لابیاپلاستی در تهران 🌟 مشاوره تخصصی با دکتر لیلا خلیلی

لابیاپلاستی (Labiaplasty) یا لبیاپلاستی از جمله جراحی های زنان است که می تواند در راستای دو هدف زیبایی و فانکشنال به انجام برسد. لابیاهای واژن در طول زندگی افراد ، به سبب علل مختلف ممکن است ظاهر طبیعی و زیبای خود را از دست بدهند. البته لازم به ذکر است که برخی از خانم ها به طور ژنتیکی لابیاهایی با ظاهر نا متقارن را دارا هستند. امروزه با توجه به پیشرفت های حاصل شده در زمینه سلامت و زیبایی زنان ، چنین مشکلاتی از سوی متخصصان مربوطه حل شدنی هستند. چرا که روحیه حساس زنان می تواند به راحتی تحت تاثیر اثرات ناخوشانید و منفی امر مذکور قرار بگیرد. در ادامه این مقاله از دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح زیبایی زنان در تهران ، مجموعه ای از اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار متقاضیان عمل لابیاپلاستی در تهران قرار داده ایم تا با آگاهی کامل و دید بازتری در جهت جراحی نامبرده اقدام نمایند.

لابیاپلاستی - دکتر لیلا خلیلی

این نکته نیز شایان ذکر است که به طور قطعی نمی توان یک سایز و فرم را به عنوان حالت طبیعی و نرمال لابیاهای واژن دانست. زیرا این مسئله با توجه به ظاهر کلی ناحیه تناسلی مشخص می گردد. به همین دلیل متقاضیان دقت داشته باشند که نباید نتیجه جراحی خود را با فرد دیگری مقایسه نمایند ؛ چرا که اصلاحات اعمالی طی جراحی لابیاپلاستی  در تهران با توجه به معیارهای و استانداردهای ناحیه ژنیتال هر فرد اعمال می گردد و بدین ترتیب هر نتیجه منحصر به فرد می باشد.

لابیاپلاستی - دکتر لیلا خلیلی

فواید عمل لابیاپلاستی :

 1. اصلاح شکل و ظاهر نامتناسب لابیاها و متقارن ساختن آن ها
 2. افزایش اعتماد به نفس بانوان در روابط جنسی خود
 3. احساس راحتی و نبود درد در حین پرداختن به فعالیت های ورزشی مختلف
 4. برداشتن محدودیت های موجود در خصوص پوشیدن لباس های تنگ و چسبان

اهداف از انجام لابیاپلاستی

لابیاهای مینور در دو سمت مدخل واژن قرار گرفته و از ناحیه کلیتوریس تا پرینیوم (perineum) کشیده شده اند. همچنین سایز و اندازه آن ها برای هر شخص متفاوت و منحصر به فرد می باشد. در شرایطی که ظاهر لابیاها از حالت عادی خارج شده و موجب بروز علائم ناخوشایندی در افراد شود ، بهتر است جهت برطرف کردن مشکل بوجود آمده اقداماتی به انجام برسد. طبق گفته دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران هدف از انجام فرایند مذکور می تواند زیبایی یا عملکردی باشد ؛ گاهی حتی این پروسه به طور همزمان دو هدف مذکور را در پیش می گیرد.

اهداف فانکشنال : زمانی که بزرگی لابیاها از حالت طبیعی و نرمال خارج شده باشد ، در مواردی مثل پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان یا لگ های ورزشی ، همچنین در مواقعی که فرد می خواهد به ورزش هایی مثل دوچرخه سواری بپردازد ، امکان دارد به درد و سوزش دچار شود. مسئله دیگر دشواری در رعایت بهداشت لابیاها می باشد. شایان ذکر است که وجود لابیای بزرگ می تواند در امر رابطه جنسی نیز اختلال ایجاد نماید. تمامی موارد مذکور به لحاظ عملکردی مشکلاتی را پدید می آورند که با لابیاپلاستی فانکشنال قابل درمان هستند.

اهداف زیبایی : همه ما می دانیم که گرایش بانوان به زیبایی بسیار زیاد بوده و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس آنان می شود. همچون زیبایی چهره ، تناسب در ناحیه واژینال نیز در رضایت شخص از خود تاثیر گذار است. فرم شل و آویزان لابیاهای واژن موجب کاهش زیبایی آن ناحیه شده و به دنبال آن اعتماد به نفس بانوان در روابط عاطفی و زناشویی آنان کمتر می شود. از این بابت است که می توانند به جهت برطرف نمودن چنین مواردی برای لابیاپلاستی در تهران زیر نظر متخصص اقدام نمایند.

تکنیک های عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

تکنیک های متعددی در راستای کاهش سایز و فرم دهی لابیاها از سوی بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مورد استفاده قرار می گیرند. متخصص به جهت تعیین و برگزیدن مناسب ترین متد ، وضعیت ، اشکالات لابیاها و خواسته های هر بیمار را در نظر می گیرد. البته که هدف تمامی تکنیک ها بهبود بخشیدن ظاهر ناحیه واژینال است.

برش خطی یا طولی (Linear Resection) : طی تکنیک نامبرده شده یک خط صاف یا قوسی در امتداد بخش خارجی لابیای مینور ایجاد شده و بدین ترتیب بافت اضافی از آن قسمت جدا می شود. بخیه های مورد استفاده در این متد عموما جذبی و زیر پوستی می باشند.

برش V شکل (V-wedge resection) : در صورت بکارگیری این تکنیک لابیاپلاستی ، یک برش v شکل بر روی بافت خارجی لابیا مینور ایجاد می شود. پس از برداشتن بافت اضافی ، دو لبه برش خورده به جهت بهبود ظاهر ، به یکدیگر بخیه می شوند.

چه مواردی باعث بزرگی بیش از حد لابیاها می شوند؟

یکی از اصلی ترین دلیل ها بالا رفتن سن است. همچنین ، پیدایش دوره یائسگی در زنان به سبب افزایش سن و دیگر تغییرات هورمونی ، موجب نازک شدن بافت لابیا ماژور شده و به همین علت لابیای مینور به صورت برجسته و بیرون زده نمایان می شود. در این شرایط بانوان به انجام لابیاپلاستی تمایل بیشتری نشان می دهند.

بارداری و زایمان نیز به سبب تغییراتی که در بدن بانوان ایجاد می کنند ، یکی دیگر از دلایل برهم خوردن ظاهر لابیاها می باشند. نوسانات وزنی نیز در امر مذکور بی تاثیر نیستند. علاوه بر موارد فوق ، عوامل ارثی نیز در چگونگی ظاهر لابیاها اثر گذار هستند.

کاندید ایده آل برای عمل لابیاپلاستی :

کاندید لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

 • کسانی که حین برقراری رابطه جنسی ، در ناحیه واژینال خود به سبب فرم نامناسب لابیاها درد و فشار را تجربه می کنند و پس از آن دچار سوزش می شوند می توانند کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی لابیا باشند.
 • بانوانی که هنگام انجام فعالیت های معمول مثل قدم زدن یا نشستن برای مدت طولانی ، متحمل درد و فشار می شوند
 • کسانی که بخاطر بزرگی و برجستگی لابیاها در انتخاب نوع لباس خود دچار محدودیت شده اند
 • خانم هایی که به طور کلی از ظاهر برجسته و تیرگی های لابیاهای واژن احساس نارضایتی دارند
 • لابیا مینور واژن ، ادرار را در مسیر درست هدایت می کند. عدم تناسب و بزرگی این لابیاها می تواند این امر را نیز با مشکل مواجه سازد و شرایط نامطلوبی مثل پخش شدن ادرار را به وجود آورد. کسانی که از این معضل رنج می برند نیز  از نظر بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران کاندید مناسبی محسوب می شوند

✨ به طور کلی ، اگر تمایل دارید که بدانید کاندیدای ایده آلی برای این جراحی هستید یا خیر ، توصیه می شود به متخصص زنان مراجعه نموده و به صورت حضوری با ایشان مشاوره ای داشته باشید.

لابیاپلاستی با لیزر (Laser labiaplasty)

در کنار تکنیک تیغ جراحی ، می توان از لیزر نیز در ایجاد ظاهری مطلوب برای لابیاها بهره گرفت. پروسه لابیاپلاستی با لیزر در قیاس با عمل با تیغ جراحی از تهاجم کمتری برخوردار است. طی این فرایند پس از آن که فرد تحت بیهوشی قرار گرفت ، متخصص به کمک لیزر ، طبق تکنیک اتخاذ شده ، برش را بر روی بافت لابیا ایجاد می کند. از مزایای این پروسه در مقایسه با عمل جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • عموما برش ها دقیق تر ایجاد می شوند
 • به سبب قابلیت اشعه های لیزر در انعقاد خون ، این فرایند با میزان خونریزی کمتری همراه است
 • با توجه به کم تهاجم تر بودن لابیاپلاستی با لیزر ، دوره ریکاوری پس از آن نیز کوتاه تر و آسان تر می باشد.

✨ به این نکته توجه داشته باشید که تمامی افراد نمی توانند گزینه خوبی برای پروسه مذکور محسوب شوند. انتخاب کاندیدای ایده آل برای جراحی لابیا با لیزر در صلاحدید بهترین متخصص زنان تهران است.

عمل ترمیم لابیا :

متاسفانه برخی از بانوان بدون دقت کافی در امر انتخاب یک متخصص با تجربه و متبحر در حوزه جراحی های زنان ، برای لابیاپلاستی در تهران اقدام می کنند. در این مواقع احتمال پیدایش نتیجه نامطلوب و عارضه ها افزایش می یابد.

در چنین شرایطی بیماران می توانند جهت انجام لابیاپلاستی ترمیمی (Revision labiaplasty) اقدام نمایند. در شرایط زیر ، بانوان عموما برای جراحی مجدد لبیاپلاستی به یک متخصص زنان خوب مراجعه می کنند :

 1. طبیعی نبودن ظاهر لابیا به سبب برش دهی نامطلوب
 2. باز شدن بخیه ها
 3. عدم رفع تمامی مشکلات موجود در جراحی اولیه
 4. توجه داشته باشید که عدم پیروی از توصیه های مراقبتی قبل و بعد از پروسه توسط شخص متقاضی ، نیز ممکن است نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.

🎥 همه چیز در مورد لابیاپلاستی در تهران از زبان دکتر لیلا خلیلی

 

زمان مناسب برای عمل لابیاپلاستی

از نظر سنی بهترین زمان برای انجام عمل جراحی مذکور ، پس از پایان یافتن دوره بلوغ و رشد فرد است. این نکته قابل ذکر است لابیاها تا زمانی که بلوغ جنسی فرد کامل شود ، به رشد خود ادامه می دهند. عموما پایان دوره رشد ، 18 سالگی بوده و پس از آن ، با تایید متخصص زنان ، شخص می تواند جهت جراحی اقدام نماید.

بانوان باردار دقت فرمایند که دوره حاملگی ، زمان مناسبی برای عمل زیبایی لابیا نیست. این گروه از متقاضیان لازم است که تا موعد زایمان خود صبر کرده و پس از آن با مشورت بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران، زمان جراحی را مشخص نمایند.

بعد از عمل زیبایی لابیا به چه مراقبت هایی نیاز است؟

 • برای جلوگیری از عفونت احتمالی ، از سوی پزشک لابیاپلاستی در تهران  داروهای آنتی بیوتیک تجویز می شوند. به جهت اثر گذاری مطلوب حتما طبق دستور مصرف نمایید. همچنین در راستای کنترل و کاهش درد ، داروهای مسکن تجویز شده باید مورد استفاده قرار بگیرند.
 • تا رسیدن به بهبودی کامل ، از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید ؛ بدین ترتیب می توانید از مالش و فرسایش بیش از حد لابیاهای جراحی شده و افزایش درد در آن ناحیه جلوگیری نمایید.
 • به مدت 4 الی 6 هفته پس از لابیاپلاستی از برقراری رابطه جنسی خودداری کرده و نیز از تامپون استفاده نکنید
  جهت شروع هرگونه فعالیت ، بهتر است با بهترین متخصص زنان تهران مشورت نمایید ؛ ایشان با بررسی روند بهبودی شما در خصوص زمان مناسب برای انجام هر فعالیت تصمیم گیری می کند. بدین ترتیب از بروز هر مشکل و عارضه احتمالی نیز جلوگیری می شود.
 • توجه داشته باشید که عدم پیروی از توصیه های مراقبتی قبل و بعد از پروسه توسط شخص متقاضی ، نیز ممکن است نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.

درد در جراحی لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیا یک فرایند جراحی است و مثل هر جراحی تهاجمی دیگری می تواند با درد همراه باشد. سطح درد بر حسب ویژگی های فردی، آستانه درد هر بیمار و تکنیک استفاده شده متفاوت است. جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با تزریق آرامبخش انجام می شود بنابراین در طول جراحی بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد. بعد از عملیات به مدت چند روز درد، ورم و ناراحتی تجربه می شود. پزشک تکنیک های مدیریت درد را به بیمار توصیه کرده و داروهای مسکن را تجویز می کند. درد در طول زمان کاهش می یابد و شما می توانید در مدت یک یا دو هفته فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید.

تجربه بیمار مراجعه کننده عزیز از انجام عمل لابیاپلاستی​

پشیمانی از عمل لابیاپلاستی

شاید شما هم از برخی افرادی که تحت روند جراحی زیبایی لابیا قرار گرفته اند این عبارت را که عمل لابیا نکنید پشیمون میشید را شنیده باشید , اما تا چه حد این امر حقیقت دارد؟

پشیمانی از عمل لابیاپلاستی به دنبال عوامل مختلفی نمود پیدا میکند. یکی از مهم ترین عامل ها ، عدم انتخاب و مراجعه به یک متخصص خوب و مجرب در این حوزه است. زمانی که پروسه به دست یک پزشک متبحر و مسلط به جراحی زیبایی لابیا انجام نشود ، احتمال بروز خطا بالا رفته و فرد بعد از عمل به سایر متقاضیان می گوید که عمل لابیا نکنید پشیمون می شوید.

دیگر مورد تاثیر گذار در این مورد ، رعایت نکردن نکات مراقبتی پس از عمل است. تا زمان بهبودی لازم است یکسری موارد از سوی بیمار رعایت گردند در غیر این صورت روند بهبودی به طور مطلوب پیش نرفته و نتیجه ای که باید ، رقم نمی خورد. بنابراین شما برای جلوگیری از وقوع عمل لابیالاستی ناموفق ، بایستی به یک متخصص زنان خوب مراجعه کرده و به توصیه های او گوش دهید. دیگر راهکاری که پشیمانی شما از جراحی لابیاپلاستی را به رضایت تبدیل می کند ، عمل ترمیمی است.

هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران

در زمان مراجعه بیماران به مطب متخصص زنان به جهت انجام عمل زیبایی لابیا ، یکی از  سوالات متداول آنان ، بحث هزینه است. متقاضیان همواره به دنبال این هستند که با پرداخت هزینه مناسب ، نتیجه رضایت بخشی را بدست آورند.

در خصوص هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران این مورد قابل ذکر است که فاکتورهای متعددی در تعیین این مبلغ دخیل هستند. تخصص پزشک ، تکنیک جراحی و حتی موقعیت جغرافیایی از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار به شما می آیند.

پیچیدگی عمل و مقدار اصلاحات لازم نیز  از دیگ عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل زیبایی لابیا هستند. پس از مراجعه به مطب متخصص و انجام معاینات و بررسی های لازم ، شما میتوانید از هزینه دقیق مطلع شوید.

آیا می توان لابیاپلاستی را با تزریق چربی ترکیب کرد؟

تزریق چربی فرایندی است که می توان آن را همزمان با پروسیجر جراحی زیبایی لابیا انجام داد. تزریق چربی که با عناوین فت گرافتینگ (fat grafting) یا فت اینجکشن (fat injection) نیز نامیده می شود تکنیکی است که در آن چربی از سایر نواحی بدن معمولاً از شکم یا ران ها با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته شده و سپس برای بزرگ کردن لابیای ماژور و شکل دهی به آن به این ناحیه تزریق می شود. این عملیات در کنار لابیاپلاستی که با هدف کوچک کردن اندازه لابیای مینور انجام می شود میتواند شکل ظاهری خوشایندی را در این اندام خلق کرده و مشکلات مربوط به عدم تقارن یا حجم از دست رفته را جبران کند.

آیا بعد از جراحی زیبایی لابیا اسکار باقی میماند؟

برش ایجاد شده در طول پروسیجر باعث برجای ماندن اسکار میشود. این اسکار بر روی لابیای مینور جا خوش کرده و در چین های طبیعی لابیای ماژور پنهان میشود. این اسکار معمولاً بسیار کوچک است ولی اغلب جراحان ماهر از تکنیک های منحصر بفرد برای به حداقل رساندن اسکار استفاده کرده و به بیمار توصیه می کنند تا پروسه بهبود و توصیه های این دوره را مو به مو اجرا کنند. هدف از این همه حساسیت تلاش برای خلق یک نتیجه تحسین برانگیز و رضایت بخش است. اسکار در طول یک دوره چند ماهه محو می شود.

آیا عمل زیبایی لابیاپلاستی باعث آسیب دیدگی عصب می شود؟

 یکی از نگرانی های متقاضیان این پروسه ، وارد شدن آسیب به رشته های عصبی ناحیه لابیا و به دنبال آن از بین رفتن حس و کاهش تحریک پذیری آن ها می باشد ؛ دقیقا برخلاف نتیجه ای که باید از عمل لابیا رقم خورد. زمانی که این پروسه به دست یک جراح باتجربه و ماهر انجام شود یک عملیات جراحی بی خطر محسوب می گردد. آسیب دیدن عصب یک عارضه جانبی نادر است و در صورت وقوع موقتی خواهد بود در نتیجه از دست رفتن حس در ناحیه لابیا به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد.

چقدر طول میکشد تا ورم بعد از عمل لابیا فروکش کند؟

ورم بخش طبیعی دوره ریکاوری لابیاپلاستی است. مقدار ورم و مدت ماندگاری آن برحسب ویژگی های بدن هر بیمار و تکنیک استفاده شده برای جراحی متفاوت است. به مرور زمان در طول یک دوره چند هفته ای ورم به طور کامل فروکش میکند. دنبال کردن دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل لابیا از قبیل مراقبت از زخم ها و مصرف به موقع داروها میتواند روند بهبود را سرعت بخشیده و از بروز عوارض جانبی پیشگیری کند. اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و خودداری از برقراری رابطه جنسی طبق توصیه پزشک ، نکته دیگر حائز اهمیت در کمک به کاهش ورم محسوب می شود.

لابیاپلاستی قبل و بعد از بارداری

واژن ، مولفه ای با سطح سازگاری شگفت انگیز در سیستم تولید مثل بانوان است. وقتی زنان تحت جراحی زیبایی لابیا قرار می گیرند، این جراحی هیچ اختلالی در عملکرد واژن ایجاد نمی کند. بنابراین ، انجام لابیاپلاستی قبل از بارداری کاملاً بی خطر است.

علیرغم این حقیقت، در بسیاری از موارد بنا به دلایلی چند، جراحان و متخصصان این حوزه از زیبایی زنان به بیماران خود توصیه می کنند که لابیاپلاستی را به بعد از زایمان موکول کنند. نخستین دلیل این است که لابیای مینور و ماژور اغلب در حین بارداری تغییر شکل و اندازه می دهد. علت این تغییر، جریان یافتن خون زیاد به این ناحیه در طول دوره بارداری است که باعث بزرگ شدن لابیا می شود.

لابیاپلاستی - دکتر خلیلی

زنان به بارداری به شکل های متفاوتی واکنش نشان می دهند؛ ولی در اکثر آنها، بزرگ شدن لابیا اتفاق می افتد. این پدیده خصوصاً در مراحل آخر بارداری یعنی زمانی که تولید هورمون ها خصوصاً استروژن شدت پیدا می کند حادث می شود.

اگر بانویی تصمیم بگیرد که لابیاپلاستی را قبل از بارداری انجام دهد، نتایج این جراحی تحت تاثیر اثرات ناشی از زایمان قرار گرفته و ممکن است پیامدهای منفی را در نتیجه جراحی بر جای گذارد. دلیل دیگر توصیه جراحان به موکول کردن عمل لابیا به بعد از بارداری این است که می توان به راحتی آن را با سایر پروسیجر های زیبایی واژن از قبیل پرینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن ترکیب کرد.

آیا لابیاپلاستی برای بکارت دختران مجرد خطرناک است؟

لباپلاستی روند جراحی است که در بخش خارجی اندام تناسلی اجرا می شود و عملاً هیچ مداخله ای در ساختار داخلی این اندام نخواهد داشت. بنابراین، منطقی است بپذیریم که در طول اجرای این روند جراحی هیچگونه آسیبی به پرده بکارت وارد نشده و دختران جوان و مجرد می توانند با علم به این موضوع، با خیالی آسوده برای زیباسازی اندام تناسلی خود اقدام کنند.

لابیاپلاستی و رابطه جنسی

بعد از جراحی لابیاپلاستی یا هر روند جراحی با ماهیت تهاجمی لازم است به بدن فرصت دهید تا به بهبود کامل دست پیدا کند. بعد از جراحی لابیا، ناحیه جراحی شده ملتهب و متورم است و به هیچ وجه نباید تحت فشار قرار گرفته یا به شدت لمس شود. معمولاً دو ماه زمان لازم است تا این التهاب و ورم فروکش کند. پس از این مدت می توانید رابطه جنسی اغلب با کیفیت بهتر در مقایسه با قبل از جراحی را تجربه کنید.

لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

عوارض و آسیب های احتمالی ناشی از یک فرایند جراحی، موردی است که جراحان صاحب تجربه با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و مناسب با هدف مهار این عوارض و اجرای فرایند درمان در یک شرایط ایمن و به دور از عارضه های خطرناک، احتمال بروز آنها را به حداقل می رسانند. هر چند جراحی لابیاپلاستی در صورت اجرا به دست یک متخصص ماهر و با تجربه در خانواده جراحی های زیبایی بدون خطر گنجانده می شود؛ ولی به همان نسبت اگر در مرحله انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان دقت عمل کافی را به خرج ندهید ممکن است خود و سلامت تان را در معرض خطر مواجهه و تجربه عوارض گاهاً جبران ناپذیر زیر قرار دهید:

 • کاهش حساسیت فرج
 • بی حسی در ناحیه لابیا
 • مقاربت دردناک
 • خشکی واژن

به گزارش بسیاری از بیمارانی که در فاز انتخاب جراح ، با وسواس و حساسیت عمل کرده اند، نه تنها احتمال بروز خطرات فوق در سطح صفر می باشد بلکه بسیاری از آنها بهبود کیفیت رابطه جنسی را بعنوان یکی از تجریبات دوست داشتنی بعد از لابیاپلاستی مطرح نموده اند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادیا

لابیاپلاستی چقدر توی رابطه جنسی تاثیر داره؟

سونیا زکی زاده

سلام خسته نباشید
خانم دکتر اگر از شهرستان مراجعه کنیم، چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی میتونیم برگردیم؟

سمانه موسوی

سلام خانم دکتر خسته نباشید. من باردار هستم میخواستم بدون چند وقت بعد از زایمانم میتونم لابیاپلاستی انجام بدم؟

دریا حسن پور

سلام .
خانم دکتر اگر زگیل تناسلی داشته باشم ، میتونم لابیاپلاستی هم انجام بدم؟