محافظت از جنین در مقابل امواج

یکی از دغدغه های خانم های باردار محافظت از جنین و حفظ سلامت جنین در برار تابش های الکترومغناطیس است که امروزه با افزایش امواج الکترومغناطیس در محیط این نگرانی بیشتر شده است. دکتر لیلا خلیلی جراح و متخصص زنان و زایمان برای محافظت جنین در مقابل امواج توصیه می کنند حتما خانم های باردار از گن های مخصوص ضد امواج استفاده نمایند بخصوص خانم هایی بارداری که مدام با موبایل در ارتباط هستند می توانند از گن های ضد امواج  برای حفاظت جنین خود در مقابل امواج استفاده نمایند.

خانم های بارداری باید از رفتن به مکان هایی که امواج الکترومغناطیس در آن وجود دارد جدا خودداری نمایند زیرا قرار گیری طولانی مدت در معرض امواج الکترومغناطیس موجب کاهش تولید و فعالیت ملاتونین در بدن می شود و کاهش ملاتونین تاثیر مستقیمی در بروز سرطان سینه دارد .

محافظت-از-جنین-در-مقابل-امواج

برخی از زنان باردار بر این باورند که با بستن گن بارداری می توانند از افتادگی رحم و افتادگی اعضای داخلی پیشگیری کنند در صورتی که ممکن است در برخی موارد استفاده از گن های بارداری باعث ضعف عضلات نگهدارنده و ایجاد افتادگی شود. استفاده از گن های بارداری فقط در موارد خاص که خانم های باردار مشکلاتی مانند کمردرد و واریس دارند تجویز می شود.

چرا لازم است در زمان بارداری از گن های مخصوص ضد امواج استفاده شود؟

زیرا تابش امواج الکترومغناطیسی بسته به منشأ، شدت و قدرت آن ها طبق تحقیقاتی که توسط سازمان بهداشت جهانی انجام شده است می تواند عوارض جدی و نگران کننده ای را به همراه آورد و موجب بروز بیماری های بسیار جدی و زیادی شود.

تلفن های بی سیم، مایکروویو، تلفن همراه، مخابرات و فرستنده های رادیویی می توانند منشأ امواج الکترومغناطیسی باشند و این امواج را از خود ساطع کنند.

عوارض امواج الکترومغناطیس بروی زنان باردار

مضرات و عوارض امواج الکترو مغناطیسی بروی زنان باردار بسیار زیاد است که به برخی از آن ها در زیر اشاره شده است:

قرار گرفتن زنان باردار در برار تابش امواج الکترومغناطیس می تواند موجب بروز چاقی کودک در آینده شود.

در مادران بارداری که در معرض تابش امواج الکترومغناطیس قرار می گیرند ابتلای سرطان خون در فرزندان آن ها افزایش می یابد.

در برخی از موارد حظور طولانی مدت در برابر امواج الکترومغناطیسی می تواند موجب سقط جنین شود.

قرارگیری در معرض امواج الکترومغناطیس در برخی از موارد می تواند خطر ابتلا به آسم نوزاد را افزایش دهد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وجراح زیبایی زنان

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها