عوارض لیزر واژینال

عوارض لیزر واژینال چیست؟ آیا لیزر واژینال باعث ایجاد زخم می شود؟ واژن بافتی بدون غده است و تمام ترشحات و خیس بودن واژن از رگ های اطراف واژن وارد می شود، به همین دلیل مواد غذایی و پروتئین هایی که در مخاط واژن هستند در سلامت واژن و آبرسانی آن موثر هستند.اما آیا آیا لیزر واژینال باعث ایجاد زخم می شود؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ برای این سوال به ادامه این متن توجه کنید.

در خیلی از خانم ها خصوصا خانم هایی که دچار سرطان سینه هستند، به اجبار دارو های آنتی استروژن باید مصرف کنند، به همین دلیل خشکی واژن در این افراد خیلی شدت پیدا می کند.از سال 2007 لیزر اولین مرتبه برای درمان بیماران سرطانی به کار گرفت، در نتیجه با بررسی هایی که صورت گرفت مشخص شد لیزر در این موارد خیلی کمک کننده است.گاهی خشکی واژن انقدر شدید است که سبب ایجاد درد می شود، و رابطه جنسی را غیر ممکن را می سازد.

لیزر واژینال

لیزر ها هیچگاه باعث ایجاد سرطان نمی شوند، می توان گفت لیزر ها بر اساس طول موجی که دارند، عوارض ایجاد می کنند. لیزر هایی که طول موج کمی دارند اغلب مضر هستند که لازم است محافظ های خاص در زمان مقابله با آن ها صورت گیرد.اما لیزر هایی با طول موج بالا، همچون الکساندرا، co2 و… از طول موج بالایی برخوردار هستند، در حالی که عمق نفوذ این لیزر 1 میلیمتر است و باعث ایجاد سرطان نمی شود.

عوارض لیزر واژینال

عوارض لیزر واژینال

بیشترین عارضه لیزر ایجاد سوختگی است، که این سوختگی در پوست مطرح است، در مورد لیزر واژینال بافت، بافتی مخاطی است و آب خیلی کمی دارد، در نتیجه لیزر نمی تواند ایجاد سوختگی کند.

لیزر واژینال در درمان خشکی واژن بسیار موثر است و با سه جلسه درمان فرد به رضایت می رسد، اما ممکن است این سه جلسه به پنج جلسه هم برسد  در افراد با شرایط خشکی واژن شدید، یائسگی و…لیزر نیاز به تکرار دارد، افراد با یک جلسه لیزر متوجه تغییر وضعیت خود می شوند.

روش کار لیزر واژینال

لیزر واژینال یک روش سرپایی است که داخل مطب انجام می شود و احتیاجی به بیهوشی و بی حسی ندارد، زیرا دردی ندارد. برای درمان خشکی واژن خیلی موثر است، گاهی حتی خانم ها در سن پایین دچار خشکی واژن می شوند، این در شرایطی است که افراد دخانیات مصرف می کنند، داروهایی که به منظور درمان مشکلات روحی روانی استفاده می شود، کاندوم استفاده می کنند و یا داروهای ضد بارداری استفاده می کنند، در همه این  موارد لیزر واژینال بسیار کمک کننده است.

مراقبت های بعد از لیزر واژینال

نیاز به مراقبت خاصی ندارد، تنها به مدت سه روز نباید شنا، رابطه جنسی و استفاده از جکوزی، نداشته باشند.

آیا لیزر واژینال باعث ایجاد زخم می شود؟

لیزر هایی وجود دارند که باعث ایجاد زخم می شود و یا حتی گاهی خود جراح زیبایی زنان، زخم در زیر مثانه در شرایط خاص به وجود می آورد. به طور مثال بیمار افتادگی شدید مثانه دارد و با لیزر درمان انجام می شود. اما اینکه لیزر به خودی خود باعث ایجاد زخم شود کاملا اشتباه است. لیزر واژینال تنها با ارسال گرما به بدن خونرسانی در ناحیه را بهبود می بخشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها