لابیاپلاستی به روش Z پلاستی

لابیاپلاستی به روش Z پلاستی چیست؟ لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی واژن است که در این روش، هرگونه بافت و پوست اضافی از روی لابیا (لب های واژن) برداشته می شود و به رفع نامتقارن بودن لابیاها نیز کمک خواهد شد. در برخی موارد ممکن است لابیا در پی بلوغ، زایمان طبیعی یا مسائل ژنتیکی بزرگ شود و یا حالت کشیده ای پیدا کند که اصطلاحا با عنوان هایپروتروفی لابیا شناخته می شود و علاوه بر این که زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد و اعتماد به نفس را پایین می آورد، می تواند مشکلات فیزیکی را نیز به همراه داشته باشد. بزرگ بودن لابیا می تواند منجر به بروز درد و ناراحتی در طول رابطه جنسی یا هنگام پوشیدن لباس های تنگ شود و گاها ممکن است بزرگ بودن لابیا در حدی باشد که از زیر لباس مشخص شود و برای فرد آزار دهنده باشد. در چنین مواردی، لابیاپلاستی که با کمترین میزان تهاجم انجام می شود، نتایج بسیار درخشانی را به همراه خواهد داشت.

تکنیک های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی از جمله روش های زیبایی زنان است که طی سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی داشته است، به گونه ای که در گذشته برش ها و بخیه هایی بر روی لابیا زده می شد که جای زخم و اسکار بر روی ناحیه باقی می ماند، اما این روزها استفاده از لیزر جای خود را به تیغ و چاقوی جراحی داده است. تکنیک های مختلفی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد که پزشک با بررسی ها و معایناتی که انجام می دهد، بهترین روش و تکنیک را انتخاب می کند.

تکنیک Trim، شایع ترین روش انجام لابیاپلاستی است که بافت اضافی از روی لبه بیرون زده لابیا برداشته می شود و تقارن بیشتری در لابیاها ایجاد می شود، به علاوه این که لبه های تیره لابیا نیز برداشته خواهد شد. معمولا این روش همراه با کوچک کردن کلاهک کلیتوریس انجام می شود تا نتایج زیبایی بیشتری حاصل گردد.

تکنیک Wedge، دیگر روش انجام لابیاپلاستی است که با هدف کوچک کردن اندازه لابیا مینور انجام می شود و با ایجاد برش V شکل بر روی لابیا همراه است که فرم طبیعی لبه های لابیا حفظ می شود و اسکار بسیار کمتری بر جای می ماند. این تکنیک، یک سری تغییرات و اصطلاحات داشته و امروزه با عنوان روش Z پلاستی انجام می شود.

 

تکنیک Z پلاستی در لابیاپلاستی

از روش z پلاستی در مواقعی استفاده می شود که همزمان لبیا و هود با یک برش کوچک شود. Z پلاستی، روش تغییر یافته و اصلاح شده روش wedge است که با استفاده از برش Z شکل یا زیگزاگی و بر روی پهنای لابیا زده می شود، نه بر روی لبه های لابیا. در نتیجه، کمترین میزان بخیه بر روی قسمت داخلی لابیا زده می شود و اسکارهای بهبود می یابند.در حقیقت z  پلاستی یگ روش ترکیبی لابیاپلاستی هودکتومی است. آن چه که در خصوص لابیاپلاستی و تکنیک های انجام آن وجود دارد این است که، این روش حتما باید توسط بهترین جراح زیبایی زنان باتجربه در این زمینه انجام شود تا با انتخاب بهترین روش، میزان بروز اسکار و ناراحتی های بعد از آن به حداقل برسد.

دوره نقاهت لابیاپلاستی به روش Z پلاستی

این تکنیک لابیاپلاستی را می توان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد و از آن جایی که با کمترین میزان تهاجم نسبت به قبل انجام می شود و اسکارها به مرور بهبود پیدا می کنند، درصد رضایت بالایی را به همراه دارد. کاملا طبیعی است که بعد از لابیاپلاستی، ناحیه متورم باشد که می توانید برای تسکین این علائم از کمپرس یخ استفاده کنید. بسیاری از خانم ها بعد از گذشت یک هفته به زندگی عادی خود بر می گردند، با این حال توصیه می شود به مدت چهار تا شش هفته از برقراری رابطه جنسی و استفاده از تامپون خودداری شود.

Source: https://schafferplasticsurg.com/labiaplasty/
Source: https://www.wellesleycosmeticsurgery.com/how-is-a-labiaplasty-performed/#:~:text=Another%20technique%20for%20labiaplasty%20is,labia%20instead%20of%20the%20edge.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها