لیفت کلیتوریس

 

لیفت کلیتوریس

گاهی در برخی از بیماران فاصله بین کلیتوریس و لبیا ها وجود ندارد در واقع فرنولوم وجود ندارد،فرنولوم در حقیقت دو بازوی کلیتوریس و فاصله بین کلیتوریس و لبیا است و کلیتوریس را به لبیا متصل می کند، بهترین روش درمان در این شرایط عمل فرنولوپلاستی و ایجاد فاصله بین کلیتوریس و لبیا در بیمار است .منظور از لیفت کلیتوریس چیست؟
کلیتوریس از حساس ترین نقاط در ناحیه ژنیتال است که ارگاسم بانوان به این ناحیه مرتبط است و در برخی از بیماران ممکن است کلیتوریس بیش از اندازه بیرون زده باشد، همین بیرون زدگی سبب ایجاد دردو سوزش و عدم حساسیت در خانم ها می شود و نه تنها باعث افزایش حساسیت نمی گردد بلکه سبب کاهش حساسیت در ناحیه کلیتوریس می گردد، در این شرایط می توان با عمل کلیتورال لیفتینگ بیرون زدگی و کاهش حساسیت کلیتوریس را درمان کرد .

صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با جراحی کلیتوریس

آیا امکان جراحی لابیاپلاستی و لیفت کلیتوریس بدون درد و بیهوشی وجود دارد؟

قبل از پاسخ به این سوال باید گفت عمل لبیاپلاستی و لیفت کلیتوریس در خانم های باکره هم انجام می شود و مشکلی را ایجاد نمی کند پس محدودیت جدی ندارد اما این امکان وجود ندارد که تغییرات بزرگ را بدون بی حسی و با دستگاه هایی مثل لیزر انجام دارد زیرا نه تنها نتیجه دلخواه حاصل نمی شود بلکه لیزر این توانایی را ندارد که به طور مثال لبیا های بزرگ را به اندازه و سایز دلخواه برساند، زیرا زمانی که هدف برداشت بافت است نیاز است تا جراحی انجام شود.

لیفت کلیتوریس

متاسفانه خیلی از افراد لبیاپلاستی را همان ختنه در زنان می دانند آیا این درست است؟

خیر ، ختنه در زنان با عمل لابیاپلاستی کاملا متفاوت است،لبیاپلاستی با اختیار خود فرد و پرداخت هزینه جراحی در شرایط استریل انجام می شود در حالی که ختنه در زنان به صورت اجباری و توسط شخص نابلد، بدون بی حسی و در محیط غیر استریل انجام میشود. در ختنه زنان نواحی مثل کلیتوریس و لبیا ها را از ناحیه انتهایی برش می دهند و دهانه واژن را میدوزند تا بتوانند به این طریق بکارت دختر حفظ شود، اما همچنان فرد حس جنسی دارد و از نظر روحی دچار صدمات جدی می شود .

آیا عمل کلیتورال لیفتینگ در حس جنسی هم تاثیر گذار است؟

این جراحی نه تنها حس جنسی را کاهش نمی دهد بلکه ممکن است سبب افزایش حس جنسی در افراد شود، زیرا قبل از جراحی کلیتوریس کاملا به سمت خارج تمایل داشته که همین امر سبب افزایش اصطحکاک می شود در حالی که با این عمل این اصطحکاک از بین می رود و در زنان تحریک حساسیت به مراتب بیشتر می شود .

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها