لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی

لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی امکان پذیر است ؟ به گفته دکتر خلیلی زمانی که سن بالا می رود، از تولید فیبرهای کلاژنی کاسته می شود و پوست واژن شل می شود و این اتفاقی است که برای تمامی خانم ها می افتد و در واقع، جزئی از روند طبیعی افزایش سن است که راهی برای پیشگیری کامل از بروز آن وجود ندارد. کشیدگی و ضعیف شدن عضلات واژن هم چنین می تواند در پی بارداری های متعدد، آسیب های فیزیکی و رابطه جنسی نیز اتفاق بیفتد که ضعیف شدن عضلات خود می تواند زمینه ساز مشکلاتی مانند بی اختیاری ادرار، کاهش میل جنسی، درد هنگام برقراری رابطه جنسی و یا خشکی واژن باشد. واژن، یکی از حساس ترین قسمت های ناحیه تناسلی در خانم هاست که باید به سلامتی آن اهمیت داده شود و خانم هایی که با این قبیل مشکلات مواجه می شوند، بهتر است حتما به جراح زیبایی زنان مراجعه کنند. از جمله اقداماتی که می تواند به رفع مشکلات گفته شده کمک کند، لیفت و جوانسازی واژن است که می تواند با استفاده از روش های غیر جراحی شود.

لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی

منظور از لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی چیست؟

لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی به گونه ای طراحی شده که امکان بهبود زیبایی ظاهری و رفع مشکلات ساختاری، بی آن که نیازی به انجام جراحی باشد را فراهم کرده است. آن دسته از خانم هایی که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند و دوره نقاهت را پشت سر بگذارند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای روش های غیر جراحی بهره مند شوند.

روش های لیفت و جوانسازی واژن بدون جراحی

از جمله روش های بدون جراحی در لیفت و جوانسازی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیفت و جوانسازی واژن با لیزر

لیفت و جوانسازی واژن با لیزر، از جمله روش های غیر تهاجمی است که بدون نیاز به حسی انجام می شود. در این روش، انرژی ساطع شده از لیزر به لایه های داخلی واژن تابیده می شود و حرارت ناشی از آن، باعث تحریک و تولید کلاژن و الاستین می شود و به مرور، باعت می شود واژن تنگ و کشیده شود و به رفع مواردی مانند بی اختیاری ادرار و خشکی واژن نیز کمک خواهد شد. شما بعد از انجام این روش می توانید به منزل برگردید و قادر به انجام کارهای روزانه خود خواهید بود. با این حال، توصیه می شود به مدت حداقل 72 ساعت از برقراری رابطه جنسی خودداری شود و ورزش کردن بعد از 24 ساعت، بلامانع خواهد بود.

لیفت و جوانسازی واژن با PRP

این روش با استفاده از PRP یا همان پلاسمای غنی از پلاکت انجام می شود و چون از خون خود فرد است، عوارضی را به همراه ندارد. در این روش، PRP به دیواره واژن تزریق می شود که تزریق پلاسما و فیبرین باعث تولید کلاژن می شود و در نهایت، شاهد تنگ شدن واژن و احیای بافت واژن خواهیم بود. بعد از انجام PRP، به مدت پنج روز باید از برقراری رابطه جنسی خودداری شود.

لیفت و جوانسازی واژن با RF

در این روش، دستگاه FR داخل کانال واژن قرار می گیرد و انرژی به لایه های زیرین بافت واژن ساطع می شود که نتیجه آن، تحریک و تولید کلاژن و فیبرهای الاستین می باشد. دستگاه به طور کاملا یکنواخت درون کانال واژن به حرکت در می آید تا انرژی RF به تمامی قسمت ها تابیده شود، سپس، دستگاه RF بر روی قسمت خارجی و لابیاها قرار می گیرد تا به بهبود استحکام و عملکرد این قسمت ها نیز کمک شود. توصیه می شود بعد از انجام این روش به مدت یک هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری شود.

 لیفت و جوانسازی واژن با نخ

لیفت و جوانسازی واژن با نخ، مزایای زیبایی و عملکردی را به همراه دارد که در این روش از نخ های بسیار ظریف و باریک استفاده می شود که این نخ ها به مرور جذب می شوند و جای زخم و اسکاری باقی نخواهد ماند. این روش کاملا ایمن است و خانم هایی که از گشادی واژن در پی بارداری های متعدد و یا رابطه جنسی ناراضی هستند، می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. این روش زیبایی علاوه بر این که، منجر به بهبود زیبایی و تنگ شدن واژن می شود، می تواند به احیا و ترمیم بافت پرینه بعد از زایمان نیز کمک کند و بافت واژن را به سمت بالا بکشاند. نتایج این روش در حدود هجده ماندگاری دارد و از آن جایی که نخ های به کار رفته، منجر به تحریک و تولید کلاژن سازی می شوند، شاهد جوانسازی و سفت شدن پوست ناحیه تناسلی و هم چنین تنگ شدن واژن نیز خواهیم بود که بیشترین میزان تولید کلاژن، سه ماه بعد از درمان خواهد بود. توصیه می شود تا پنج روز بعد از لیفت نخ از برقراری رابطه جنسی خودداری شود.

لیفت و جوانسازی واژن با تزریق چربی

لیفت و جوانسازی واژن با تزریق چربی، به این صورت انجام می شود که ابتدا چربی از بدن خود فرد و از نواحی مانند شکم، باسن و ران ها که انباشت چربی دارند، گرفته می شود و بعد از خالص سازی، به ناحیه مورد نظر تزریق خواهد شد. یکی از نقاط هدف تزریق چربی، لابیا ماژور یا لب های خارجی واژن است که به حجیم شدن و جوانسازی این ناحیه کمک می شود و این نکته را در نظر داشته باشید که این روش، برای خانم هایی که به دنبال درمان کم شدن میل جنسی شان هستند، مناسب نمی باشد.

تزریق چربی به لابیا ماژور را می توان به تنهایی و یا همراه دیگر روش های جوانسازی مانند لیزر تنگ کردن واژن انجام داد تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. نتایج این روش، بلافاصله بعد از تزریق مشخص می شود و در حدود یک هفته دوره نقاهت دارد و شما بعد از گذشت چند روز می توانید به محل کار خود برگردید. توصیه می شود بعد از تزریق چربی، به مدت شش هفته از برقراری رابطه جنسی و انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنید و جهت کاهش التهاب ورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

 لیفت و جوانسازی واژن با تزریق ژل

از دیگر روش های لیفت و جوانسازی واژن می توان به تزریق ژل اشاره کرد که در این روش، ژل هیالورونیک اسید با هدف حجم دهی و جوانسازی لابیا ماژور تزریق می شود. نکته ای که در خصوص این روش باید در نظر داشته باشید این است که تزریق ژل، نتایج موقتی را به همراه دارد و بسیاری از خانم ها یک سال بعد از اولین تزریق، برای درمان مجدد مراجعه می کنند تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. جوانسازی واژن با تزریق ژل دوره نقاهتی را به همراه ندارد و شما بعد از تزریق، محدودیتی در انجام کارهای روزانه نخواهید داشت.

روش های جراحی لیفت و جوانسازی واژن

اما در کنار روش های غیر جراحی، که بسیاری از خانم ها به دلیل کوتاه بودن دوره نقاهت به دنبال آن هستند، شما می توانید با صلاحدید پزشک از مزایای روش های جراحی نیز بهره مند شوید. از جمله روش های جراحی جوانسازی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرینورافی از جمله روش های جراحی لیفت و جوانسازی واژن است که به ترمیم و بازسازی ناحیه ما بین واژن و مقعد که پرینئوم نام دارد، کمک می کند. این ناحیه می تواند هنگام زایمان دچار کشیدگی شود و گاهی ممکن است نیاز باشد هنگام زایمان برشی در این ناحیه زده شود که نوزاد راحت تر خارج شود. پریونورافی به این صورت انجام می شود که پوست اضافی یا بافت اسکار از روی پرینئوم بریده می شود و سپس برشی برای دسترسی به عضلات زیر پوست زده می شود. در مرحله بعد، عضلات زیرین با استفاده از بخیه به هم متصل خواهند شد که نتیجه آن رفع شل شدگی و افتادگی پوست در قسمت دهانه واژن می باشد.
دوره نقاهت این روش در حدود دو هفته است و برقراری رابطه جنسی بعد از گذشت چهار هفته بلامانع خواهد بود.

لابیاپلاستی ماژور با هدف کوچک تر شدن اندازه قسمت خارجی لابیا (لابیا ماژور) انجام می شود و برای آن دسته از خانم هایی مناسب است که به دلیل بزرگ بودن این قسمت از لابیا، هنگام انجام ورزش یا دیگر فعالیت های روزانه با مشکل روبرو می شوند. جهت انجام این روش، پوست از قسمت داخلی لابیا برداشته می شود و برش ها بخیه زده خواهند شد. این روش دوره نقاهت طولانی تری را به همراه دارد و نیاز است که فرد، یک هفته در منزل استراحت کند و به مدت شش هفته از برقراری رابطه جنسی و استفاده از تامپون باید خودداری شود.

  •  لابیاپلاستی مینور

یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی واژن، لابیاپلاستی مینور است که با هدف بهبود زیبایی ظاهری لابیاها و هم چنین ایجاد تقارن بیشتر در لابیاها انجام می شود. این روش به صورت سرپایی انجام می شود که می تواند با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود و هر گونه پوست اضافی از روی لابیا برداشته خواهد شد و در پایان، باقی مانده پوست، بخیه زده خواهد شد. تا یک ماه بعد از جراحی، از برقراری رابطه جنسی باید خودداری شود.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها