لیفت با نخ پرینه

لیفت با نخ پرینه بهتر است یا جراحی پرینورافی؟ عمل لیفت با نخ، عملی است که می تواند جایگزین جراحی پرینورافی شود. نخ هایی که برای لیفت استفاده می شود، نخ های خاصی هستند و حالتی خاردار در یک جهت دارند، که می توان از این نخ ها برای کشیدن عضلات استفاده کنیم.

در مواردی که عضلات پرینه دچار مشکل شوند، به این معنی که عضلات عرضی که باعث ایجاد فاصله بین مقعد و واژن می شود، ضعیف و کوتاه شوند و به قسمت های کناری رانده شوند، باعث می شود که فاصله مقعد و واژن به مرور زمان کم شود و بیمار در زمان رابطه جنسی احساس شلی کند و یا خروج باد از واژن در زمان رابطه جنسی داشته باشد و در نتیجه شکل آناتومی ناحیه ژنیتال به طور کلی بهم ریخته شود.  در این موارد می توان از پرینورافی استفاده کرد، اما در مواردی که فرد زایمان نداشته باشد، مجرد باشد ویا  یائسه باشد، می توان از لیفت با نخ پرینه، جایگزین پرینورافی استفاده کنیم.

روند کار در لیفت با نخ پرینه

در عمل پرینورافی باید، از قسمت وسط برش ایجاد شود و عضلات عرضی راست و چپ را با نخ به یکدیگر نزدیک کنیم. در نتیجه در طول این عمل هیچ برشی ایجاد نمی شود، این نخ ها به صورت چنگالی وارد عضله می شوند و به صورت یک طرفه هستند به این معنی که زمانی که کشیده می شوند، عضله را همراه با خود می کشند. نخ های لیفت را می توان جایگزین برش و دوختن کرد. لیفت با نخ پرینه را می توان در مطب و با بی حسی انجام داد. با نخ های لیفت از داخل می توان به راحتی عضلات را بکشیم.

مزایای لیفت با نخ به نسبت پرینورافی

این روش بدون بی هوشی و با حسی انجام می شود.

به صورت سرپایی انجام می شود و بخیه ای وجود ندارد.

هیچ محدودیتی ندارد و بیمار می تواند بعد از لیفت کارهای روزمره خود را داشته باشد.

استراحت خاصی لازم ندارد.

دوره ریکاوری برای لیفت با نخ بسیار کوتاه است و فرد می تواند دو تا سه هفته بعد از لیفت، رابطه جنسی داشته باشد. در صورتی که در پرینورافی بعد از یک و ماه نیم فرد می تواند رابطه جنسی داشته باشد.

لیفت با نخ پرینه

لیفت با نخ بهتر است یا پرینورافی؟

پاسخ این سوال بستگی به بیمار دارد. باید معاینه انجام شود و تصمیم گرفته شود که بهترین روش برای فرد کدام است. بهترین روش بر اساس شرایط و مشکل فرد انتخاب می شود.

با برخی از این نخ های لیفت می توان همزمان، لیفت با نخ لبیا ماژور ها را نیز انجام داد. لبیا ماژور ها نیز در مواردی ممکن است دچار افتادگی و شلی شوند که یکی از مواردی که می توان برای تغییر شکل لبیاماژور ها استفاده کرد، لیفت با نخ است.

 

البته این روش در برخی موارد پاسخگو نیست، گاهی تنها روش درمان برای فرد، جراحی است، گاهی نیز بهترین روش تزریق چربی، ژل، فیلر و کلاژن توصیه می شود. کلاژن ها چربی هایی هستند که به صورت پودرهستند و از خود شخص گرفته نشده اند.کلاژن به نسبت ژل ماندگاری بیشتری دارد و باعث جوانسازی می شود اما عوارض کمتری دارد.

در مواردی که که لبیا ماژور ها شلی به نسبت کمی دارد، می توان از نخ لیفت استفاده کنیم که می تواند در از بین بردن چروک ها و شلی پوست خیلی موثر باشد.

 

چه افرادی کاندید تزریق چربی و یا لیفت با نخ واژن هستند؟

پاسخ این سوال بسته به آناتومی بیمار، فانتزی و دلخواه بیمار دارد. به این معنی که در تمام بیماران تزریق چربی به ناحیه ژنیتال بهترین گزینه نیست و یا همه بیماران کاندید عمل جراحی نیستند و یا لیفت با نخ واژن برای همه بیماران قابل استفاده نیست، در نتیجه بر اساس معاینه و دلخواه بیمار بهترین روش برای افراد مشخص می شود.

آیا لیفت با نخ نیاز به تکرار دارد؟

از آنجا که هدف در این عمل، عضله است، به همان دلیلی که فرد دچار شلی شده است، این احتمال وجود دارد که فرد مجدد بعد از لیفت نیز دچار شلی شود. به این دلیل که یکسری ریز فاکتور ها وجود دارند که عامل شلی پرینه و واژن می شود. از جمله این ها شامل، افزایش سن، بارداری، ورزش های سنگین، زایمان طبیعی، بیماری های مزمن، مصرف دخانیات و یکی از مهمترین علل شلی بافت، شلی ژنتیکی است.برای عدم نیاز به جراحی مجدد، ابتدا باید ریز فاکتور ها از بین بروند، به همین دلیل توصیه می شود بعد از اتمام سن باروری این جراحی ها انجام شوند.

بخش نظزات

Call Now Button