ماندگاری تزریق ژل به واژن

ماندگاری تزریق ژل به واژن چقدر است؟ یکی از عمل های کم تهاجمی و یا غیر تهاجمی برای زیبایی ناحیه ژنیتال تزریق ژل به واژن  است. روش های مختلفی همچون لیزر سفید کننده، تزریق فیلر، چربی و لیفت با نخ وجود دارد، که در ادامه به بررسی تزریق ژل و ماندگاری آن می پردازیم.

لبیا ماژور ها دو بافت حاوی چربی هستند که در حقیقت از قسمت های اصلی، که مهم است در ناحیه ژنیتال، از قسمت پوبیس تا مقعد کشیده می شود و نقش اساسی آن ها حفاظت از لبیا مینور ها و دهانه ورودی واژن است. لبیا ماژور ها به علل مختلف همچون، چاقی به خصوص تغییراتی که در زمان بارداری اتفاق می افتد، ورزش، افزایش سن، کاهش هورمون ها و…  باعث تغییر شکل دستگاه تناسلی، خصوصا لبیا ماژور ها می شوند، که می تواند به صورت لیپوآتروفی و یا آب شدن چربی معرفی شود، البته گاهی تنها آب شدن چربی ها در بیمار مشاهده می شود و گاهی هم به دلیل آنکه تغییر شکل خیلی زیاد ایجاد می شود، پوست هم شل و به حالت آویزان تبدیل می شود و در نتیجه شلی لبیاماژور ها هم ایجاد می شود.

ماندگاری تزریق ژل به واژن

اصلاح لبیا ماژور با جراحی لبیاماژور پلاستی

برای اصلاح لبیا ماژور ها روش های مختلفی وجود دارد، یکی از این روش ها جراحی است، جراحی لبیا ماژور ها زمانی که پوست بیش از اندازه شل است و همین شلی پوست باعث شکل بد لبیا ماژور ها شده باشد، می توان از این روش درمان جراحی استفاده کرد، در این روش همچون جراحی ابدومینوپلاستی، قسمت های اضافی پوست برداشته می شود و لبیا ها و پوست کشیده می شود و ناحیه زیبا تر می شود.

لیفت با نخ

روش پرکاربرد دیگر استفاده از لیفت با نخ است.در این روش می توان چروک های ریز و شلی لبیا ماژور ها را از بین برد.

برخی از نخ ها خودشان حاوی ژل هستند، زمانی که از نخ استفاده می کنیم حجم مختصری هم برای لبیا ها ایجاد می کند.

یکی دیگر از روش های اصلی برای اصلاح لبیا ماژور ها استفاده از فیلر و یا ژل است، این روش ها زمانی که چربی آب شده باشد و لیپو آتروفی ایجاد شده باشد، می توان از ژل یا چربی استفاده کرد.

تزریق ژل یا چربی

اکثر افراد این سوال را دارند که تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ از جهاتی چربی بهتر است، زیرا از بافت خود شخص است و از جسم خارجی استفاده نمی شود، به همین دلیل احتمال بروز حساسیت به مراتب بسیار کمتر است و زمانی که تمایل به ایجاد حجم دهی به مقدار زیاد داشته باشیم، چربی به صرفه تر و بهتر است ولی تزریق ژل هم مزایای خودش را دارد، ژل یک عمل سرپایی است و نیازی نیست که بیمار در اتاق عمل و بیهوشی قرار بگیرد، نیاز به برداشت بافت نیست زیرا ژل آماده است و در حدود نیم ساعت به بیمار تزریق می شود.

مزیت اصلی تزریق ژل این است که در طول تزریق دست جراح زیبایی زنان برای تغییر شکل و زیبایی بسیار باز است، در طول تزریق چربی، چون حجم زیادی تزریق می شود خیلی نمیتوان مانور شکل دهی به لبیا ماژور ها داد اما  با استفاده از ژل می توان به راحتی شکل ایده آل را ایجاد کرد.

همچنین ژل ها نسبت به چربی ها عوارض کمتری دارند، به دلیل که در آن ها کمتر احتمال گلوله شدن، نکروز شدن وجود دارد، زیرا بیشترین عارضه چربی، گلوله شدن چربی است، اما در رابطه با ژل همچین عارضه ای وجود ندارد.

ماندگاری تزریق ژل به واژن

در رابطه با ماندگاری می توان گفت اثر چربی باید باقی بماند اما ژل باید جذب شود،می توان گفت اثر ماندگاری ژل و چربی هر دو یکسان است، چربی را هم باید یک یا دوبار مجدد تزریق کنیم تا حدود 50 درصد ماندگاری داشته باشد در رابطه با ژل هم این موضوع صادق است.

دوران نقاهت تزریق ژل

از نظر نقاهت هم می توان گفت تزریق ژل دوران نقاهت خاصی ندارد، تنها توصیه می شود بیمار یک تا دو هفته نزدیکی نداشته باشد و ورزش نکند، نیاز به ماساژ ناحیه توسط بیمار نیست.اصولا تزریق ژل، ورم و درد کمتری دارد، چون در این روش چربی به مقدار زیادی تزریق می شود، درد تزریق چربی به مراتب بیشتر است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2 رخ

بسیار کاربردی بود ممنون از شما.