لابیاپلاستی بدون خونریزی

لابیاپلاستی بدون خونریزی امکان پذیر است؟ لابیاپلاستی روش جراحی است که با هدف تغییر فرم و اندازه لابیا مینور یا لب های داخلی واژن انجام می شود و در واقع، یکی از شایع ترین و پرطرفدارترین روش های زیبایی و جوانسازی واژن به حساب می آید. این کاملا طبیعی است که چین های پوستی بر روی دهانه واژن وجود داشته باشد، اما گاهی ممکن است میزان پوست اضافی در حدی باشد که نارضایتی هایی را در طول رابطه جنسی به همراه داشته باشد و برخی خانم ها از بزرگ بودن لابیاها یا پوست های اضافی، ناراضی باشند که در چنین شرایطی، انجام لابیاپلاستی می تواند نتایج درخشانی را به همراه داشته باشد.

 

دلایل بزرگ شدن لابیا چیست؟

برخی خانم ها به طور مادرزادی و ژنتیکی لابیای بزرگی دارند، اما در برخی موارد ممکن است عواملی از قبیل بالا رفتن سن و یائسگی و تغییرات هورمونی که در این دوران اتفاق می افتد، باعث تغییر شکل و ظاهر لابیا شود. از دیگر عواملی که بر ظاهر ناحیه تناسلی تاثیر می گذارند و می توانند باعث بروز پوست شل و اضافی و یا بزرگ شدن لابیا شوند، می توان به مواردی مانند بارداری، زایمان و یا تغییرات وزن اشاره کرد. گاهی ممکن است چین های روی لابیا یا بزرگ بودن این ناحیه، مشکلاتی را برای خانم ها در طول رابطه جنسی، موقع پوشیدن لباس های تنگ یا هنگام انجام برخی فعالیت های بدنی ایجاد کند که این ها جزء مشکلات ظاهری بزرگ بودن لابیاها هستند. از طرفی، پوست اضافی لابیا می تواند مشکلات سلامتی را به همراه داشته باشد و احتمال بروز عفونت را افزایش بدهد. در نتیجه، تمامی خانم هایی که از مشکلات گفته شده ناراضی هستند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی لابیاپلاستی بهره مند شوند.

لابیاپلاستی بدون خونریزی

لابیاپلاستی بدون خونریزی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی روش جراحی است که با هدف کوچک تر شدن لابیا و تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می شود و در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد. در طول جراحی، بخشی از لب های واژن یا لابیا که نامتقارن هستند یا اندازه بزرگی دارند، با استفاده از چاقوی جراحی برداشته می شوند تا بافت اضافی حذف شود و لابیا تغییر فرم پیدا کند و کوچک تر شود. محلی که برش ها زده می شوند به عواملی از قبیل بافت و اندازه لابیا و هم چنین میزان پوست اضافی بستگی دارد. در پایان جراحی، برش های زده شده با استفاده از بخیه های جاذب بسته می شوند و هیچ گونه خونریزی اتفاق نخواهد افتاد.
توجه داشته باشید که بخیه های جاذب به مرور جذب بدن و بافت لابیا می شوند و هیچ گونه اثری ز آن ها بر جای نمی ماند و زیبایی ظاهری این ناحیه هم چنان حفظ خواهد شد.

 

انواع تکنیک های لابیاپلاستی بدون خونریزی

بسته به شکل و فرم لابیا و هم چنین خواسته های فرد، لابیاپلاستی می تواند به یکی از روش های زیر انجام شود:
• تکنیک Trim: در این روش، پوست اضافی همراه با لبه خارجی لابیا برداشته می شود.
• تکنیک Wedge: در این روش، برش V شکلی بر روی لابیا زده می شود و پوست اضافی برداشته خواهد شد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی روش کاملا سرپایی است و شما بعد از جراحی به منزل بر می گردید و محدودیتی در انجام کارهای روزانه نخواهید داشت. با این حال، رعایت نکات زیر توصیه می شود:
• به مدت یک ماه از برقراری رابطه جنسی باید خودداری شود.
• انجام ورزش های سنگین و شدید به مدت یک ماه ممنوع خواهد بود.
• تا ده روز بعد از جراحی نباید از تامپون استفاده شود.
• ناحیه جراحی باید تا حد امکان تمیز نگه داشته شود تا از بروز عفونت پیشگیری به عمل بیاید.

آیا لابیاپلاستی با درد و خونریزی همراه است؟

لابیاپلاستی تحت بی حسی یا بیهوشی انجام می شود، به همین خاطر شما هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد، با این حال اگر بعد از جراحی، احساس خوشایندی نداشتید، می توانید داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. کاملا طبیعی است که بعد از جراحی، ناحیه مقداری ملتهب باشد اما علائمی از خونریزی دیده نخواهد شد. با این وجود، توصیه می شود تا زمان بهبودی کامل از وارد آورن فشار به این ناحیه یا پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری شود.

Source: https://www.themcindoecentre.co.uk/news/an-in-depth-guide-to-labiaplasty-surgery/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها