لابیاریداکشن

منظور از لابیاریداکشن چیست؟خیلی از افراد متقاضی برای عمل لابیاپلاستی از عوارض بعد از جراحی ابراز نگرانی می کنند، به همین دلیل دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان در ادامه به بررسی عوارض بعد از لابیاپلاستی و راهکار های کاهش این عوارض می پردازند.

صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با لابیاریداکشن

عوارض بعد از لابیاپلاستی

عوارض بعد از لابیاپلاستی شامل دو دسته می شود. دسته اول شامل عوارض عمومی بعد از عمل است که به طور طبیعی هر عملی ممکن است این عوارض را داشته باشد، شامل هماتوم، خونریزی بعد از عمل، ایجاد لخته خون در ناحیه جراحی، باز شدن محل جراحی، باقی ماندن رد بخیه، عفونت و… ممکن است بعد از جراحی فرد تجربه کند.

دسته دوم از عوارض شامل عوارض اختصاصی بعد از عمل است، در رابطه با عمل لابیاپلاستی ، عوارض اختصاصی شامل عدم قرینگی لبیا ها( شایع ترین عارضه)، باقی ماندن رد بخیه، کمتر از حد برداشت بافت و از دیگر عوارض شایع، ریداکشن کامل یا همان برداشت کامل لبیا مینور ها می باشد، همین مورد از بین عوارض بعد از لبیاپلاستی بدترین عارضه است، زیرا زمانی که لبیا ها به طور کامل برداشته می شوند، ترمیم کار سختی است.

لابیاریداکشن

در صورت ریداکشن لبیا ها فرد چه مشکلاتی را تجربه می کند؟

با افزایش سن و نزدیک شدن به سن یائسگی، خشکی واژن شدت پیدا می کند، و با برداشت کامل لبیا، خشکی واژن به مراتب بیشتر احساس می شود و حتی لیزر هم به درمان پاسخ گو نیست و لازم است تنها با کمک گرفت بافت برداشته شدن را جبران کرد.

به مراتب این جراحی یک جراحی سخت تر از لبیاپلاستی اولیه است، زیرا برش در نواحی بیشتری زده می شود چون لازم است بافت برداشته شود و به ناحیه ای دیگر اضافه شود. همچنین نتیجه این جراحی با احتمال 80 درصد موفقیت است.

می توان گفت عوارض لبیاپلاستی در مواردی می تواند سبب بروز مشکلات بسیاری شود، خصوصا لابیاریداکشن.

در زمان های گذشته عمل لابیاپلاستی به روشی که امروزه انجام می شود، نبود و بیشتر به صورت لابیا ریداکشن انجام می گردید، به این معنی که لبیا را به عنوان یک بافت اضافی برش می دادند، امروزه با توجه به اینکه علم زیبایی زنان، پیشرفت قابل توجهی داشته است، لبیاپلاستی به روش های مختلفی انجام می شود.

زمانی که به لبیا ها، به عنوان یک گوشت اضافه که باید بریده شود نگاه کرد، بیمار دچار عوارض لبیاپلاستی می گردد.

عارضه دیگر که اغلب بعد از لبیاپلاستی دیده می شود، عارضه penis form است، به این معنی که ناحیع تناسلی بانوان، حالت آلت تناسلی مردانه است، عارضه پنیس فورم علاوه بر ایجاد ناهماهنگی بین قسمت فوقانی و تحتانی لبیا سبب برهم ریختگی شکل لبیا ماژور ها می شود. لبیا ماژور ها در قسمت پایین به یکدیگر می چسبند و در قسمت بالایی از یکدیگر جدا می شوند.

از آنجا که بعد از استفاده از روش گرفت، به جای مخاط، پوست جایگزین لبیا ها می شود، گاهی بعد از 6 ماه تا یک سال نیاز به سافتنینگ می باشد، در مقابل هم آنچنان نتیجه جراحی موفقیت آمیز است که نیازی به سافتنینگ نمی باشد،این نکته را باید در نظر گرفت که داشتن لبیا بزرگ، بسیار بهتر از نداشتن لبیا است .

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها