مجردی یا متاهلی؟

مجردی یا متاهلی؟ شاید برای خیلی از ما این سوال پیش آمده باشد که چرا ازدواج کنیم دنیای مجردی بهتر است و یا برعکس برای خیلی از ما این موضوع مطرح باشد که تنهایی خیلی بعد است و هر فرد باید در اسرع وقت ازدواج کند. این مقاله از لحاظ علمی به بررسی این موضوع می پردازد که مجردی یا متاهلی . خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان برای ترسیم جامعه آرمانی قدم های زیادی را برداشته ا ند. یکی از این قدم ها افزایش سطح معلومات افراد جامعه در زمینه زنان و شناسایی نیاز های بدن و خود است. ایشان اعتقاد دارند که هر فرد به تنهایی مهمترین عنصر در ایجاد جامعه آرمانی است و برای رسیدن به جامعه آرمانی باید ابتدا از خود شروع کنیم. بهترین شروع برای هر فرد افزایش معلومات علمی است. یکی از بخش هایی که هر انسان باید از خود بداند نیاز های اوست.

مجردی یا متاهلی
برنامه های متنوع دوست یابی و استقبال های بیش از اندازه افراد از این برنامه های در طول تاریخ نشان داده است که همه ما از تنها بودن و تنهایی در فرار هستیم. در حال حاضر جفت شدن با یک شخص و ازدواج از یک انتخاب اجتماعی به یک ضرورت تبدیل شده است. آیا ازدواج برای شما شادی به ارمغان می آورد و شما را از تنهایی خارج میکند؟ این یک ریسک خطرناک است. این متخصص زنان با مطالعاتی که بر روی مقالات چاپ شده روانشناسی آمریکا داشته اند متوجه مطالب جالبی در این زمینه شده اند که طی این مقالات نشان داده می شد افراد مجرد ممکن است زندگی طولانی تری نسبت به افراد متاهل داشته باشند.
در یکی از این مقالات به این موضوع اشاره شده بود که تفکر به خطرات زندگی در تنهایی مزایای عمیق آن را پنهان کرده است. تحقیقات به عمل آمده نشان دهنده عقل متعارف در مورد افراد مجرد می باشد. برخلاف باور عموم، افراد مجرد تنها نیستند، آنها به احتمال زیاد پشتیبانی، رفت و آمد، مشاوره و یا حتی زندگی با خانواده خود از جمله پدر، مادر، خواهر و برادر، دوستان، همسایگان و همکاران خود دارند. با این حال، زمانی که مردم ازدواج می کنند، منزوی تر خواهند شد و بیشتر از قبل به شبکه های اجتماعی روی می آورند.

این متخصص زنان با تجزیه و تحلیل بیش از 800 مقاله به این نتیجه رسیدند که در بیشتر این مقالات افراد مجرد بررسی نمی شوند بلکه آنها به عنوان یک گروه برای مقایسه با افراد متاهل استفاده شده اند و افراد مطلقه در این گروه قرار نداشته اند. در مقالاتی که بر روی افراد مجرد متمرکز شده برخی از یافته ها جالب بود. در تحقیقاتی که به عمل آمده در زمینه مقایسه افراد مجرد و افراد متاهل نشان داده شده است که افراد مجرد حس بیشتری نسبت به تعیین سرنوشت خود دارند و به احتمال زیاد حس تجربه تداوم رشد و توسعه به عنوان یک فرد در آنها بسیار زیاد است.
در یکی دیگر از مقالات بیان شده بود که افراد مجرد بیشتر خودکفا هستند و احتمال آن که آنها احساسات منفی را تجربه کنند بسیار کمتر است. در همین حال برای افراد متاهل این امر برعکس بوده است. در افرادی که یک شریک زندگی داشته اند احتمال اینکه آنها احساسات منفی بیشتری را تجربه کنند زیادتر است.
برا اساس برخی دیگر از مطالعات نشان داده شده است که افراد متاهل در خیلی موارد کارها را بهتر از افراد مجرد انجام می دهند و همچنین افرادی که ازدواج کرده اند دسترسی به بیش از 1000 مزایای امنیتی و موفقیت های مالی بوده اند.
حقیقت این است که ازدواج و متاهل بودن برای همه نیست و همچنین مجرد بودن. وهمچنین نمی شود گفت متاهلی بهتر است و مجردی بد است. این حقیقت وجود دارد که افراد متاهل همیشه در فکر این هستن که آنها اگر مجرد بودند می توانستند خیلی از کارها را به تنهایی انجام دهند و احساس شادی بیشتری بکنند و با این اتفاق که 50 درصد از ازدواج ها در حال حاضر به طلاق می انجامد می توان گفت ازدواج یک کار ریسک پذیر است.
این را همیشه به یاد داشته باشید که چمن همیشه در طرف دیگر سبز تر است به خصوص وقتی که پای یک عشق در میان است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها