عوارض تزریق چربی بر لبیا ماژورها

عوارض تزریق چربی بر لبیا ماژورها چیست؟ به دو بافت حاوی چربی که که از پوبیس تا مقعد کشیده شده اند، لبیا ماژور گفته می شود، که وظیفه ی حفاظت از لبیا مینور ها و دهانه ورودی واژن است، در نتیجه در جراحی های زیبایی لابیاماژور ها نباید تنها جنبه زیبایی در نظر گرفته شود. با توجه این پروسه تزریق چربی به واژن امروزه متقاضیان بسیاری پیدا کرده است ، دکتر خلیلی در خصوص محدودیت های این فرایند اطلاعات مفیدی را ارائه داده اند.

عوارض تزریق چربی بر لبیا ماژورها

علل اولیه تغییر شکل لبیاماژور ها

لبیا ماژور ها یا به علت اولیه یا ثانویه دچار مشکل می شوند.لبیا ماژور ها به عللی همچون، افزایش سن، کاهش هورمون، ورزش، افزایش و یا کاهش وزن، دوران بارداری که لبیاماژور ها ورم می کنند و غیره دچار تغییر شکل می شود. این تغییرات به صورت لیپوآتروفی و یا لاغری لبیاماژور ها مشخص می گردد. اگر که لاغری لبیا ماژور ها شدت داشته باشد، ممکن است طی این پروسه ایجاد چروک و در نهایت آویزانی پوست لبیا ماژور شود. بر اساس هر نوع تغییر از لبیا ماژور باید روش درمان مخصوص انتخاب شود.

 

علل ثانویه تغییر شکل لبیاماژور ها

یکی از مشکلات شایع که در اغلب مراجعین دیده می شود، مشکلات ثانویه هستند به این صورت که  یا از ابتدا لبیاماژور ها پوستی آویزان داشتند و یا در زمانی که تزریق چربی به لبیا انجام داده اند، میزان بالایی چربی تزریق شده است و در نتیجه بیمار دچار شلی و آویزانی پوست مدتی بعد از، از بین رفتن اثرات چربی شده است. این مورد می تواند از عوارض تزریق چربی معرفی شود. اگر کاندید مناسب برای تزریق چربی انتخاب نشود بعد از گذشت مدتی که اثرات چربی از بین می رود، ناهمگونی و شلی در لبیاماژور ها دیده می شود که ظاهری زننده دارد.

عوارض تزریق زیاد چربی به لبیاماژور ها

زمانی که چربی تزریق می شود تنها 2-3 میلیمتر از کف پوست، خونرسانی انجام می شود و به صورت تقریبی 8 میلیمتر چربی زنده می ماند و سایر چربی تزریق شده از بین می رود و نکروز می شود، که اگر بیش از اندازه تزریق شود، ممکن است بعد از نکروز یک توده از چربی باقی بماند و به صورت کیست چربی شود.از طرفی دیگر، هر چقدر چربی بیشتری به لبیاماژور ها تزریق شود، ورم بیمار بیشتر است و هر چه ورم بیشتر باشد، پوست همچون بادکنک باز می شود و جا باز می کند.

لابیاپلاستی ماژور

 یکی از اقداماتی که برای اصلاح لبیا ها انجام می شود، لابیاپلاستی ماژور است.در جراحی لابیاپلاستی ماژور  نباید به هر پزشکی اعتماد کرد و پزشک باید کاملا با آناتومی این ناحیه مسلط باشد، زیرا اگر عمل به درستی انجام نشود و میزان زیادی بافت برداشته شود و ناحیه برداشت به درستی انتخاب نشود باعث ایجاد مشکلات شدیدی برای بیمار می شود که ترمیم این مشکلات بسیار سخت است. در زمان برداشت بافت یک جراح زیبایی زنان حرفه ای باید دقت داشته باشد، برداشت بیش از اندازه بافت می تواند باعث ایجاد اسکار شود که نتیجه معکوس برای بیمار داشته باشد.در شرایطی که افتادگی لبیاماژور ها شدید باشد این جراحی تجویز می شود.

توصیه می شود افراد بعد از جراحی لابیاپلاستی ماژور دیگر تزریق چربی نداشته باشند، به این دلیل که این احتمال وجود دارد که پوست کشیده شود و آویزانی پوست را نتیجه دهد. برای جراحی های زیبایی زنان تزریق چربی را امتحان نکنید، زیرا آناتومی لبیاماژور ها با صورت متفاوت است و پیدا کردن پزشکی که بتواند چربی را به درستی به لبیاماژور ها تزریق کند، مشکل است. وقتی چربی در سطح درستی تزریق نشود، خارج کردن چربی بسیار سخت است.

آیا اثرات تزریق ژل و چربی به لبیاماژور ها با ورزش  از بین می رود؟

این احتمال وجود دارد که هم ژل و هم چربی با ورزش سنگین از بین برود، به همان علتی که قبلا چربی های لبیا ماژور از بین رفته است اگر مجدد ریز فاکتور ها وجود داشته باشد همچنان اثرات چربی و ژل از بین می رود. توصیه می شود بعد از تزریق ژل دو تا سه هفته بیمار ورزش نکند و بعد از آن ورزش هایی که بر ناحیه فشار وارد  می کنند، انجام نگردد.

آیا تزریق ژل با لیزر از بین می رود؟

نه لیزر موهای زائد و نه لیزر وایتنینگ نمی تواند ژل ها را از بین ببرد. زیرا اثر گذاری لیزر وایتنینگ بر سطح است و لیزر موهای زائد نیز2 تا 3 میلیمتر با لیزر وایتنینگ متفاوت است. در هر حال هر دو لیزر بر ناحیه تزریق ژل نمی توانند نفوذ کنند.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها