لیزر جوانسازی واژن

لیزر جوانسازی واژن ، روشی سریع و بدون درد است که با استفاده از تکنولوژی لیزر و با هدف بازسازی و احیای دیواره واژن انجام می شود. اگر شما هم از ظاهر نامتناسب واژن خود ناراضی هستید ، می توانید با مراجعه به دکتر خلیلی ، از این فرایند به بهترین شکل بهره مند شوید.

 

لیزر جوانسازی واژن

 

دلایل انجام لیزر جوانسازی واژن

دیواره واژن می تواند بنا به دلایل مختلف دچار تغییراتی شود که منجر به خشکی واژن، درد حین رابطه جنسی و یا کاهش میل جنسی خواهد شد. برخی خانم ها بعد از یائسگی با درجاتی از خشکی واژن روبرو می شوند و یا این که بعد از بارداری یا در پی بالا رفتن سن، از میزان کشسانی واژن کاسته می شود که خود عاملی است برای بروز عفونت های مکرر واژنی. برای خانم هایی که دچار خشکی واژن می شوند، استروژن از جمله گزینه های درمان است که توسط پزشک تجویز می شود که البته این روش همیشه موثر واقع نمی شود و برای خانم هایی که مبتلا به سرطان تخمدان و یا پستان بوده اند، مناسب نمی باشد.

لیزر جوانسازی واژن چگونه انجام می شود؟

لیزر جوانسازی واژن معمولا طی دو جلسه درمان با فواصل چهار تا شش هفته انجام می شود و ممکن است برخی خانم ها به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.جهت انجام این روش، لوله کوچکی وارد واژن می شود، سپس به آرامی به سمت عقب کشیده می شود تا اشعه لیزر، حفره های ریزی را داخل مخاط واژن ایجاد کند. این حفره ها باعث تحریک خونرسانی و رشد بافت جدید در واژن خواهند شد. شما در طول مراحل درمان، هیچ گونه دری را احساس نخواهید کرد و کل روش در حدود ده دقیقه به طول خواهد انجامید. جهت انجام این روش، هیچ گونه آمادگی خاصی نیاز نخواهد بود.

مراقبت های بعد از لیزر جوانسازی واژن

برخی خانم ها بعد از درمان از مقدار جزئی ناراحتی و التهاب شکایت می کنند، اما توجه داشته باشید که این علائم بعد از گذشت چند روز برطرف خواهند شد. بعد از لیزر جوانسازی واژن، از برقراری رابطه جنسی و یا استفاده از تامپون به مدت چهار تا پنج روز باید خودداری شود تا روند ترمیم و بهبود دیواره واژن طی گردد. شما بلافاصله بعد از درمان متوجه بهبود بافت و تغییرات خواهید شد و این روند تا چند ماه ادامه پیدا خواهد کرد. ماندگاری نتایج این روش در حدود دوازده تا هجده ماه است و بسیاری از خانم ها بعد از گذشت این بازه زمانی، برای درمان مجدد اقدام می کنند.

روش های جایگزین لیزر جوانسازی واژن

درمان لیزر، یکی از روش های جوانسازی است که می تواند همراه با دیگر روش ها انجام شود. از جمله:

  •  لابیاپلاستی. یکی از شایع ترین روش های جوانسازی است که با هدف کوچک کردن اندازه و طول لابیا مینور انجام می شود.
  •  کوچک کردن کلاهک کلیتوریس. که اغلب همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود.
  •  لابیا ماژورپلاستی. روشی که در آن، اندازه لابیا ماژور کم می شود.
  •  مونس پلاستی. که از میزان برآمدگی و بیرون زدگی مونس کاسته خواهد شد.
  • در صورتی که هدف از انجام لیزر، تنگ کردن واژن باشد، روشی به نام واژینوپلاستی، گزینه مناسب تری خواهد بود.

Source: https://www.topdoctors.co.uk/medical-dictionary/laser-vaginal-rejuvenation​

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها