فواید تمرینات کگل برای زنان

فواید تمرینات کگل برای زنان چیست؟ تمرینات کگل به منظور تقویت عضلات کف لگنی انجام می شود و می تواند در پیشگیری از بروز بی اختیاری ادرار و مدفوع موثر باشند. کف لگنی، مجموعه ای است از عضلات و بافت که از ارگان های تناسلی محافظت می کند و آن ها را در جای خود ثابت نگه می دارد، اما ممکن است این عضلات به مرور زمان و بالا رفتن سن، افزایش وزن، زایمان یا ابتلا یه برخی شرایط مانند دیابت ضعیف شوند و منجر به بروز مشکلاتی مانند ناتوانی در کنترل روده و مثانه شوند و شاهد بروز بی اختیاری ادرار و یا مشکلاتی در عملکرد جنسی خواهیم بود. شما می توانید انجام تمرینات کگل را مانند مسواک زدن یا تماشای تلویزیون، در برنامه های روتین خود قرار بدهید و آثار و نتایج آن را شاهد باشید. نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که به گفته دکتر لیلا خلیلی ، انجام این تمرینات ، کمکی به درمان شل شدگی و افتادگی عضلات نمی کند و زمانی که فرد دچار مشکل شده باشد، ابتدا روش های درمانی و جراحی در نظر گرفته می شود و سپس انجام تمرینات توصیه خواهد شد.

فواید تمرینات کگل برای زنان

فواید ورزش کگل برای زنان چیست؟

انجام تمرینات کگل می تواند به سلامت جنسی شما کمک کند، چرا که:

  •  عضلات واژن را شل می کند و اگر در طول رابطه جنسی یا انجام معاینات لگنی احساس درد دارید، این تمرینات می تواند مفیر باشد.
  •  خونرسانی به واژن و کف لگن بهبود بخشیده می شود.
  •  میزان رطوبت واژن بیشتر می شود و ارگاسم بهتری را تجربه خواهید کرد.

از جمله مزایای تمرینات کگل برای زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  تمرینات کگل می تواند به کنترل و پیگشیری از بروز بی اختیاری ادرار کمک کند، شرایطی که با تراوش ادرار هنگام افزایش فشار ناگهانی در شکم همراه می باشد. این بدین معناست که ممکن است هنگام سرفه، عطسه، دویدن یا بلند کردن اجسام سنگین درجاتی از تراوش ادرار اتفاق بیفتد.
  2.  این تمرینات هم چنین می تواند از بروز بی اختیاری اضطراری که با خروج ناگهانی و شدید ادارار همراه است، پیشگیری کند.
  3. از آن جایی که بعد از زایمان، عضلات لگنی دچار کشیدگی می شوند، احتمال دارد که مشکلاتی از قبیل بی اختیاری ادرار یا افتادگی عضلات ظاهر شود که انجام تمرینات کگل می تواند در پیشگیری و تسکین این قبیل علائم مفید باشد.

اصول انجام تمرینات کگل

برای انجام تمرینات کگل، بهتر است مثانه خالی باشد. برای شروع، ابتدا عضلات موجود را در لگن را به مدت سه ثانیه منقبض و فشرده کنید و سپس به مدت سه ثانیه عضلات را شل و رها کنید. این حرکات را ده مرتبه تکرار کنید و در روزهای بعد، مدت زمان منقبض کردن و رها کردن عضلات را به ده ثانیه برسانید. توجه داشته باشید که نتایج انجام این تمرین بلافاصله مشخص نمی شود و ممکن است نیاز باشد تمرینات را چند ماه ادامه بدهید اما این را در نظر داشته باشید که انجام منظم این تمرینات، مانع از تشدید شرایط خواهد شد.

توجه داشته باشید، در صورتی که متوجه احساس درد در شکم یا پشت بعد از تمرینات کگل شدید، می تواند نشانه ای باشد از این که حرکات را به درستی انجام نداده اید و نکته بسیار مهم این است که نباید عضلات شکم، قفسه سینه و ران ها را منقبض کنید. از انجام بیش از حد تمرینات نیز باید خودداری شود، چرا که اگر عضلات خسته شوند نمی توانند عملکردهای خود را به درستی انجام بدهند. در طول انجام تمرینات دم و بازدم داشته باشید و از حبس کردن نفس خودداری کنید.

Source: https://www.issm.info/sexual-health-qa/what-are-kegel-exercises-and-what-sexual-health-benefits-might-they-have

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها