لیفت لابیا ماژور

لیفت لابیا ماژور که با عنوان ماژورپلاستی نیز شناخته می شود، جراحی است که با هدف تغییر شکل و فرم لابیا ماژور انجام می شود. لابیا ماژور یا لب خارجی واژن، از واردن آمدن استرس های خارجی به بافت های نرم تر ولوو محافظت می کند. بالا رفتن سن و از دست دادن چربی و هم چنین تغییر رنگ و کیفیت پوست، از جمله دلایل ایجاد تغییر در لابیا ماژور مانند بروز پوست اضافی، افتادگی لابیا یا نامنظم شدن لبه های لابیا هستند. اما آیا راهی برای اصلاح و بهبود تغییرات لابیا ماژور وجود دارد؟ بله، امکان اصلاح تمام مشکلات گفته شده با روشی به نام لیفت لابیا ماژور وجود دارد که در این مقاله همراه با توضیحات دکتر خلیلی به بررسی آن خواهیم پرداخت.

لیفت لابیا ماژور

ماژورپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت لابیا ماژور، از جمله روش های جراحی است که نه تنها با تغییر فرم لابیا به بهبود زیبایی ظاهری کمک می کند، بلکه مشکلات فیزیکی ایجاد شده را نیز برطرف خواهد کرد. در این روش جراحی، بخش هلالی شکلی از پوست قسمت داخلی لابیا برداشته می شود که میزان برداشت پوست به میزان بافت اضافی بستگی دارد و در صورتی که آتروفی و کمبود بافت چربی وجود داشته باشد، مقداری چربی از دیگر نواحی بدن گرفته و به لابیا تزریق خواهد شد. جراحی لیفت لابیاماژور در حدود یک ساعت و تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود، روش سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

 

کاندیدای لیفت لابیا ماژور

تمامی خانم هایی که از مشکلات زیر رنج می برند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای این روش جراحی بهره مند شوند:

  • بزرگ بودن (هایپرتروفی) لابیا ماژور
  • تغییرات فیزیکی و ظاهری لابیا ماژور (نامنظم شدن لبه های لابیا) و بروز مشکلاتی حین رابطه جنسی یا هنگام پوشیدن لباس های تنگ
  •  کشیدگی یا پارگی لابیا ماژور در طول زایمان
  • افتادگی لابیا ماژور به دلیل کاهش وزن های شدید

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لیفت لابیا ماژور

  • دوره نقاهت جراحی ماژورپلاستی در حدود چهار تا شش هفته می باشد و بسیار مهم است که در این مدت، تمام نکات و مراقبت های گفته شده توسط جراح زیبایی زنان رعایت شود، مواردی از قبیل:
  •  بسیاری از بیماران یک هفته بعد از انجام جراحی لیفت لابیا ماژور می توانند به محل کار خود برگردند و این بازه زمانی به نوع کار و میزان فعالیت بدنی بستگی دارد.
  •  به مرور از میزان التهاب و ورم کاسته می شود و استفاده از کمپرس یخ نیز می تواند به کنترل ورم و درد کمک کند. توجه داشته باشید که این ورم می تواند تا چند ماه ادامه پیدا کند و جای نگرانی وجود ندارد.
  •  در برخی موارد ممکن است ترشحاتی دیده شود که توصیه می شود تا یک هفته از پدهای بهداشتی استفاده شود.
  • تا چند هفته بعد از جراحی از پوشیدن لباس زیر تنگ و هم چنین شلوار جین باید خودداری شود، تا هیچ گونه ساییدگی در ناحیه جراحی احساس نشود.
  • از برقراری رابطه جنسی، انجام فعالیت های شدید بدنی و هم چنین استفاده از تامپون نیز باید خودداری شود.

نتایج ماژورپلاستی

با لیفت لابیا ماژور افتادگی لابیا ماژور و پوست اضافی نیز برطرف خواهد شد. شما بعد از گذشت شش هفته از جراحی، متوجه تغییرات در این ناحیه خواهید شد و هر چه بافت ترمیم یابد و از میزان التهاب و کبودی کاسته شود، نتایج ایده آل تری حاصل می شود، به گونه ای که بعد از شش ماه، نتایج نهایی مشاهده خواهد شد.

آیا بعد از لیفت لابیا ماژور جای زخم و اسکار باقی می ماند؟

به دلیل ساختار طبیعی لابیا ماژور، بخیه ها به گونه ای زده می شوند که در چین های طبیعی این ناحیه پنهان شوند. به مرور زمان، بخیه ها جذب می شوند و دیده نخواهند شد.

آیا لیفت لابیا ماژور می تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد؟

هر روش جراحی می تواند با یک سری عوارض احتمالی مانند خونریزی، واکنش به داروی بیهوشی یا تاخیر در بهبود زخم همراه باشد، اما در صورتی که جراحی توسط متخصص زنان باتجربه در این زمینه انجام شود و خود شما تمام نکات و مراقبت ها را رعایت کنید، احتمال بروز هر گونه عارضه ای به حداقل خواهد رسید. توصیه ما این است که حتما قبل از جراحی لیفت لابیا ماژور، در جلسات مشاوره شرکت کنید تا بهترین تکنیک جراحی و هم چنین داروهای موثر در کنترل عوارض، با توجه به شرایط جسمانی شما در نظر گرفته شود.

تفاوت لابیاپلاستی و ماژورپلاستی چیست ؟

عمل لابیاپلاستی معمولا به منظور رفع ایرادات و بهبود ظاهر لابیاهای مینور به انجام می رسد در صورتیکه ناحیه هدف در جراحی ماژورپلاستی ، لابیاها ماژور هستند. در صورت نیاز و صلاحدید جراح و متخصص زنان ، این دو پروسه می توانند به طور همزمان به انجام شوند.

Source: https://www.finessecosmeticsurgery.com.au/cosmetic-surgery/genital-surgery/majorplasty/
Source: https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/aesthetic-genital-plastic-surgery/labia-majoraplasty

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها