عمل پرینورافی

عمل پرینورافی

جراحی زیبایی واژن از جراحی هایی است امروزه طرفداران بسیاری در میان خانمها پیدا کرده است.یکی از جراحی های زیبایی واژن عمل پرینورافی است که این عمل به منظور تنگ کردن واژن صورت می گیرد.

این عمل یک نوع عمل ترمیمی در نظر گرفته می شود که به منظور کاهش سایز ورودی واژن صورت می پذیرد. در برخی مواقع می توان عمل لابیاپلاستی را در جهت تکمیل این عمل انجام داد.

پرینورافی ویا پرینه پلاستی

بافت پرینه، بافت ظریفی است که بین مقعد و واژن قرار دارد، از لایه ای رویی و ماهیچه های کوچک و ظریفی ساخته شده است که زیر آن قرار دارند. این بافت آسیب پذیر ممکن است به دلایل مختلفی آسیب ببیند. از شایع ترین مسائلی که باعث صدمه به بافت پرینه می شود، زایمان طبیعی و فشار ناشی از آن می شود تا حدی که در موارد حاد این بافت کاملاً پاره شده است.

در پاره شدگی های جزی، در همان ابتدا باید اقدام به درمان کرد، در غیر این صورت ممکن است این روند پیش رود و باعث بدتر شدن شرایط شود. با اینکه این ماهیچه ظریف است اما پاره شدن آن می تواند سبب اختلال در روند تخلیه ادرار شود.

هرچند که این بافت بسیار ظریف است اما امتداد آن سبب تشکیل شدن ماهیچه های کف لگن و دیافراگم می شود. در نتیجه این ماهیچه ها نقش بسیار اساسی در حفظ موقعیت اندام های حفره لگنی و اندام های تناسلی دارند.

در طی این جراحی نه تنها بافت بین مقعد و واژن و یا همان بافت پرینه اصلاح می شود، بلکه ورودی واژن نیز تنگ می شود، بدین صورت کسانی که در هنگام زایمان و یا روابط مکرر دچار پارگی پرینه و همچنین گشادی واژن شده اند، این عمل می تواند بسیار مؤثر باشد. از طرفی این افراد با این کار می توانند روابط جنسی خود را بهبود ببخشند و ظاهر ناحیه تناسلی خود را زیبا کنند.

با انجام این عمل می توان تیرگی های ناشی از اسکار یا بخیه هایی که به دلایل مختلف ایجاد شده است را برطرف نمود.

بهترین کاندید پرینورافی یا پرینه پلاستی

در پرینورافی، همزمان با تنگ کردن ورودی واژن، بافت شل آن نیز اصلاح می شود. اما سؤالی که پیش می آید این است که چه کسانی بهترین کاندید پرینورافی هستند ؟

کسانی که رابطه های متعدد جنسی گوناگون داشته اند و در حین رابطه به واژن آنها فشار زیادی آمده است تا حدی که ورودی واژن آسیب دیده باشد و یا این روابط مکرر باعث شل شدگی و افتادگی بافت این ناحیه شده باشد، بهترین کاندیدای پرینورافی هستند.

باز شدن دهانه واژن از معضلاتی ست که فرد را آزار خواهد داد، نه تنها این موضوع اعتماد به نفس یک زن را می تواند کاهش دهد و باعث ایجاد مشکلاتی در روابط جنسی وی شود بلکه باز بودن دهانه واژن می تواند باعث ایجاد عفونت شود. زیرا در حالت طبیعی قبل از ایجاد هرگونه رابطه جنسی، دهانه واژن کاملا بسته است و باید با اعمال فشار دهانه آن را باز کرد، این امر باعث یک نگهبانی فیزیولوژیکی می شود و به همراه لایه مخاطی واژن مانع از ورود میکروب ها می شوند.

از دیگر کسانی که با پرینورافی می توانند وضعیت ظاهری ناحیه ژنیتال خود را بهبود ببخشند، کسانی هستند که در هنگام زایمان طبیعی، دچار آسیب دیدگی بافت پرینه می شوند، برخی از افرادی که زایمان سختی را تجربه می کنند و یا جنین آنها سر بزرگی دارد، دچار پاره شدگی بافت پرینه می شوند. از طرفی یکی از مسائل رایجی که اتفاق می افتد این است که  در هنگام زایمان طبیعی زنان ممکن است دچار پارگی بافت پرینه شوند که نیاز است از همان ابتدا فرد به این مسئله رسیدگی کند و اقدام به درمان کند، در غیر این صورت، مشکلات پیش آمده در آن ها حادتر می شود. پرینورافی در این افراد می تواند بسیار مؤثر باشد.

به علت اینکه پرینورافی می تواند ظاهر ناحیه ژنیتال را جوان نیز بکند، در زنانی که با گذر زمان دچار افتادگی این بخش شده اند و یا واژن آن ها به نسبت قبل گشاد شده است، کمک شایانی در جوانسازی این ناحیه میکند.

همه زنان پس از کاهش استروژن در پی یائسگی دچار افتادگی و شلی واژن می شوند، همچنین شل شدن عضلات باعث گشاد شدن واژن نیز می شود. در صورتی که پس از معاینه مشخص شود که پرینورافی می تواند به فرد کمک کند، می شود این عمل را روی فرد انجام داد.

ازدیگر دلایل شلی واژن و آویزان شدن این ناحیه کاهش وزن های شدید است که این دسته از زنان که با کاهش شدید وزنشان باعث آسیب به این ناحیه شده اند می توانند ، با انجام این عمل، آسیب وارد شده به پرینه را جبران کنند. علاوه بر کاهش وزن شدید، یبوست های شدید و خارج کردن رحم و زایمان های زیاد نیز می توانند باعث شلی عضلات واژن و آسیب به عضلات کف لگن شوند.

یکی از دیگر از اهداف پرینورافی رفع تیرگی های ناشی از ایجاد پارگی و یا اسکار و بخیه ای است که در ناحیه ژنیتال ایجاد شده است، در زنانی که این ناحیه تیره شده است و یا پس از زایمان ردی از اسکار ناشی از بخیه در آن قسمت بر جای مانده است، پرینه پلاستی عملی موفق برای رفع تیرگی های آن است. اغلب پرینورافی می تواند جراحی مکملی در کنار جراحی های زیبایی باشد تا فرد به نتیجه ایده آل خود برسد.

پیری قسمت ژنیتال و بافت پرینه باعث ایجاد چین و چروک هایی در این ناحیه می شود که ظاهری زشت به ناحیه تناسلی می دهد، این موضوع می تواند در اعتماد به نفس فرد و رابطه جنسی وی نقش منفی ای بگذارد و مسائلی دیگر را تحت شعاع قرار دهد.  خوشبختانه با پرینورافی می توان دوباره جوانی را به این بخش هدیه کرد.

عمل واژینوپلاستی پرینورافی

لگن خانم ها از دو قسمت مهم تشکیل شده است، قسمت فوقانی و قسمت تحتانی. که قسمت فوقانی حاوی مثانه و رحم است و قسمت تحتانی روی رکتوم را پوشانده است اما اهمیت این ناحیه بیشتر مربوط به نگهدارنده و سلامت لگن است.

ناحیه خلفی لگن به علل مختلف همچون بارداری، افزایش سن، نیروی جاذبه، ورزش سنگین، کار سنگین، کاهش هورمون ها، کاهش و افزایش وزن، بیماری های مزمن و… دچار مشکل می شود، که اگر کف لگن دچار مشکل شود این می تواند باعث شل شدن عضلات کف لگن و باز شدن یک محیطی شود که به مرور زمان باعث کشیده شده مثانه و رحم به قسمت پایین لگن می شود.

برای آنکه این اتفاق رخ ندهد، بهتر است بعد از اتمام سن باروری کف لگن ترمیم شود و عضلاتی که از یکدیگر جدا شده اند به هم نزدیگ شوند. برای این کار لازم است حتما بعد از اتمام سن باروری توسط پزشک زنان معاینه شوید تا در صورت نیاز عضلات کف لگن ترمیم شود.

پرینورافی در زنان باردار

یکی از نگرانی های زنان باردار، بد بودن شکل ظاهری تناسلی است، آنها به دلیل حساسیت دوره بارداری به شکل ظاهری دستگاه تناسلی خود، بسیار فکر می کنند و به فکر انجام عمل های زیبایی کوناگون در ناحیه ژنیتال می افتند، در حالیکه نه تنها در حین بارداری بلکه تا چندین ماه پس از بارداری، فرد نمی تواند اقدام به بارداری کند. به دلیل بالا بودن خونرسانی به این ناحیه افراد باردار نمی توانند هیچ گونه جراحی  روی اندام های حفره لگنی انجام دهند.

باید به خاطر داشته باشید، شکل ظاهری دستگاه تناسلی شما به هر صورتی هم که باشد، می توانید، بعد از زایمان جراحی های زیبایی لازم را انجام دهید،  و در دوران بارداری باید از هرگونه اقدام غیر ضروری که سلامتی جنین را به خطر می اندازد جلوگیری شود.

اگر زایمان شما قرار است طبیعی باشد، بهتر است پرینورافی را به بعد از زایمان طبیعی موکول کنید. به این صورت می توانید علاوه بر زیبایی ناحیه ژنیتال، برخی از مشکلات احتمالی بعد از زایمان که با پرینورافی رفع می شود را درمان کنید.

پرینورافی
پرینورافی

پرینورافی با بی حسی یا بی هوشی

شاید اگر از مضرات مواد بی هوشی آگاه شوید شما هم انجام یک عمل جراحی زیبایی با بی حسی را به انجام آن عمل زیبایی با روش بی هوشی  ترجیح می دهید.

در جراحی پرینورافی نیز می توانید با روش بی حسی یا بی هوشی این عمل انجام شود، اما اگر ترس شما از عمل زیاد باشد می توانید روش بی هوشی را انتخاب کنید.

در روش بی حسی، ناحیه ژنیتال به کمک کرم و دستگاه مخصوصی، طی روندی کاملاً بی درد بی حس می شود و پس از آن نیز بدون احساس هیچ دردی عمل جراحی صورت می گیرد.

متأسفانه در برخی از کلینیک ها و مطب ها، روند بی حسی به صورتی است که فرد کاملاً متوجه درد و اتفاقاتی که در روند جراحی می افتد می شود، به همین دلیل تصویر دردناکی در ذهن بسیاری از کسانی که خواهان این روش هستند نقش بسته است.

در تمامی مراکز زیبایی خانم دکتر لیلا خلیلی تمامی عمل های جراحی زیبایی که می توانند طی روش بی حسی انجام شوند، کاملاً بدون درد بوده و فرد متوجه تغییرات اعمال شده در روند جراحی نخواهد شد.

از طرفی به دلیل به کار بردن ابزار های خاصی برای بی هوشی، هزینه آن بیشتر است.

پرینورافی برعکس

یکی از عوارض جراحی واژینوپلاستی و پرینورافی جمع شدن بیش از اندازه ورودی واژن است، از آنجا که داخل واژن حالتی مخاطی و بافت قابل ارتجاع دارد، خیلی تنگ و جمع شدن این بافت مشکلی ایجاد نمی کند، اما قسمت ورودی واژن (دهانه واژن)در صورتی که به درستی جراحی انجام نشود فرد بعد از جراحی دچار درد شدید در زمان نزدیکی، خشکی شدید، پارگی ناحیه جراحی و… می گردد، که همگی این موارد ممکن است سبب بروز واژینیسموس شود. دیده می شود در افرادی که حتی 3 بار زایمان طبیعی داشته اند، در زمان مراجعه به متخصص زنان اجازه معاینه هم نداده اند.

در این شرایط بهترین گزینه برای درمان اصولا جراحی است در شرایطی که سایر گزینه های درمان جوابگو نباشند.

دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان در این موارد از یک تکنولوژی جدید به نام پرینورافی برعکس استفاده می کنند، در این روش درمان لازم است تمام جراحی های انجام شده را به حالت قبل بازگرداند، باید بافت ها به حالت قبل خود بازگردد، گاهی نیاز به استفاده از گرفت است به منظور افزایش بافت، زیرا زمانی که بافت به یکدیگر می چسبد بافت از بین رفته است، در نتیجه لازم است از روش هایی استفاده کرد تا بتوان بافت را بازگرداند. در جراحی پرینورافی سعی بر این است قسمت پایینی را به صورتV شکل تبدیل کرد.

متاسفانه در صورتی که جراحی به درستی انجام نشود در اکثر موارد فرد دچار این قبیل مشکلات می شود، به خصوص در بیمارانی که از پزشک خود تقاضای این را دارند که تا جای ممکن در خواست تنگ شدن ورودی واژن را می کنند، در حالی که نمی توان بافت واژن را هر اندازه که درخواست بود تنگ کرد، به همین دلیل توصیه می شود به هیچ وجه تقاضای تنگ شدن واژن را بیش از اندازه نداشته باشید، بهتر است بعد از انتخاب پزشک، به جراح زیبایی زنان خود اعتماد کنید.

خصوصا در خانم هایی که به سمت یائسگی می روند توصیه می شود در جراحی واژینوپلاستی پرینورافی خیلی واژن را تنگ نکنند، زیرا در این افراد همزمان بافت در جراحی جمع می شود و در مقابل با کاهش هورمون ها، خشکی ایجاد می شود، که سبب می شود بعد از جراحی فرد مشکلات بیشتری را تجربه کند.

اقدامات قبل از پرینورافی

قبل از انجام پرینورافی، لازم است فرد تست پاپ اسمیر انجام دهد، در صورت خوب بودن نتیجه اقدام به انجام این جراحی کند.

از دیگر اقدامات مهم، بررسی ناحیه ژنیتال از نظر عفونت و میکروب است، فرد باید پس از درمان کامل، این جراحی را انجام دهد. درمان شدن عفونت می تواند از خیلی از مشکلات احتمالی بعدی، پیشگیری کند که نیاز به توجه است.

پرینورافی

از هرگونه داروها و موادغذایی رقیق کننده خون جلوگیری کنید، آسپیرین یکی از این مواد رقیق کننده رایج است، به غیر از آن ویتامین E نیز بسیار در رقیق کردن خون مؤثر است، همچنین همه مواد غذایی ای که دارای این ویتامین هستند نیز، همین تأثیر را دارند.

قبل از انجام جراحی، ناحیه تناسلی کاملاً شیو و عاری از هر گونه کثیفی ای باشد.

در صورت داشتن هرگونه مشکل و حساسیت باید از قبل به پزشک خود اطلاع داده باشید.

نحوه ی انجام عمل پرینورافی

در این عمل پزشک با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن آنها را به یکدیگر وصل می کند و با این جراحی، واژن تنگ خواهد شد. طی این عمل واژن فرد تنگ خواهد شد و مدت زمان انجام عمل حدود یک ساعت خواهد بود. این عمل تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد. بهبودی بعد از عمل معمولا یک هفته طول می کشد. اما بهتر است که تا یک ماه مقاربت انجام نشود.

این عمل را می توان بلافاصله بعد از زایمان انجام داد و با زدن چند بخیه توسط پزشک واژن تنگ خواهد شد، در غیر این صورت باید جراحی پرینورافی جهت تنگ کردن واژن انجام گیرد.

در صورتی که نیاز باشد عمل پرینورافی همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام شود، می توان این دو جراحی را در یک روز همزمان با هم انجام داد.

بعد از عمل نیز، با رعایت نکاتی که توسط پزشک متخصص بیان می شود می توانید به سرعت به بهبودی کامل برسید.

مراقبت های بعد از پرینورافی یا پرینه پلاستی

پس از انجام پرینورافی تا مدتی نباید در محیطی پر از آب، وان آب، استخر و … بنشینید بلکه تا مدتی که پزشک شما توصیه می کند باید مراعات کنید.

در صورتیکه بخیه های عمل شما کشیدنی است، باید سر موقع برای کشیدن بخیه اقدام کنید.

از پوشیدن لباس های تنگ و آزار دهنده تا مدتی که پزشک شما توصیه می کند اجتناب کنید تا به ناحیه جراحی شده آسیبی وارد نشود.

رابطه جنسی پس از پرینورافی تا بهبودی کامل ممنوع است و فرد تنها زمانی می تواند رابطه جنسی داشته باشد که پزشک او اجازه انجام این کار را بدهد.

پس از انجام جراحی برای جلوگیری از عفونت، پزشک شما آنتی بیوتیک هایی تجویز میکند که باید به طور مرتب از آن ها استفاده کنید، همچنین هر گونه داروی دیگری که تجویز کرده است باید به طور مرتب و منظم مصرف نمود.

از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزش سنگین جداً خودداری کنید، زیرا هیچ گونه فشاری نباید به این ناحیه وارد شود.

اگر دچار خارش و تورم شدید و یا خونریزی شده اید که غیرطبیعی است باید به پزشکتان اطلاع دهید.

عمل های همزمان با پرینورافی

همزمان با عمل پرینورافی می توان عمل های زیبایی دیگری که در ناحیه ژنیتال می تواند صورت بگیرد، انجام شود.

یکی از رایج ترین این عمل ها، عمل تنگ کردن واژن است، درست است که پرینورافی می تواند واژن را تنگ کند اما فقط سه سانت ابتدایی آن را، برای تنگ کردن کل واژن باید از روش های دیگری بهره برد که در مقاله تنگ کردن واژن در سایت خانم دکتر لیلا خلیلی به برسی کامل آن پرداخته ایم.

در کنار تنگ کردن می توان عمل لبیاپلاستی انجام داد، از طرفی در برخی افراد همزمان با عمل لبیاپلاستی باید عمل زیبایی کلیتوریس انجام داد.

افرادی که برای تقویت رابطه جنسی خود اقدام به این جراحی می کنند، می توانند همزمان اقدام به تزریق ژل و چربی برای تقویت نقطه جی خود نیز بکنند.

با توجه به شرایط شما، پزشک شما به شما توصیه می کند که پرینورافی را در کنار کدام جراحی ها انجام دهید.

تاثیر جراحی پرینورافی بر رضایت جنسی زنان

غریزه جنسی از مسائلی است که همواره با انسان همراه است ، این مسئله از بزرگترین مسائلی می باشد که زندگی اجتماعی وفردی شخص را تحت تاثیر قرار می دهد .

همزمان با پیشرفت تکنولوژی خواسته های بشری متنوع تر و جدیدتر می شود ، بنابراین رابطه جنسی را می توان به نوعی جز رده ی نیازهای فیزیولوژیک دانست .

پس از برقراری رابطه جنسی و انجام دادن زایمان های متعدد طبیعی مجرای واژن دچار تغییر اندازه شده که این امر سبب گشاد شدن واژن و مشکل اتساع واژن می شود .

با تغییر اندازه مجرای واژن و گشاد شدن آنها عدم لذت شخص و شریک جنسی در زمان مقاربت می شود ، برای حل مشکلات واژن راه های گوناگونی ارائه شده است که در این مقاله درمان با جراحی پرینورافی را بیان می کنیم .

عمل پرینورافی

نکاتی در ارتباط با جراحی پرینورافی

این را باید بدانید که جراحی پرینورافی جهت آسیب های عضلات پرینه که در هنگام زایمان و یا موارد دیگر آسیب دیده اند استفاده می شود و تا عمق واژن پیش نمی رود. بیشترین عمق آن 2 الی 3 سانتی متر است.

پرینورافی در مواردی که پوست پوشاننده ای که به دنبال جراحی قبلی یا پارگی قبلی بد شکل شده است جهت زیبایی این ناحیه انجام میشود . که بدین وسیله عضلات و پوست ناحیه پرینه به هم نزدیک تر شده و این ناحیه زیباتر به نظر رسیده و بیماران حس جنسی بهتری خواهند داشت .

معمولا پرینورافی همزمان با ترمیم خلفی واژن یا poster vaginal repaerکه در مقاله قبلی ذکر شده ، انجام میگیرد.

همانند جراحی های دیگر پرینورافی محدودیت هایی دارد و نمی توان با اطمینان صد در صد فقط با جراحی از کیفیت آن گزارش داد و تحت تاثیر فاکتور های مختلف مانند مراقبت های بعد از عمل میباشد.

بعد از  جراحی پرینورافی توصیه میشود معمولا  6 تا 8 هفته از نزدیکی خودداری فرمایید .

 در موارد عوارض حاصل از جراحی پرینورافی جراحی ترمیمی به راحتی جهت بهبود علایم و عوارض قابل انجام است .

عوارض جراحی پرینورافی

یکی از عوارض جراحی پرینورافی این است که، برخی از بیماران از پزشک تقاضا دارند که جراحی را خیلی خوب انجام دهند به این معنی که  تا جایی که این امکان وجود دارد، تنگ کردن واژن انجام شود و متاسفانه در مقابل برخی از جراحان زیبایی به دلیل نداشتن تجربه، به جای آنکه برای عمل تنگ کردن از عضلات پرینه و یا عضلات کف واژن کمک بگیرند، از پوست ناحیه یا همان لابیاماژورها استفاده می کنند، همین روند سبب بروز عوارضی همچون زیبایی می شود، فاصله بین مقعد تا واژن که پرینه نام دارد به طور معمول در حدود 3 الی 4 سانت است، گاهی آنقدر لبیاماژور ها به هم می چسبند این فاصله حتی به 10-12 سانتی متر می رسد که این خود از نظر زیبایی شکلی نافرم پیدا می کند، همچنین بیش از اندازه نزدیک کردن این ناحیه باعث می شود یک حالت پاچ یا کیسه در ورودی واژن ایجاد شود، که هم می تواند از خروج ترشحات به طور معمول جلوگیری کند و هم باعث ایجاد درد، سوزش، خونریزی و یا پارگی در هنگام نزدیکی شود، در صورت بی توجهی حتی ممکن است بیمار دچار عارضه واژینیسموس نیز شود.

بهترین راه حل برای درمان عوارض پرینورافی

به مراتب درمان برای این عوارض یک جراحی سخت تر از نظر تنکیک است، به این دلیل که زمانی که یک جراحی انجام می شود، آناتومی دستخورده می شود و برای بازگرداندن آناتومی به حالت اول بافت کم است و لازم است برای جبران بافت از گرفت استفاده شود.

سؤالات رایج در مورد پرینورافی

آیا پرینورافی باعث تنگ شدن کل واژن من می شود؟

خیر در عمل پرینورافی نهایت سه سانتی متر ابتدایی واژن تنگ شود و بافت پرینه و اطراف آن از نظر ظاهری شکل زیبا و طبیعی ای بگیرند. برای تنگ کردن کل واژن باید از روش های دیگری بهره برد.

پرینورافی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل پرینورافی برای کسانی که بافت پرینه و یا ترومای آنها آسیب دیده است می تواند بسیار مؤثر باشد، همچنین این عمل برای از بین بردن چروک های ناحیه پرینه و اطراف نیز مؤثر باشد، برای دریافت اطلاعات جامع تر می توانید مقاله پرینورافی یا پرینه پلاستی را مطالعه نمایید.

هزینه پرینورافی چه قدر است؟

هزینه جراحی پرینورافی بر اساس ظاهر فرد مشخص می شود و در هر فرد متغیر است. پس از معاینه شخص این هزینه ها به صورت دقیق مشخص می شوند.

آیا بیمه هزینه پرینورافی را می دهد؟

خیر، این عمل جز عمل های زیبایی می باشد و بیمه هزینه ای در قبال عمل های زیبایی تقبل نمی کند.

آیا پرینورافی برای جوانسازی مؤثر است ؟

بله یکی از بهترین و موفق ترین عمل هایی که می تواند در بازگشت ظاهر تناسلی فرد به دوره باکرگی مؤثر باشد، عمل پرینورافی است که بسیار در بهبود ظاهر تناسلی فرد نقش دارد.

سلام خانم دکتر، دوبار زایمان طبیعی انجام دادم، آیا می توان تنها دهانه واژن را و نه داخل واژن را تنگ کرد؟

سیستم کف لگن به گونه ای است که عضلات کف لگن بیشتر در قسمت واژن قرار دارند، پرینه تنها عضلات ورودی واژن را در بر میگیرد. اکثر بیمارانی که باردار می شوند، حتی ممکن است مجرد باشند و فعالیت های سنگین مثل ورزش های سنگین  و… انجام دهند و یا به دلیل ژنتیک، عضلات پرینه همزمان با عضلات کف لگن دچار شلی می شود، و اگر عضلات کف لگن اصلاح نشود و تنها پرینورافی انجام شود، نقص آناتومی ایجاد می شود و از انجا که عضلات کف لگن نقش موثری در سلامت دارد،  اگر واژینوپلاستی انجام نشود، همچنان مشکل برقرار خواهد بود.

عمل پرینورافی به تنهایی، بیشتر برای بیمارانی که مجرد هستند و واژن شلی ندارند و تنها مشکل در عضلات پرینه مشاهده می شود، توصیه می گردد.

سلام خانم دکتر، اگر 3 بار عمل واژینوپلاستی انجام دهیم حس جنسی از بین می رود؟ فاصله مقعد تا واژن چقدر است؟

حس جنسی ربطی به واژینوپرینو ندارد. ممکن است بیمار مجبور باشد چندین بار جراحی انجام دهد، که مشکلی ایجاد نمی کند و به قطعیت می توان گفت باعث کاهش حس جنسی نمی شود.

پرینه به طور متوسط حدود 3 تا 4 سانت باید از مقعد فاصله داشته باشد، اما در آسیایی ها به خصوص ایرانی ها این فاصله خیلی کوتاه تر است، اما در طی جراحی های زیبایی زنان سعی بر این است که فاصله بین 3 تا 4 سانت برسد.

در صورتی که مبتلا به ویروس hpv از نوع 16 باشیم، امکان جراحی واژینوپلاستی وجود دارد؟

در صورتی که فردی آلوده به ویروس HPV باشد، ابتدا باید کارهای مربوط به ویروس را انجام دهد، و مشکل خود را برطرف کند و بعد از آن برای جراحی اقدام کند.

ماندگاری عمل واژینوپلاستی چقدر است؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید علت انجام عمل واژینوپلاستی پرینورافی را بررسی کرد.آناتومی کف لگن خانم ها و آقایان با یکدیگر متفاوت است و علل مختلف باعث شلی واژن می شوند. دوام و ماندگاری جراحی بستگی به بیمار دارد، عامل ژنتیک و وجود ریز فاکتورهایی که فرد را دچار شلی واژن کرده است، ممکن است بیمار مجدد دچار شلی واژن شود، اما اگر این جراحی بعد از اتمام سن باروری انجام شود و ریزفاکتور ها وجود نداشته باشد، بعید است مجدد نیاز به جراحی باشد.

تا چه سنی می توان واژینوپرینو و O-Shot انجام داد؟

محدودیتی وجود نداد و فرد می توان تا هر سنی که نیاز باشد این جراحی را انجام دهد.عمل واژینوپلاستی پرینورافی غیر از آنکه اثرات زیبایی دارد، اثر درمانی هم دارد. زیرا در لگن دو کمپارتمان وجود دارد، تحتانی و فوقانی، کمپارتمان تحتانی کف لگن است و این جراحی اثرش بر عضلات کف لگن است. با جراحی واژینوپرینو عضلات به صورت افقی شکل می گیرند، که همین افقی شدن عضلات باعث می شود که فشار کششی از مثانه و رحم برداشته شود.

آیا عمل واژینوپلاستی پرینورافی درد زیادی دارد و اینکه این درد قابل تحمل است؟

عمل واژینوپلاستی پرینورافی به نسبت عمل لابیاپلاستی عمل دردناک تری است، به این دلیل که عضلات در طول جراحی دستکاری می شوند، بیمار احساس درد دارد، که با مصرف مسکن این درد از بین می رود.

آیا افرادی که التهاب دهانه رحم و یا کیست آندومتریوز دارد، می تواند این جراحی را انجام دهد؟

التهاب دهانه رحم باید بررسی شود ، بیمار باید از نظر hpv بررسی شود، کولپوسکوپی انجام دهد و تکه برداری صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که مشکل جدی نیست و در نهایت درمان با لیزر صورت گیرد تا التهاب و زخم از بین برود. در رابطه با کیست آندومتریوز هم باید گفت این جراحی ربطی به واژینوپلاستی پرینورافی ندارد و درمان خاص خود را دارد.

سلام حدود یک سال است که این جراحی را انجام دادم اما در زمان رابطه جنسی درد و سوزش دارم؟

لازم است معاینه شود، ممکن است یک چسبندگی جزئی در ورودی باشد گه با یک جراحی کوچک درمان می شود.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی کدام است؟

این مراقبت ها شامل استفاده از شیاف هر جند ساعت یکبار، استفاده از صابون مخصوص، ممکن است برای بیمار اسپری استفاده شود و یا نیاز به شستشو باشد، لازم است پماد هایی که تجویز می شود از بعد از عمل مصرف شود. یک هفته رانندگی نکنند و استراحت نیمه داشته باشند. تا یک ماه بعد از جراحی حتی ورزش سبک هم انجام ندهند، اما بعد از این مدت می توانند پیاده روی داشته باشند.

2 thoughts on “عمل پرینورافی

 1. ف.الف - دسامبر 9, 2020 at 6:54 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ۱۲ روز از عمل لابیا و تنگ کردن پرینه م میگذره هنوز ورم داره سوزش و خارش شدید دارم باید چند روز از عمل بگذره تا بخیه ها جذب بشن قبل عمل قرص ال دی میخوردم پریود نشم وهمچنان ادامه دادم الان مث لخته های ریز از داخل واژنم درمیاد بشدت میترسم پریود بشم و باعث عفونت بشه برای بخیه هام چ راهی پیشنهاد میدین؟
  حس میکنم خیلی تنگ شده برای اولین رابطه جنسی چی استفاده کنم درد قابل تحمل شه؟ بعد چند ههفته از عمل میتونه ب کارای عادی خونه رسیدگی کنم؟

  Reply
  • drkhalili - دسامبر 13, 2020 at 9:38 ق.ظ

   سلام عزیزم باید با پزشک خودتون مشورت کنید و تحت نظر باشید. ممکنه تا ۳ ماه ورم داشته باشه. پریود باعث عفونت نمیشه اگه موارد بهداشتی رعایت کنید

   Reply

بخش نظزات

Call Now Button