عمل پیوند لابیا مینور

عمل پیوند لابیا مینور به چه افرادی توصیه می شود؟ زمانی که لابیاپلاستی به درستی انجام نشود، لبیاها در قسمت پایین به مقدار بالایی از بین برود و هود باقی بماند، باعث ایجاد عارضه پنیس فورم می شود. این عارضه به این معنی است که یک آلت تناسلی مردانه برای بیمار ایجاد می شود و از بین رفتن کامل لبیاها باعث برهم ریختگی تعادل لبیا ماژور ها می شود، و در قسمت پایین، لبیا ماژور ها به یکدیگر نزدیک می شوند و در قسمت بالایی از یکدیگر دور می شوند.

 

 

کاندید عمل پیوند لابیا مینور

خیلی از افراد با اینکه کاندید برای عمل پیوند لبیا هستند، اما از انجام آن امتناع می کنند و نگرانی از باقی ماندن اسکار بعد از جراحی دارند.یک جراح زیبایی زنان خوب باید این توانایی را داشته باشد که با بیمار خود صحبت کند و اگر نیاز به جراحی برای بهبود نتیجه وجود دارد، حتما جراحی انجام شود.

ریداکشن کامل لبیا

متاسفانه یکی از عوارض مهم لابیاپلاستی، ریداکشن کامل لبیا ها می باشد. به این دلیل که عمل به درستی انجام نمی شود این اتفاق رخ می دهد و کل بافت لبیا از بین می رود. این عارضه غیر از آنکه می تواند از نظر زیبایی اثر منفی بالایی داشته باشد، سبب بهم خوردگی آناتومی نرمال ناحیه تناسلی می شود.

عمل پیوند لابیا مینور

به طور مشخص برای همه افراد یک آناتومی نرمال وجود دارد، زمانی که ریداکشن کامل انجام می شود، مسئله زیبایی اهمیت ندارد، چرا که بیمار ناقص است و یک قسمت از بافتی را که باید داشته باشد را از دست داده است و هر اقدامی انجام شود تا زمانی که آن نقص وجود دارد هیچ یک این ناحیه را زیبا نمی کند، و  یک قسمت از ناحیه ژنیتال وجود ندارد، در نتیجه اولین اقدام برای زیبایی ناحیه ژنیتال جایگزین کردن ناحیه از دست رفته است.

وجود هر گونه نقص علاوه بر جنبه زیبایی، بیمار را از نظر درمانی با مشکل مواجه می کند. از جمله مشکلاتی مثل خشکی دهانه واژن، احساس باز بودن احشا، سوزش، درد و عفونت های مکرر همگی می توانند از عوارض کامل برداشت لبیا باشند.

این سوزش و زخم ها خصوصا بعد از سن یائسگی که سطح هورمون ها کاهش پیدا می کنند، شدت پیدا می کنند زیرا وظیفه لبیامینور ها حفاظت از دهانه واژن است.

عمل پیوند یک عمل سختی است و زمانی طولانی را صرف می کند. زیرا ظریف کاری در این جراحی زیاد است و لازم است بافت برداشته شود و با سایر بافت ها هماهنگ سازی انجام گردد.این جراحی یک عمل چالش بر انگیز است زیرا یک جراحی بسیار سخت است.

متاسفانه عمل ریداکشن کامل لبیا ها امروزه بسیار زیاد است، که به دلیل انجام غلط عمل ها است. گاهی برخی از پزشکان بدون اینکه حتی آموزشی دیده باشند، دست به انجام این عمل می زنند. پس بهتر است قبل از اقدام به هر جراحی در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت کنند تا دچار مشکلات نشوند.

آیا امکان انجام عمل گرفت بدون بیهوشی امکان پذیر است؟

بسته به گرفت دارد، اگر به طور مثال گرفت از هود پیوند بگیرد، بله امکان پذیر است، اما اگر گرفت از پوست باشد بهتر است که عمل در اتاق عمل و همراه با بیهوشی انجام شود.

مراقبت های عمل ترمیم لابیاپلاستی

عمل ترمیمی لابیاپلاستی به نسبت عمل سختی است و نیاز به مراقبت های بیشتری دارند.

بیمار مجاز به استفاده از دخانیات و الکل نیست .

دارو های خاصی نیاز است تا بافت با موفقیت پیوند شود.

بعد از پیوند ممکن است نیاز باشد مجدد بیمار عمل لابیاپلاستی و یا در مواردی سافتنینگ انجام دهد.

توصیه می شود بیماران در انتخاب پزشک دقت کنند و تصور نکنند که این عمل یک جراحی بسیار راحت است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها