عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی کدامند؟ متاسفانه خیلی از بیماران در زمان مراجعه به مطب دکتر لیلا خلیلی از جراحی لابیاپلاستی قبلی خود شکایت می کنند و خواستار ترمیم و اصلاح نتایج لابیاپلاستی در آن ها می باشند، اما چه عواملی سبب می شود که بانوان از نتایج جراحی خود رضایت نداشته باشند؟ اگرشما هم از جراحی لابیاپلاستی خود رضایت ندارید و یا اینکه تصمیم به عمل لبیاپلاستی دارید توصیه می شود ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

شاید به نظر خیلی از افراد لبیاپلاستی یک عمل ساده است و کار سختی نیست، اما از آن جهت که جنبه زیبایی دارد،  از لحاظ زیبایی می توان گفت که این جراحی یک عمل سختی است و لازم است جراح زیبایی زنان از تکنیک هایی استفاده کند که جنبه زیبایی جراحی حفظ شود.

انجام لابیاپلاستی با تکنیک غلط و یا پزشک آموزش ندیده می تواند باعث بروز عوارض مختلف شود، از جمله عارضه پنیس فورم شدن لبیا ها یا کنگره دار شدن لبه های لبیا که در اثر بخیه زدن نادرست ایجاد می شود.کنده شدن کامل لبیا ها و از طرفی پنجره دار شدن لبیا ها بیشتر در اثر وجه پلاستی می تواند اتفاق بی افتد. بریده شدن یا کنده شدن کامل کلیتوریس می تواند یکی دیگر از عوارض لابیاپلاستی با تکنیک غلط باشد، از طرف دیگر نمایان شدن بیش از اندازه کلیتوریس خود می تواند باعث بروز مشکل برای بیمار شود. هر کدام از این عوارض راه ها و روش های ترمیمی خاص خود را دارد. البته لازم به ذکر است که ترمیم عمل های لابیاپلاستی قبلی سخت تر، زمان بر تر، نیاز به مهارت بیشتر و در نتیجه هزینه بر تر از عمل لابیاپلاستی است.

لابیاپلاستی در زمان های گذشته

در دوره های نه چندان قدیم، لبیاپلاستی خیلی رونق نداشت و این جراحی به صورت یک عمل ساده و با استفاده از قیچی و یا تیغ لبیا ها برش داده می شدند، اما از سال 2007 که  در آمریکا این رشته را به صورت فوق تخصصی را بررسی کردند، لبیاپلاستی بسیار پر اهمیت شد و تکنیک های مختلفی برای آن ابداع گردید، در نتیجه عمل لابیاپلاستی به عنوان یکی از مهم ترین و شایع ترین عمل های زیبایی در خانم ها معرفی شد.

عوارض لابیاپلاستی

عارضه پنیس فورم بعد از لابیاپلاستی

لبیا به دو قسمت تقسیم می شود، یک قسمت تحتانی که شامل خود لبیا می شود و یک قسمت فوقانی لبیا است که از آن با نام هود و یا حالت پوشاننده چادر کلیتوریس یاد می شود، زمانی که یک جراحی لبیاپلاستی به درستی انجام می شود باید یک هماهنگی درست بین قسمت پایین و قسمت بالایی لبیا ایجاد شود، یعنی اگر تنها قسمت پایینی لبیا جراحی شود و قسمت بالایی دست نخورده باقی بماند، بیمار دچار یک عارضه به اسم پنیس فورم می شود و عدم تناسب بدی ایجاد می شود.

همین باعث می شود که نه تنها لابیاپلاستی که انجام شده است ایجاد زیبایی نکند بلکه یک حالت زننده برای ناحیه تناسلی ایجاد کند.

همچنین اگر بازوهای کلیتوریس که به لبیا متصل هستند، اگر درست جراحی انجام نشود، باعث می شود که بیمار یک فرنولوم در اندازه ای بزرگ داشته باشد و لبیا غیر متناسب باشد.

در صورتی که بیمار کلیتوریس بزرگ و بیرون زده ای داشته باشد، اگر با ناحیه تناسلی متناسب نشود، حالت زشتی برای قسمت لبیا ایجاد می شود.

پس می توان گفت لبیاپلاستی شامل موارد مختلفی است که باید به درستی انجام شود، تا فرد دچار عوارض لابیاپلاستی نگردد.

آیا برداشت کلی لبیا کار درستی است؟

لبیا خود نقشی دارد و برداشت کل لبیا نه تنها زیبایی ندارد،(زیرا مرز بین لبیا ماژور و قسمت مخاط یکی می شود)، بلکه به مرور زمان بیمار دچار خشکی دهانه واژن، سوزش، خارش و… می شود.

تاثیر عمل هودکتومی بر حس جنسی

خیلی از بیماران زمانی که اسم جراحی هودکتومی را می شنوند، این گونه تصور می کنند که حس جنسی خود را از دست می دهند، در حالتی که لابیاپلاستی، هودکتومی حتی کلیتورال پلاستی هیچ ربطی به میل جنسی ندارند. زیرا میل جنسی مربوط به عوامل ذهنی، شریک جنسی و… است. اما اگر هم این جراحی ها تاثیر بر حس جنسی  داشته باشد، از نظر اعتماد به نفس خواهد داشت، ممکن است بیمار در ناحیه ژنیتال مشکل داشته باشد و اعتماد به نفس برای رابطه جنسی نداشته باشد.

ارگاسم مربوط به کلیتوریس است، کلیتوریسی که دیده می شود تنها یک تیکه بسیار کوچک از کلیتوریس بلند است که حتی در بیمارانی که ختنه در آن ها صورت گرفته است،همچنان حس جنسی در آن ها از بین نمی رود و تنها  قسمت بیرونی کلیتوریس از بین رفته است.

زمانی که کلیتوریس بیش از اندازه طبیعی بیرون زده باشد، دائما در معرض تحریک و سایش است، به همین دلیل به مرور زمان حس این ناحیه کم می شود  و جراحی کلیتوریس می تواند بر تقویت رابطه و حس جنسی کمک کند.

لابیاپلاستی و ختنه زنان

یکی از نگرانی خانم ها در رابطه با عمل لبیاپلاستی این است که، آیا لابیاپلاستی همان ختنه است؟ در پاسخ باید گفت لبیاپلاستی با ختنه در زنان متفاوت است، ختنه یک عمل اورژانسی و غیر دلخواه بیمار است و به صورت غیر استریل انجام می شود، همچنین ختنه بدون بی حسی با درد فراوان انجام می شود.

در طول عمل ختنه دو لبیا به یکدیگر دوخته می شوند، در اکثر موارد کلیتوریس کاملا برداشته می شود و قسمت هود از بین می رود. در خیلی از قبایل و خیلی از کشور ها برای نگهداشتن باکرگی بانوان این جراحی ظالمانه انجام می شود.

اما در حقیقت جراحی لابیاپلاستی، کاملا به خواست بیمار انجام می شود، لابیاپلاستی در اتاق عمل و در شرایط استریل با استفاده از بی حسی و یا بی هوشی به منظور زیبایی انجام می گیرد. در صورتی که عمل لابیاپلاستی توسط جراح زیبایی زنان ماهر انجام شود این جراحی باعث هیچگونه آسیب و عارضه نمی شود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها