فرنولوپلاستی

جراحی فرنولوپلاستی چیست؟ شاید خیلی از افراد با این روش جراحی و اینکه فرنولوپلاستی برای چه افرادی انجام می شود، آشنایی نداشته باشند. در ادامه دکتر خلیلی به بررسی این روش جراحی می پردازد. قبل از هر چیز باید گفت، لبیا شامل قسمت های مختلفی هست، اول اینکه دو قسمت لبیا در قسمت پایین لبیا قرار دارد، یک قسمت هود در قسمت بالایی لبیا قرار دارد و در واقع این ناحیه قسمتی است که پوست پوشاننده خود کلیتوریس است و ناحیه عصب کلیتوریس مسئول ارگاسم خارجی در خانوم ها است .

فرنولوپلاستی

فرنولوپ در کدام ناحیه است؟

قسمت فرنولوپ یک اتصال  بین کلیتوریس و لبیامینورها  است و در قسمت تحتانی داریم که لبیامینورهارو به هم وصل میکند. کمیشر قدامی داریم یا فوقانی که در قسمت بالای هود است که در بعضی ها قابل کوچک شدن است،و در بعضی ها این امکان وجود ندارد. اگر قطر فرنولوپ قدامی خیلی عرضش زیاد باشد از به هم رسیدن لبیاماژورها جلوگیری میکند. در بعضی افراد اگه فولت ها بزرگ باشند امکان دارد اثرش تا بعد عمل هم باقی بماند.فولت ها(چین ها) خیلی مهم هستند.مثلا،  گاهی بیمارانی که عمل لابیاریداکشن انجام می دهند، قبل عمل یک پزشک خوب باید آگاهی داشته باشد که موقعیت های چین ها چگونه به لبیامونورها متصل میشود، اگر جراح زیبایی زنان در این حوزه آگاهی نداشته باشد،  ‌ مشکلات مختلف  به وجود می آید.

در چه افرادی فرنولوپلاستی انجام می شود؟

کلیتوریس همراه با بندهایی  به لبیامینورها میچسبد و اگر این فرنولوپ ها درست عمل نشوند در خیلی از مریض ها کلا ممکن است که بافتی باشه که به لبیا چسبیده  شود و خیلی قابل تشخیص نباشد.اگر فرنولوپ درست عمل نگردد یا بد عمل شود یک قسمت سنگین روی لبیا ها باقی می ماند که اذیت کننده است. باید گفت، مهم ترین قسمت لبیا،فرنولوپ است.

آیا فرنولوپلاستی عوارضی دارد؟

این یک عمل سرپایی است که در حدود 1 ساعت برای بیمار انجام می شود، گاهی افراد این جراحی ها را همراه با سایر جراحی ها با یکدیگر انجام می دهند. بسته به تشخیص پزشک در بعضی شرایط نیاز است از جراحی های همزمان استفاده کرد. فرنولوپلاستی اگر به درستی انجام نشود و یا بی حسی و برش به صورت حرفه ای انجام نشود، می تواند یک جراحی پر عارضه برای فرد شود. در صورت کلی همانند سایر جراحی ها عوارضی مثل،خونریزی، پارگی،عفونت
و عوارض اختصاصی ممکن است برای فرد ایجاد شود.

متاسفانه خیلی از پزشکان در رابطه با فرنولوپلاستی اطلاعی ندارند و جراحی لابیاپلاستی را به صورت سنتی و با روش های قدیمی انجام می دهند و بعد از آنکه جراحی انجام شد، بیمار متوجه عوارض می شود و برای جراحی های ترمیمی زنان اقدام می کنند.

 در نتیجه جراحی لابیاپلاستی فرنولوپلاستی، با اینکه یک جراحی مینور است و فشیا باز نمی شود، در صورتی که به درستی انجام نشود می تواند عوارض بسیاری برای بیمار داشته باشد و با هر بخیه ی اضافی که برای بیمار زده می شود ممکن است تغییرات ناخوشایندی برای لبیا ها داشته باشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها