مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بانوان عزیز به صفحه راهنمای مراقبت های بعد از لابیاپلاستی خوش آمدید. چند دقیقه از وقت ارزشمند خود را جهت کسب اطلاعات مفید گردآوری شده از توضیحات جامع جراح خوب لابیاپلاستی صرف کنید تا مطمئن شوید که آگاهی تان در خصوص این جراحی برای دستیابی به بهترین نتیجه ای که همیشه به دنبال آن بوده اید، به حد مطلوب رسیده است. توصیه این پزشک حاذق و صاحب تجربه به بیماران متقاضی این فرایند زیبایی این است که این راهنما نمی تواند جایگزین اطلاعاتی شود که دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح زیبایی زنان ، در طول جلسه مشاوره در اختیار بیمار قرار خواهد داد ولی می توان به آن بعنوان یک نقطه شروع خوب نگاه کرد.

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر

عمل کردن لایبا ها با لیزر یا LRL دومین روند جراحی رایج زیبایی اندام تناسلی زنان می باشد. این یک پروسیجر جراحی واقعی است که در آن از لیزر برای برش، تشریح و استفاده از بخیه های جاذب برای شکل دهی لبه های پوست لابیا و بهبود زیبایی ظاهری این اندام استفاده می شود. این فرایند برای بانوانی که خواهان کوچک شدن لابیای مینور بدشکل، بزرگ، آیزان، ضخیم یا نامتقارن هستند، بهترین راهکار محسوب می شود. بعد از این پروسه دستورالعمل هایی به شما توصیه می شود که برای دستیابی به نتیجه مطلوب موظف به رعایت آنها هستید.

شنا کردن بعد از عمل لابیا

بعد از جراحی لابیا تا زمان بهبود کامل زخم ها باید از قرار گرفتن واژن در آب خودداری کنید. قرار گرفتن این ناحیه در وان آب گرم، استخر یا هر مخزن حاوی آب باعث طولانی تر شدن دوره بهبود و حتی بروز مشکلاتی می شود.

استعمال پماد بعد از جراحی زیبایی لابیا

آیا نگران سفت شدن بخیه ها هستید؟ جراح در رفع این دغدغه برای بیماران خود کرم های خاصی را توصیه می کند. پماد آلئوورا یا کرم های آنتی بیوتیک می تواند به نرم شدن بخیه ها کمک کند. هرگز از کرم های روزانه صورت یا بدن بر روی این ناحیه جراحی شده در اندام تناسلی استفاده نکنید. بیشتر کرم های صورت و لوسیون ها حاوی مواد معطر و مواد شیمیایی هستند که نه تنها به سرعت گرفتن فرایند بهبود کمکی نمی کنند بلکه ممکن است آن را مختل نیز نمایند.

بهداشت فردی پس از عمل

تا زمان صلاحدید پزشک از قرار دادن ناحیه جراحی شده در وان آب گرم یا شنا کردن خودداری کنید. تا آن زمان فقط دوش بگیرید. از مصرف صابون های معطر خودداری کنید. به جای آن از آب گرم استفاده کنید. بعد از دوش گرفتن با یک پد به آرامی ناحیه جراحی را خشک کنید. لباس زیر صد در صد پنبه ای و گشاد بپوشید. بهتر است به جای شلوار، دامن تن کنید.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی برای کنترل درد

درد بعد از لابیاپلاستی شدید نیست و در طول چند روز اول بعد از جراحی به سرعت کاهش پیدا می کند. برای کمک به تسکین درد بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از داروهای تجویز شده توسط پزشک طبق دستور استفاده کنید.
 • برای محدود کردن جریان خون به ناحیه جراحی شده و کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • زیاد استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین خصوصاً در طول چند روز اول بعد از عمل خودداری کنید. نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که به ناحیه جراحی شده فشاری وارد نشود.
 • لباس زیرهای گشاد بپوشید تا میزان اصطکاک لباس و ناحیه جراحی شده به حداقل برسد.
 • در زمان نشستن از بالش های دونات شکل استفاده کنید تا درد ناشی از وارد آمدن فشار کاهش یابد.
 • در زمان ادرار کردن به جای دستمال توالت از آب گرم استفاده کنید.

نکات مراقبتی برای کاهش تورم بعد از جراحی زیبایی لابیا

ورم بعد از جراحی لابیا یا هر نوع جراحی زیبایی اجتناب ناپذیر است. ورم معمولاً تا یک هفته بعد از جراحی ماندگار است. برخی نکات مفید برای کمک به کاهش سریع تر ورم به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از کمپرس یخ یا نخود منجمد. کمپرس یخ را در فواصل 15 دقیقه ای بر روی ناحیه جراحی شده قرار دهید. بین کمپرس و ناحیه درمان یک پارچه تمیز قرار دهید تا سرمای مستقیم به پوست آسیب نزند.
 • زیاد آب بنوشید. آبرسانی کافی به بدن باعث سرعت گرفتن دفع سموم شده و تورم را کاهش می دهد.
 • برای کمک به جریان بهتر خون و کاهش تورم، آرام آرام قدم بزنید.
 • در زمان استراحت زیر باسن یک بالش قرار دهید.

چگونه خارش بعد از لابیاپلاستی را تسکین دهیم؟

احساس خارش یک عارضه جانبی طبیعی در طول فرایند بهبود برش جراحی می باشد که در راهمای مراقبت های بعد از لابیاپلاستی راه حل هایی برای کنترل آن ارائه شده است. حدوداً یک هفته طول می کشد تا خارش فروکش کند. برای کمک به کنترل خارش بعد از این جراحی زیبایی اقدامات زیر را انجام دهید:

 • محل جراحی را تمیز نگه داشته و طبق دستور پزشک پانسمان استریل روی آن قرار دهید.
 • برای کمک به تسکین خارش از کمپرس یخ بر روی ناحیه تناسلی استفاده کنید.
 • در صورت صلاحدید پزشک از آنتی هیستامین خوراکی استفاده کنید. هیستامین یک عنصر فیزیولوژیکی مسئول حس خارش در ناحیه بریده شده در بدن است.

سوالات پر تکرار مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

آیا دوره ریکاوری عمل لابیا دردناک است؟

درد بعد از جراحی مختصر و ملایم است و به همین دلیل این فرایند بعنوان یک پروسیجر بدون درد شناخته می شود. بیشتر بیماران می توانند به راحتی با استفاده از داروهای مسکن در طول چند روز درد را به طور کامل کنترل کنند.

آیا بعد از جراحی ، ناحیه لابیا بی حس است؟

مانند هر جراحی پلاستیک دیگر از دست رفتن حس و بی حسی در ناحیه عمل شده دور از انتظار نیست. جراحی لابیاپلاستی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. البته این بی حسی موقتی است. در واقع بیشتر بیمارانی که تحت جراحی لابیا قرار می گیرند بهبود کیفیت رابطه جنسی خود را گزارش می دهند. علت این تجربه بهتر در مقاربت بعد از عمل برداشته شدن بافت اضافی است که قبلاً دردسر ساز بوده است.

چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی بخیه ها می افتد؟

بیشتر جراحان پلاستیک ترجیح می دهند که از بخیه های جذبی در طول جراحی لابیا استفاده کنند. معمولاً 3 تا 4 هفته طول می کشد که بخیه ها به طور کامل بیافتند یا جذب شوند. بعد از افتادن بخیه ها جای زخم یا اسکار بر جای می ماند که به راحتی در چین های طبیعی لابیا پنهان می شود و اصلاً تاثیر منفی در شکل ظاهری این اندام بر جای نمی گذارد.

چه مدت بعد از عمل زیبایی لابیا می توان رابطه جنسی داشت؟

بهترین جراح لابیاپلاستی به شما توصیه می کند که بعد از جراحی قبل از شروع مقاربت حداقل 6 تا 8 هفته دست نگه دارید. البته بهترین کار این است که به صدای بدن تان گوش کنید. اگر احساس می کنید که بدن شما هنوز آمادگی لازم برای از سر گیری این رابطه را نداشته و تحت فشار قرار می گیرد، از آن اجتناب کنید.

چه مدت بعد از جراحی لابیا می توان نتیجه را مشاهده نمود؟

نوع پروسیجر، ویژگی های منحصر بفرد بدن شما و ظرفیت فردی برای بهبود می تواند مدت مورد نیاز برای نمایان شدن نتیجه نهایی درمان را تحت تاثیر قرار دهد. برخی بیماران بعد از سه ماه به نتیجه مطلوب می رسند و در برخی دیگر شش ماه بعد از جراحی نتیجه نهایی آشکار می شود. ولی اکثر بیماران بلافاصله بعد از جراحی شاهد بهبود چشمگیری در ناحیه جراحی شده خواهند بود و این فرایند بهبود در هفته های آتی به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در پیدایش هر چه سریع تر نتیجه نهایی نیز تاثیر گذار است.

 

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها