعد از جراحی لابیاپلاستی

بعد از انجام عمل لابیاپلاستی توصیه می شود بیمار، محل عمل را روزانه با آب و صابون بشوید و خشک کند، به طوری که بخیه ها کشیده نشوند، استفاده از آب گرم ضروتی ندارد چون ممکن است باعث کشیده شدن بخیه ها شود. توصیه می شود بیمار پاها را بسته نگه دارد تا از کشیده شدن بخیه ها جلوگیری کند، زمانی بین 10 تا 14 روز طول می کشد تا بخیه ها جذب شوند. خارش و ترشح بعد از عمل طبیعی است ولی برخی از بیماران این ترشح را با عفونت به اشتباه می گیرند. 4 هفته طول می کشد که زخم کاملا بهبود پیدا کند و در همین حین توصیه می شود مهارت های روزانه به مرور زمان آرام آرام، زیاد شوند. هر چند که پیاده روی سبک و آرام ایرادی ندارد، اما توصیه می شود که ورزش های سنگین، فعالیت جنسی و شنا از 6 تا 8 هفته بعد از عمل لابیاپلاستی انجام شود.

مراقبت

بعد از جراحی لابیاپلاستی استفاده از کمپرس سرد به مدت 2 روز بسیار توصیه می شود تا از درد های ناشی از جراحی و همچنین احساس سوزش کاسته شود همچنین در کاهش تورم بعد از جراحی بسیار موثر است.

با مشورت جراح زیبایی زنان خود می توانید به مدت 2 روز بعد از جراحی از پماد تتراسایکیلین استفاده نمایید این پماد برای پیشگیری از عفونتهای باکتریایی پوستی و درمان زخمهای پوستی استفاده می شود. همچنین به منظور جلوگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک هایی توسط دکتر جراح زیبایی زنان تجویز می شود که باید طبق دستور به طور مرتب استفاده نمایید.

بعد از جراحی لابیاپلاستی طبق گفته های دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان احساس درد اندکی خواهید داشت که با مصرف مسکن هایی این درد برطرف می شود و درد برای شما قابل تحمل می شود . این احساس درد در روزهای اولیه بعد از جراحی لابیاپلاستی فقط ایجاد می شود .

بعد از جراحی لابیاپلاستی ورزش های سبک را می توانید انجام دهید پیاده روی به آرامی بعد از جراحی لابیاپلاستی لازم است اما انجام ورزش های سنگین تا 8 هفته بعد از جراحی لابیاپلاستی ممنوع می باشد و باید از انجام دادن این ورزش ها خودداری کنید.

مقاربت جنسی در روز های اولیه بعد از جراحی لابیاپلاستی باعث بروز خون ریزی و عفونت می شود به همین علت نباید به مدت  1ماه مقاربت جنسی داشته باشید تا از عوارض احتمالی بعد از این جراحی کاسته شود.

بعد از گذشت یک هفته از جراحی لابیاپلاستی به جراح زیبایی زنان خود مراجعه نمایید تا روند بهبودی شما مورد بررسی قرار گرفته شود . دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان و جراحی زیبایی زنان بعد از انجام لابیاپلاستی تمامی توصیه های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند تا با رعایت این توصیه ها مطلوب ترین و بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

بخش نظزات

Call Now Button