فریز کردن زگیل تناسلی

فریز کردن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یک بیماری آمیزشی به شدت مسری است و انتشار آن از طریق تماس مستقیم پوست به پوست می باشد و با هر روش آمیزشی قابل انتقال است .

در افراد مبتلا به زگیل تناسلی دو مورد باید درمان شود:

  1. از بین بردن ضایعات فیزیکی موجود در بدن
  2. از بین بردن ویروس داخل خون

درمان زگیل تناسلی

ممکن است برای برداشتن موارد بزرگ زگیل تناسلی ،نیاز به عمل جراحی داشته باشید . فریز کردن زگیل تناسلی یکی از این روش های درمان با جراحی است .

فریز-کردن-زگیل-تناسلی

فریز کردن زگیل تناسلی با ایجاد یک تاول در اطراف زگیل  صورت می گیرد و با بهبود پوست، نسج مرده  ناشی از جراحت می افتد و جای آن پوست تازه می آید.  البته ممکن است به تکرار درمان نیز نیاز باشد. عوارض جانبی اصلی فریز کردن عبارتند از درد و تورم.

روش انجام فریز کردن زگیل تناسلی

در این روش از نیتروژن مایع که دمای حدود 196 درجه سانتیگراد دارد استفاده می کنند.بسته به عمق و قطر ضایعه چند ثانیه طول می کشد و چند بار تکرار می شود تا ضایعه به طور کامل منجمد شده و از بین برود .

بعد از اسپری شدن نیتروژن ناحیه مورد نظر تاول می زند. رنگ این تاول ها  گاهی سفید است و گاهی به دلیل وجود خون ، قرمز یا بنفش می شوندو بعد از چند روز ناحیه تاول پوسته پوسته می شود که البته طبیعی است و جای نگرانی نیست.

 در نتیجه بعد از فریز کردن ،پوست به صورت کاملا طبیعی به نظر می رسد اما در مواردی روی پوست سفید شده یا اسکار باقی می گذارد که این حالت در افرادی که پوست تیره دارند بیشتر به چشم می آید. این لکه ها دائمی هستند . در صورتیکه انجماد عمیق و طولانی باشد ، احتمال ایجاد لکه های سفید نیز بیشتر است.

باید توجه داشت که در صورت وجود ضایعات عمیق که به انجماد سنگین تر احتیاج دارند ، عصب حسی پوست تحریک می شود، که ممکن است بی حسی در آن ناحیه ایجاد شود که این حالت بعد از چند هفته تا چند ماه به حالت عادی بر می گردد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها